Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK1 1.8 16V - Samoczynne podwyższanie się obrotów - LOGI

28 Paź 2017 09:51 3534 1
  • Poziom 9  
    Witam

Panowie, nie mogę poradzić sobie z wolnymi obrotami w Ford Focus mk1 99 r. 1.8 16V

Obroty same rosną podczas zmiany biegów, brak hamowania silnikiem, w ekstremalnych przypadkach na 2 biegu auto samo lekko przyspiesza. Przy dojeżdżaniu do świateł po wrzuceniu na luz obroty wzrastają nawet do 3 tys. i utrzymują się. Po zatrzymaniu się spadają do prawidłowych.
    Podczas postoju wolne obroty są prawidłowe.
    Powyższe objawy w całości ustępują po odpięciu wtyczki od czujnika prędkości. Sam czujnik był wadliwy, bo czasem prędkość ginęła. Został wymieniony na Delphi, ale bez zmian.

Wymieniłem wadliwe i podejrzane przewody podciśnienia, przeczyściłem krokowiec i przepustnicę, podmieniłem cz. położenie przepustnicy - bez zmian.

Podłączyłem komputer i odczytałem parametry na żywo podczas występowania objawów:
    1. Podczas podwyższania się obrotów regulator biegu jałowego zwiększa swoje otwarcie.
    2. Po zmniejszeniu prędkości poniżej 6 km/h otwarcie spada do około 30% i obroty spadają do prawidłowej wartości.
    3. Wygląda jakby sterownik podwyższał sam obroty z nieznanych mi przyczyn.
    4. Podczas objawów cz. położenia przepustnicy wskazuje zamknięta przepustnicę i tak rzeczywiście jest.
    5. Co ciekawe podczas jazdy silniczek krokowy pracuje otwierając się nawet do 70%. Nie wiem czy jest to normalne.

Poradźcie, bo już mi się skończyły pomysły.

Zamieszczam logi z programu FORScan. Jeżeli będzie potrzeba większej ilości parametrów proszę dać znać.
  • Poziom 9  
    Witam

Wyzerowałem adaptację i pomogło.

Pozdrawiam