Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10, miracast - przestał działać

27 Paź 2017 20:46 6132 14
  • Poziom 21  
    Witajcie,
    Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam temat dlatego jeżeli zrobiłem to źle to przepraszam i proszę o przeniesienie lub wskazanie właściwego działu dla tego problemu.

Zastanawiam się czy problem występuje tylko u mnie czy może ktoś z Was również zaobserwował coś podobnego a mianowicie posiadam 2 TV samsunga ze smart TV. Do tej pory bez najmniejszego problemu łączyłem z nimi 2 komputery jeden z windowsem 8.1 drugi z windowsem 10 jako bezprzewodowe ekrany i mogłem dzięki temu udostępniać pulpit na TV. Oczywiście wszystko poprzez WiFi. Działało dosyć sprawnie. Ok 2 tygodni nie korzystałem z tej funkcji, dziś piątek, chcę rzucić film na TV a tu koniec, komputer nie widzi TV. Usunąłem urządzenia, chcę je dodać ponownie, windows 10 w ogóle nie wykrywa TV, windows 8 wykrył TV jako niecertyfikowane urządzenie. Nie mam pojęcia co się stało. TV zaktualizowane. Przywróciłem ustawienia fabryczne. Zero efektu. Nic nie pomaga. Nie wiem już co mam jeszcze zrobić. Czyżby microsoft coś skopał w którejś aktualizacji przez co ta funkcja przestała działać? Może ktoś ewentualnie zweryfikować działanie tej opcji u siebie? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nic się w sieci nie zmieniło ?

Czy IP telewizora w tej samej sieci co IP komputera ?

Możesz ping-ąć TV z komputera ?
  • Poziom 21  
    bogiebog napisał:
    Nic się w sieci nie zmieniło ?

Czy IP telewizora w tej samej sieci co IP komputera ?

Możesz ping-ąć TV z komputera ?

Tak, też to sprawdzałem. TV są w tej samej sieci i z komputera da się bez problemu je z pingować :). Testowałem to również na innej sieci i jest bez zmian :(
    Może miracast urządzenie zepsuło się ?
  • Poziom 21  
    Ale to na 2 komputerach w tym samym czasie? Wydaje mi się to mało prawdopodobne
    Miracast to urządzenie wpięte do TV do portu HDMI.
    Komunikuje się z komputerem po WIFI.

TO urządzenie (podpięte do TV do portu hdmii) mogło się zepsuć,

SPróbuj ponownie skonfigurować miracast urządzenie.

Dodano po 8 [minuty]:

Jak miracast padło na obu komputerach (win10, win8) to raczej mało prawdopodobne że to wina softu w komputerach, wskazywałbym raczej na problem z urządzeniem.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak miracast jest wbudowane w TV to spróbuj ponownej konfiguracji.
  • Poziom 21  
    Ale ja mam 2 TV i na obu jest dokładnie identyczny problem. Tylko winows 8 je widzi ale nie mogę się z nimi połączyć bo twierdzy że są to niecertyfikowane urządzenia dla systemu Windows i koniec. A wcześniej normalnie z nimi się łączył i można było wszystko udostępniać.
    lukpio3 napisał:
    Ale ja mam 2 TV i na obu jest dokładnie identyczny problem.

No to raczej nie padły oba sprzęty na raz

SPróbuj Wyłączyć zaporę na win 10.
  • Poziom 21  
    bogiebog napisał:
    lukpio3 napisał:
    Ale ja mam 2 TV i na obu jest dokładnie identyczny problem.

No to raczej nie padły oba sprzęty na raz

SPróbuj Wyłączyć zaporę na win 10.

Cześć,
    Wiesz co, to wszystko robi się coraz bardziej dziwne. Zaporę wyłączyłem i sytuacja wygląda następująco (testowałem na 2 różnych sieciach). Łącze TV i komputer z siecią WiFi. IP mam nadane z tej samej podsieci. Brama: 192.168.1.1, komputer: 192.168.1.101, TV: 192.168.1.104 (ip dynamiczne). Puszczam PING na sieć, przechodzi, puszczam PING na TV, przechodzi elegancko. Ok, przechodzę do wyszukiwania. TV znajduję, próbuję się połączyć, w komputerze cały czas informacja "Łączenie" i zaczyna się jakiś cyrk ponieważ łączenie trwa cały czas i oczywiście się nie łączy natomiast dzieje się coś dziwnego z siecią tzn w chwili łączenia tracę dostęp do internetu i nie jestem w stanie zpingować ani routera ani TV. Nawet nie mogę wejść na stronę konfiguracyjną routera. Kompletnie nic. Dopiero jak zrobię restart komputera albo rozłączę z siecią i połączę ponownie to wszystko wraca do normy aż do momentu ponownej próby połączenia się z TV. Wtedy dzieje się to samo. Sytuacja ma miejsce na 2 sieciach, jeden router stacjonarny Netgear drugi przenośny huawei z internetem mobilnym. Daję Ci słowo że takich problemów wcześniej nie miałem. Mogłem bez najmniejszego problemu połączyć się z TV. Zresztą korzystałem przez kilka miesięcy z tego, oglądałem filmy, nieraz TV służył mi jako drugi monitor. Nigdy nie było problemów, nic nie zrywało, chodziło super. I nagle takie coś.

Zapomniałem jeszcze dodać, oto komunikat jaki otrzymuję podczas pingowania TV i routera w trakcie łącznie z TV: "Request timed out"
    Drugi router WIFI w sieci ?
    Ktoś przestawił routerowi antenki ?

podłącz neta, cmd.exe
    ping 8.8.8.8
    ping ip-telewizora
    ipconfig /all
    arp -a

poczekaj aż zatnie i ping tv nie odpowiada
    ping 8.8.8.8
    ping ip-telewizora
    ipconfig /all
    arp -a

Przeskanuj sieć WIFI inssider-em 2.x tam gdzie jest TV tam gdzie używasz laptopa

pokaż wsyzstkie wyniki.
  • Poziom 21  
    bogiebog napisał:
    Drugi router WIFI w sieci ?
    Ktoś przestawił routerowi antenki ?

podłącz neta, cmd.exe
    ping 8.8.8.8
    ping ip-telewizora
    ipconfig /all
    arp -a

poczekaj aż zatnie i ping tv nie odpowiada
    ping 8.8.8.8
    ping ip-telewizora
    ipconfig /all
    arp -a

Przeskanuj sieć WIFI inssider-em 2.x tam gdzie jest TV tam gdzie używasz laptopa

pokaż wsyzstkie wyniki.

Problem generalnie rozwiązałem poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych w routerze ale to nie oznacza że nie chciał bym poznać co było jego przyczyną. Zrobiłem wszystko to o czym pisałeś, może rzuci Ci się w oczy coś niepokojącego. Co do ruterów to nie są one w sieci. To są dwa niezależne routery działające sobie osobno.

Wyniki świeżo po połączeniu się z siecią zarówno komputera jak i TV (nie była podejmowana próba łączenia komputera z TV):
    Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wyniki w trakcie łącznia komputera z TV (na komputerze z W10 wybrana opcja wyszukiwania ekranu bezprzewodowego którego oczywiście nie znajdował):

[/code]
    lukpio3 napisał:
    Co do ruterów to nie są one w sieci. To są dwa niezależne routery działające sobie osobno.

Wrzuć schemat (routery, tv, twój komputer, inne urządzenia, łacze internetowe)
  • Poziom 2  
    Sorka że odgrzewam, ale zostawię dla potomnych. To nie jest wina routera, tylko Windowsa 10 i intela. Piszeż, że na win8 działa, a na win10 nie. Po jednej z aktualizacji tak się zrobiło. Trzeba kombinować ze sterownikami intela pod kartę wifi
    Intel przestał rozwijać technologię WIDI, co za tym idzie Miracast.
  • Poziom 12  
    gregorburyna napisał:
    Sorka że odgrzewam, ale zostawię dla potomnych. To nie jest wina routera, tylko Windowsa 10 i intela. Piszeż, że na win8 działa, a na win10 nie. Po jednej z aktualizacji tak się zrobiło. Trzeba kombinować ze sterownikami intela pod kartę wifi

Co masz na mysli z tym kombinowaniem ze sterownikami? Masz jakieś konkretne rozwiązanie, skąd zaczerpnąć działające sterowniki? Mam taki problem z Lenovo, HP i Samsungiem...
    Ewidentna wina Windowsa 10-go.
  • Poziom 10  
    gregorburyna napisał:

trochę w błąd wprowadzasz. Faktycznie intel przestał wspierać i rozwijać ze swojego WiDi. Natomiast miracast to zupełnie inna technologia i jak można przeczytać na oficjalnej stronie intela :
    [url=]https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000021693/emerging-technologies.html[/url]
    jest ona wspierana natywnie przez Windows 10.
    Trzeba szukać problemu z siecią ew. może to być też wina którejś z aktualizacji Windows 10 i być może doczekamy się niedługo poprawki. Odpowiedź dużo po czasie ale teraz też sam szukam rozwiązania bo równierz przestała mi działać ta funkcja (laptop dell inspirion 5577 a telewizor samsung ue55mu6452) natomiast telefony samsung s7 i s9+ działają aczkolwiek przez chwilę miały problem znaleść telewizor za to smart things działało bez zarzutów na obu. U siebie jeszcze spróbuje sprawdzić ustawienia routera, połączyć tv bezpośrenio z laptopem przez host ew urzyć któregoś z telefonów jako host dla laptopa i tv i napiszę o efektach niebawem.