Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung j3, ładowanie - niska temperatura bateri

27 Paź 2017 21:49 3402 4
 • Poziom 12  
  Mam Samsunga po zalaniu. Po podłączeniu ładowarki pokazuje, że zbyt niski poziom baterii wymieniłem gniazdo micro-usb dalej to samo. Miałem wcześniej też zalaną j3 i po wymianie gniazda ruszyło ładowanie, a w tej nie?
 • Poziom 22  
  m0bile napisał:
  ruszyło ładowanie

  Czyli że na problemy z ładowaniem wystarczy zawsze wymienić gniazdo ładowania...
  Jeśli po zalaniu to prawie na pewno padło coś z modułu ładowania na płycie.
 • Poziom 12  
  A gdzie znaleźć układ ładowania na płycie w j3?
 • Poziom 39  
  Nie zawsze wina leży po stronie gniazda USB nie wiem dlaczego samsung nie zabezpieczył tylnej części od strony lutowania tego gniazda a wystarczyło trochę silikonu uszczelniającego a tak to byle kropelka wody i wilgoć tamtędy się dostaje. Też miałem problem z ładowaniem w sm-j320f/ds po otwarciu obudowy na płycie głównej od strony USB część elektroniki była zaśniedziała i miałem zwarcie na jednym z kondensatorów który przy czyszczeniu rozleciał się. Z racji braku takiego kondensatora i tego że bez niego ładowanie działa bez problemu zostawiłem tak bez kondensatora. Lutowanie tak małych elementów bez odpowiedniego sprzętu i narzędzi jest praktycznie nie możliwe.

  Samsung j3, ładowanie - niska temperatura bateri

 • Poziom 15  
  Witam wszystkich, tak jak kolega gradek83 napisał, częstą usterką w tym modelu jest zaśniedzenie wymienionego kondensatora w wyniku występowania nadmiernej wilgotności przy elementach bardzo na to "uczulonych" z uwagi na przeznaczenie tych właśnie elementów - układ ładowania telefonu, (nie mylić z zalaniem, usterka powstaje podczas zwykłego użytkowania telefonu), te modele po prostu tak mają, wystarczyła by lepsza izolacja elementów przed wilgocią, nie trzeba go wymieniać wystarczy umiejętnie go usunąć, telefon ładuje się prawidłowo, częstymi objawami są komunikaty o nieprawidłowej temperaturze baterii, gdzie układ ładowania przestaje ładować baterie telefonu, powyżej opisana czynność usuwa usterkę.

  Pozdrawiam.[/table]