Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G780 - po wgraniu biosu ciemny ekran

27 Paź 2017 17:19 750 8
  • Poziom 3  
    Chcialem wgrac nowszą wersje biosu z pulpitu windowsa 10, no i po wgraniu komputer uruchomil sie ponownie ale już bez obrazu. Czy jest jakiś sposób aby przywrócić tą starą wersje biosu v3.02 z USB? Albo jakoś przywrocić ten laptop do życia bez rozkrecania? Zanim zaczalem wgrywac bios zrobiłem zdjecie:
  • Spec od komputerów
    Próbowałeś resetu CMOS?
  • Poziom 3  
    Jak sie robi reset cmos w tym modelu?
  • Warunkowo odblokowany
    A jak reaguje laptop pracuje? Dyski się uruchamiają, napęd chodzi kontrolki się świecą, wentylator działa?
    Może wystarczy klawiszami funkcyjnymi włączyć obraz na monitorze?
  • Poziom 3  
    Laptop się włącza ale jest ciemność na ekranie, na monitorze zewnętrznym także i nic nie daje przełączanie klawiszami. Naped dvd działa. Nie wiem czy windows sie ładuje ale chyba nie bo nic nie słychać.
  • Warunkowo odblokowany
    No to ja bym go "wrzucił" na programator i wgrał wcześniejszą wersję BIOS - jak nie masz dostępu do programatora to możesz mieć mały problem z postawieniem pacjenta na nogi. Rozumiem że reset też robiłeś ?? Jesli nie to wyjmij baterię BIOS i zewrzyj styki na ok 2-3 sekundy oczywiście na wyłączonym i odłączonym laptopie i bez baterii.
  • Poziom 3  
    Nic z tego nie będzie bez rozkręcania.

EDIT
    Czy przy wgrywaniu biosu BIOS'a z poziomu pulpitu ma jakieś znaczenie system operacyjny spod jakiego się wgrywa ten bios BIOS? Np. na stronie pisze obok biosu BIOS'a "Windows 8", to czy można go wgrać spod Windowsa 7?

Scaliłem. RADU23
  • Moderator - Komputery Serwis
    W jaki sposób chcesz wgrać BIOS z poziomu OS?
    Jak wspomniano wcześniej
    Talibanczyk napisał:
    programator
  • Poziom 3  
    RADU23 napisał:
    W jaki sposób chcesz wgrać BIOS z poziomu OS?
    Jak wspomniano wcześniej
    Talibanczyk napisał:
    programator

No przecież normalne że nie z pulpitu. Ale nieważne, już sobie poradziłem.