Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nowy zestaw. Co mam a co planuję kupić. Porady,sugestie etc.

Jusufaki 27 Oct 2017 21:05 513 13
    Jusufaki
    Level 13  
    Witam.
    Mój i5-4690k z MSI gtx 970 powoli odstaje od czołówki więc zmieniam na coś nowszego.
    Będzie to całkowicie nowy sprzęt głównie do gier.
    Do tej pory zakupiłem:

MOBO: MSI Z270 Tomahawk
    CPU: i5-7600k ( oczywiście będzie OC)
    Pamięć: GSkill Trident Z DDR4 3000 Cl15 2x8Gb
    Chłodzenie: CPU Cooler Master HYPER 212 EVO - dostałem od żony na urodziny ale nie wiem czy podoła OC :|

Co planuję dokupić? (moje prywatne gusta)

Obudowa: be quiet! SILENT BASE 800 Orange - koniecznie z oknem!
    Zasilacz: EVGA SuperNOVA G3 650W
    GPU: jakiś tańszy 1080Ti (co wybrać?)
    Monitor: AOC AG241QG (chciałbym grać w więcej niż 6o klatek). Większy monitor średno wchodzi w grę ze wzgędu na ograniczone miejsce)
    Dyski: 1. Corsair MP500 120GB M.2 PCIe NVMe - Na system
    2. Crucial MX300 275GB - Na gry Nowe (Dużo zainstalowanych mam na
    obecnym talerzowcu WD 1TB)
    3. Jakiś talerzowiec 1TB na zdjęci,filmy itp. Jaki???
    Karta dźwiękowa: Xonar DBG - posiadam.

Proszę o porady,sugestie,spostrzeżenia itp odnośnie moich komponentów.
    Czas mam, nie śpieszy mi się bo planuję resztę podokupywać w przeciągu 3-6 miesięcy a moje obecny sprzęt jeszcze spoko jakoś daje radę (potem idzie "na górę" dla syna - jak zasłuży :|
    kiss39
    Level 38  
    Jak model 1080TI to brałbym osobiście od MSI
    - GeForce GTX 1080 Ti GAMING X 11G
    - GeForce GTX 1080 Ti GAMING 11G

Zasilacz ok może warto rozważyć i zainwestować w otwarta obudowę, bo gtx 1080 przy zamkniętej obudowie to będzie piekarnik. Jak dla mnie to jest super rozwiązanie i obudowa otwarta : Thermaltake Core P3 lub P5
    Jusufaki
    Level 13  
    kiss39 wrote:

równeiz 1080

Tylko 1080Ti od MSI nie są tańsze :-?

Kosztem "czego" zaoszczędzić na tego MSI?
    kiss39
    Level 38  
    @Jusufaki
    Co wy macie z tym podkręcaniem - tracisz na żywotności. i5-7600k - 4/4 rdzenie/watki, taktowanie od 3.8GHz do 4.2GHz -warto zapewnić optymalne chłodzenie i sprzęt będzie działa długie lata kontrolując temperaturę np. programem MSI Afterburner w czasie rzeczywistym np. podczas grania.

Jusufaki wrote:
    Kosztem "czego" zaoszczędzić na tego MSI?

Jak się decydujesz na 1080Ti to MSI moim zdaniem ma najlepszy produkt. Wejdź i sobie zobacz na strone MSI jak jest np. rozwiązany problem oddawania ciepła z pamięci RAM karty . MSI zastosował płytkę przejmująca ciepło z układów co wpływa na żywotność komponentów elektronicznych karty. Mozę warto porównać innych producentów jak rozwiązali problem oddawania ciepła z karty i wyprowadzania na zewnątrz.

model - GeForce GTX 1080 Ti GAMING X 11G - https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForc-GTX-1080-Ti-GAMING-X-11G/Gallery

Nowy zestaw. Co mam a co planuję kupić. Porady,sugestie etc.
    Jusufaki
    Level 13  
    kiss39 wrote:
    kontrolując temperaturę np. programem MSI Afterburner w czasie rzeczywistym np. podczas grania.

Zawsze mam ten program włączony podczas grania.

kiss39 wrote:
    i5-7600k - 4/4 rdzenie/watki, taktowanie od 3.8GHz do 4.2GHz -warto zapewnić optymalne chłodzenie

be Quiet! Dark Rock 3 da radę?

kiss39 wrote:
    Co wy macie z tym podkręcaniem

No właśnie nie wiem ;) Zawsze próbuję coś "ulepszyć". Obecnie i5-4690k mam na stałe 4.3 przy 1.114v

kiss39 wrote:
    Jak się decydujesz na 1080Ti to MSI moim zdaniem ma najlepszy produkt.

Mam od 3 lat MSI gtx 970 i tempy w stresie nie przekraczają 65'. I jest w miarę cicho.
    Może pozostanę wierny marce.
    kiss39
    Level 38  
    be Quiet! Dark Rock 3
    - myślę, ze będzie dobrze to duży radiator i z możliwością w pięcia drugiego wentylatora.

Jusufaki wrote:
    No właśnie nie wiem ;) Zawsze próbuję coś "ulepszyć". Obecnie i5-4690k mam na stałe 4.3 przy 1.114v

-tylko ze i5-4690k standardowo ma taktowanie 3.5GHz do 3.9GHz i myślisz ze te 400MHz więcej coś daje jakby to było 5GHz lub 6-8Ghz to tak, a tak szkoda zachodu. Zostawiłbym przy standardowym taktowaniu. Masz super procek, z którego możesz się cieszyć i korzystać gier.

Jusufaki wrote:
    Mam od 3 lat MSI gtx 970 i tempy w stresie nie przekraczają 65'. I jest w miarę cicho.
    Może pozostanę wierny marce.

Myśle ze obecnie nie ma lepszego produktu na rynku GTX 1080TI od MSI

Dodano po 1 [minuty]:

o!
    zadbałbym jeszcze o ciche wentylatory.
    Jusufaki
    Level 13  
    Dzięki za uwagę i powyższe porady.

kiss39 wrote:
    o!
    zadbałbym jeszcze o ciche wentylatory.

Czy mógłbyś coś polecić? Jest tego tyle na rynku że już zgłupiałem :(
    kiss39
    Level 38  
    Mam porównanie miedzy wentylatorami :

W jednym PC mam Thermaltake -Pure 12 Led Blue 120mm (LC-F012-PL12BU-A) i okazał się cichy -to mogę powiedzieć (ma podświetlanie niebieskie LED)

W drugiej obudowie mam SilentiumPC Mistral 120 21dBA (SPC030) jest głośny.

Poczytaj na forach o chłodzeniu cieczą jakie używają wentylatorów. Ludzie stosują oprócz komponentów pompy, rezerwuar, wezy do chłodzenia cieczą kontrolerów AquaEro do których podłączają wentylatory z chodnicy i ustawiają procentowo obroty wentylatorów,aby maksymalnie wyciszyć PC.
    Jusufaki
    Level 13  
    Dzięki.
    Poszukam tego Thermaltake tylko nie w niebieskim.
    Obecny zestaw mam niebieskawy i już raczej w nowym zestawie kolorowe wentylatory,ledy itp mnie nie interesują.

Ewentualnie kupię Thermaltake Riing 12 w RBG.
    Jusufaki
    Level 13  
    Jestem już pod koniec składania zestawu i mam pytanie do obytych w temacie:
    Czy zasilacz Evga B3 650w półmodularmy wystarczy żeby zasilić 1080Ti i i5-7600k (Oc na poziomie 4.5-4.8Ghz)?

Dodam że będą jeszcze 2 ssd M.2+ 2 ssd Sata + 1 zwykły talerzowiec + chłodzenie cpu be quiet! Dark Rock Pro 3 + 7 wentylatorów.

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

kiss39 wrote:

Zasilacz ok może warto rozważyć i zainwestować w otwarta obudowę, bo gtx 1080 przy zamkniętej obudowie to będzie piekarnik. Jak dla mnie to jest super rozwiązanie i obudowa otwarta : Thermaltake Core P3 lub P5

Wezmę MSI.

Ta obudowa jest super. Bardzo mi się podoba ale boję się o tony kurzu na podzespołach. Zwłaszcza że tam gdzie mam kąt komputerowy jest też i kominek w którym sobie palę i kurzy się strasznie.
    kiss39
    Level 38  
    Jusufaki wrote:
    Ta obudowa jest super. Bardzo mi się podoba ale boję się o tony kurzu na podzespołach.

Kurzu zawsze będzie mniej lub więcej kwestia zorganizowanai sobie sprzatania. Jest pewne rozwiązanie to umieszczenie komputera nad blatem i odseparowanie od podłogi,blatu itp. A obudowa Thermaltake Core P3 lub P5 już ma te rozwiązania. Została kwestia dokładnego czyszczenia z kurzu mieszkania np. za pomocą odkurzacza bezworkowego i odkurzacza z filtrem wodnym. Sam wykorzystuje ten sposób i polecam. Można jeszcze oddalić komputer od miejsca zapylenia za pomocą długich kabli : sygnałowy VGA -HDMI(DVI), USB mysz-klawiatura (bezprzewodowe do 10m) oraz Zasilanie.

Obudowa PC i np. Biurko B-29 z dolną wyciętą podstawą pod Zasilacz.
    Nowy zestaw. Co mam a co planuję kupić. Porady,sugestie etc. Nowy zestaw. Co mam a co planuję kupić. Porady,sugestie etc.
    Jusufaki
    Level 13  
    kiss39 wrote:
    Jusufaki wrote:
    Ta obudowa jest super. Bardzo mi się podoba ale boję się o tony kurzu na podzespołach.

Kurzu zawsze będzie mniej lub więcej kwestia zorganizowanai sobie sprzatania. Jest pewne rozwiązanie to umieszczenie komputera nad blatem i odseparowanie od podłogi,blatu itp. A obudowa Thermaltake Core P3 lub P5 już ma te rozwiązania. Została kwestia dokładnego czyszczenia z kurzu mieszkania np. za pomocą odkurzacza bezworkowego i odkurzacza z filtrem wodnym. Sam wykorzystuje ten sposób i polecam. Można jeszcze oddalić komputer od miejsca zapylenia za pomocą długich kabli : sygnałowy VGA -HDMI(DVI), USB mysz-klawiatura (bezprzewodowe do 10m) oraz Zasilanie.

Obudowa PC i np. Biurko B-29 z dolną wyciętą podstawą pod Zasilacz.
    Nowy zestaw. Co mam a co planuję kupić. Porady,sugestie etc. Nowy zestaw. Co mam a co planuję kupić. Porady,sugestie etc.

Mam bardzo podobnie rozwiązane ustawienie komputera tak jak na przedstawionych obrazkach.
    Problem może tkwi w tym że obecnie posiadam obudowę Zalman Z9 plus która jest znanym kurzołapem.
    Odkurzacz bezworkowy również posiadam.
    Przemyślę temat tej obudowy - problem w tym że musiałbym ja ściągać z za granicy kraju w którym mieszkam bo nigdzie jej nie ma.

Ponawiam pytanie o Psu: Evga B3 650w czy Evga G3 650w. Jakiejś wielkiej różnicy w nich nie widzę oprócz ceny.
    A może EVGA BQ700?
    Proszę o poradę i sugestie w tym dylemacie.
    Jusufaki
    Level 13  
    Zamykam.Dziękuję.
    Jusufaki
    Level 13  
    Zamykam.Dziękuję.

Dodano po 1 [minuty]:

Zestaw złożony.Temat do zamknięcia.Dzięki.