Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wody

woda_cisowianka007 28 Paź 2017 10:19 1284 8
  • #1 28 Paź 2017 10:19
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Witam,
    Mam pytanie przy okazji o pralkę jak w temacie. Pralkę kupiłem w takim stanie, że zapalały się na niej trzy diody (dwie na pomarańczowo, a jedna na czerwono).

Myślałem, że przełożenie programatora z mojej drugiej pralki AWST pomoże lecz niestety nic to nie dało. Pralka pobiera wodę i mając zakręcić bębnem staje, a zapalają się diody. Czym to by mogło być spowodowane? Ewentualnie czy złe podpięcie wtyczek do programatora może na to wpłynąć? Gdyż jestem pewny wszystkich wtyczek, które wpiąłem.

Pewne są tylko te od góry natomiast nie jestem pewien tych od dołu dwóch wtyczek (jedna z białym kablem, a druga z brązowym, tą z białym podpiąłem do wejścia P9. Chyba ta to jest od pompy, a tę drugą z brązowym tam gdzie pasowała. Natomiast na tym gnieździe P9 na poprzedniej płytce było tak jakby zaślepka na tym wejściu założona. Troszkę mnie to wprowadziło w błąd no i podpiąłem tak jak mówię nie jestem pewien). Poradźcie coś.

0 8
  • #2 28 Paź 2017 12:20
    dedito
    Poziom 39  

woda_cisowianka007 napisał:
    Czym to by mogło być spowodowane?
    A silnik sprawny?
    zapalały się na niej trzy diody (dwie na pomarańczowo, a jedna na czerwono)
    Jakie diody?
    Ewentualnie czy złe podpięcie wtyczek do programatora może na to wpłynąć?
    Nie jestem pewien ale tam się chyba nie da pomylić. Jakieś zdjęcie dałoby pogląd.

0
  • #3 28 Paź 2017 14:58
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Czy silnk sprawny jeszcze nie wiem, podobno tak, przynajmniej tak twierdzil poprzedni właściciel. Diody LED świecą od lewej pierwsze 2 na pomarańczowo, a 3 świeci na czerwono i tak to wygląda.

0
  • #4 28 Paź 2017 15:38
    TONI_2003
    Moderator

Diody LED świecą od lewej pierwsze 2 na pomarańczowo, a 3 świeci na czerwono i tak to wygląda.
    dedito napisał:
    Jakie diody?
    Zatem można domniemać, że powinno to wyglądać tak jak poniżej :D
    Pralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wody

1
  • #5 28 Paź 2017 15:57
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Tak to wygląda u mnie, to chyba nie będzie programator a coś innego, a już myślałem, że pójdzie prosto fajnie i gładko, a tu lipa pewnie sam nie zrobie tego :/
    Pralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wodyPralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wodyPralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wodyPralka Amica AWCT 10L - świecą diody nie pobiera wody

2
  • #6 28 Paź 2017 16:54
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

to chyba nie będzie programator a coś innego
    Jak sądzę moduł pochodzi z pralki z tematu: Link
    Nie masz pewności, że Ten programator jest sprawny, zwłaszcza że Twoja pralka również nie kręciła bębnem. Możesz pokusić się o wymianę triaka silnika, który mógł polecieć w wyniku zablokowania bębna w poprzedniej pralce. Dzisiaj już triaka nie kupisz, więc możesz przynajmniej wyeliminować uszkodzenie silnika, podłączając go zgodnie z tematem: Link Lub dając jego zdjęcie z dokładnym uwzględnieniem komutatora i sprawdzić długość szczotek (minimum 1,5cm).

0
  • #7 28 Paź 2017 17:34
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Tak, płytka programatora przełożona z AWST10L. Tamta nie kręci bębnem, bo pasek spadł, łożyska się chyba rozleciały itd., a co do programatora to myślę, że on się raczej nie mógł uszkodzić. Będę sprawdzał dalej.

1
  • #8 31 Paź 2017 16:56
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Przemiana płytek, a także silników czy innych elektrycznych części nic nie dała. Non stop jest ten sam błąd, który był. Nie wiem gdzie jeszcze szukać przyczyny. Chyba zwiozę to do serwisu AGD.

0
  • #9 03 Lis 2017 17:31
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Pralkę oddałem do serwisu, zrobili, przyczyną była przerwa w wiązce elektrycznej i to powodowało ...:)

2