Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter Tp Link wr841n jako wzmacniacz sygnału wi-fi

28 Paź 2017 07:32 5973 13
  • Poziom 11  
    Witam Panowie chciałbym sie dowiedzieć czy ruter tp link wr841n nadawał by sie jako wzmacniacz sieci wi-fi. Łacze jakie teraz posiadam to jest antena airgrid 5ghz od miejscowego dostawcy pozniej idzie to ruter tp link wr340 i on rozsyła prawie po całym domu. Czy jest mozliwość aby wr841 pobierał sygnał bezprzewodowo od wr340 i pozniej rozsyłał. Dodam ze w Media E fachowiec powiedział ze ruter z ruterem sie nie moze połaczyc i rozsyłać syganłu
  • Poziom 11  
    Czyli całkiem śmiało można jechać i kupić ruteri na 100% bedzie działać ?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie, WR-841 nie posiada na oficjalnym FW takiego trybu. Aby działał trzeba zmienić na Gargoyle i skonfigurować na nim https://forumsieciowe.pl/index.php?/topic/41-...dge-i-przeka%C5%BAnikrepeater-na-gargoyle-pl/ To po pierwsze, po drugie WR-841 występuje w wielu wersjach a Gargoyle 1.6 jest dla v3,v5,v7 i v8. Warunkiem zadziałania jest sygnał z WR-340 w miejscu ustawienia WR-841 na poziomie -70dBm. To zawodny tryb i przycina prędkość o połowe. zastanów sie też nad wymianą WR-340 na coś nowszego.
  • Poziom 11  
    Możecie zaproponować jakis zestaw do takiego połaczenia. Już wczesniej myslałem nad wymiana wr 340 bo lubi sie przycinać . Posiadam jeszcze ruter Fritz box 3370 lub 90 tamten to fajnie łacze trzyma .
    Napisałem jakie warunki musi spełnić sygnał z routera głównego w miejscu ustawienia repeatera, mierzyłeś poziom sygnału z WR-340( Frirza) ? Jakie to łącze radiowe, repeater obetnie prędkość o połowę.
  • Poziom 11  
    Nie mierzylem bo jeszcze nic nie kpiłem zadnego sprzetu a siec to od lokalnego dostawcy
    Kup lepiej Asus RT-N12+. Znacznie prostszy bo na oficjalnym FW ma tryb repeatera.
  • Poziom 11  
    I tego asusa w miejsce wr 340 czy ma pobierac sygnal od wr 340 i rozsylac.? A cos podobnego z tp linka nie ma?
    Miałem na myśli by Asus był wzmacniaczem ale że nie jest zbyt drogi to możesz też kupić drugiego celem zastąpienia WR-340. Wtedy jeden konfigurujesz jako repeater a drugi podłączasz jak WR-340. Jak szybki ten internet masz? Bo może lepszy router by było lepiej kupić.
  • Poziom 11  
    10/2 Mb/s szybkosc internetu
    Łeee, to na spokojnie bierz Asusa, wystarczy na luzie po WiFi i kablu, i tani jest.
    hektor2040 napisał:
    Nie mierzylem bo jeszcze nic nie kpiłem zadnego sprzetu a siec to od lokalnego dostawcy

To najpierw kup choć pierwszy router, zainstaluj go, zmierz poziom sygnału wifi w miejscu gdzie ma być repeater i wstaw tu wynik - zobaczymy czy jest sens w to brnąć...