Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wody

woda_cisowianka007 28 Oct 2017 10:19 2631 8
 • #1
  woda_cisowianka007
  Level 18  
  Witam,
  Mam pytanie przy okazji o pralkę jak w temacie. Pralkę kupiłem w takim stanie, że zapalały się na niej trzy diody (dwie na pomarańczowo, a jedna na czerwono).

  Myślałem, że przełożenie programatora z mojej drugiej pralki AWST pomoże lecz niestety nic to nie dało. Pralka pobiera wodę i mając zakręcić bębnem staje, a zapalają się diody. Czym to by mogło być spowodowane? Ewentualnie czy złe podpięcie wtyczek do programatora może na to wpłynąć? Gdyż jestem pewny wszystkich wtyczek, które wpiąłem.

  Pewne są tylko te od góry natomiast nie jestem pewien tych od dołu dwóch wtyczek (jedna z białym kablem, a druga z brązowym, tą z białym podpiąłem do wejścia P9. Chyba ta to jest od pompy, a tę drugą z brązowym tam gdzie pasowała. Natomiast na tym gnieździe P9 na poprzedniej płytce było tak jakby zaślepka na tym wejściu założona. Troszkę mnie to wprowadziło w błąd no i podpiąłem tak jak mówię nie jestem pewien). Poradźcie coś.
 • #2
  dedito
  Level 39  
  woda_cisowianka007 wrote:
  Czym to by mogło być spowodowane?
  A silnik sprawny?
  woda_cisowianka007 wrote:
  zapalały się na niej trzy diody (dwie na pomarańczowo, a jedna na czerwono)
  Jakie diody?
  woda_cisowianka007 wrote:
  Ewentualnie czy złe podpięcie wtyczek do programatora może na to wpłynąć?
  Nie jestem pewien ale tam się chyba nie da pomylić. Jakieś zdjęcie dałoby pogląd.
 • #3
  woda_cisowianka007
  Level 18  
  Czy silnk sprawny jeszcze nie wiem, podobno tak, przynajmniej tak twierdzil poprzedni właściciel. Diody LED świecą od lewej pierwsze 2 na pomarańczowo, a 3 świeci na czerwono i tak to wygląda.
 • #4
  TONI_2003
  Moderator
  woda_cisowianka007 wrote:
  Diody LED świecą od lewej pierwsze 2 na pomarańczowo, a 3 świeci na czerwono i tak to wygląda.
  dedito wrote:
  Jakie diody?
  Zatem można domniemać, że powinno to wyglądać tak jak poniżej :D
  Pralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wody
 • #5
  woda_cisowianka007
  Level 18  
  Tak to wygląda u mnie, to chyba nie będzie programator a coś innego, a już myślałem, że pójdzie prosto fajnie i gładko, a tu lipa pewnie sam nie zrobie tego :/
  Pralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wodyPralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wodyPralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wodyPralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wody
 • #6
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  woda_cisowianka007 wrote:
  to chyba nie będzie programator a coś innego
  Jak sądzę moduł pochodzi z pralki z tematu: Link
  Nie masz pewności, że Ten programator jest sprawny, zwłaszcza że Twoja pralka również nie kręciła bębnem. Możesz pokusić się o wymianę triaka silnika, który mógł polecieć w wyniku zablokowania bębna w poprzedniej pralce. Dzisiaj już triaka nie kupisz, więc możesz przynajmniej wyeliminować uszkodzenie silnika, podłączając go zgodnie z tematem: Link Lub dając jego zdjęcie z dokładnym uwzględnieniem komutatora i sprawdzić długość szczotek (minimum 1,5cm).
 • #7
  woda_cisowianka007
  Level 18  
  Tak, płytka programatora przełożona z AWST10L. Tamta nie kręci bębnem, bo pasek spadł, łożyska się chyba rozleciały itd., a co do programatora to myślę, że on się raczej nie mógł uszkodzić. Będę sprawdzał dalej.
 • #8
  woda_cisowianka007
  Level 18  
  Przemiana płytek, a także silników czy innych elektrycznych części nic nie dała. Non stop jest ten sam błąd, który był. Nie wiem gdzie jeszcze szukać przyczyny. Chyba zwiozę to do serwisu AGD.
 • #9
  woda_cisowianka007
  Level 18  
  Pralkę oddałem do serwisu, zrobili, przyczyną była przerwa w wiązce elektrycznej i to powodowało ...:)