Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa urzadzenia z końcówkami czincz w jednym gniezdzie.

28 Paź 2017 11:51 396 13
  • Poziom 4  
    Witam,
    posiadam już paroletnia wierzę Sharp CD-C770, na tyle obudowy znajdują się 2 czerwone,2 białe,2 żółte złącza czincz. Jeden komplet jest spalony nie działa drugi jest sprawny. Chcę po niego podłączyć Przewód czincz - jack 3,5 oraz odbiornik bluetooth, ale nie wiem czy tak się da.
    Za wszelką pomoc dziękuje.
  • Poziom 4  
    Uszkodzone jest gniazdo w wieży.

Dodano po 1 [minuty]:

Chodzi mi o to czy można jakoś podłączyć dwa urządzenia zewnętrzne do jednego gniazda w wieży.
  • Poziom 4  
    Dwa urzadzenia z końcówkami czincz w jednym gniezdzie.
    Zielone działają a czerwone nie.
  • Poziom 4  
    Spróbowałem jeszcze raz uruchomić kabel czincz od uszkodzonych na 10/10 poziomów bardzo cicho słychać dźwięk. Czy może nie są zepsute ale co zrobić by działały?
  • Poziom 4  
    Wziołem odłączyłem przewód z zielonych do czerwonych i bardzo cicho działało 10/10 poziomów.(Podłaczyłem telefon Sony Xperia U do przemodu Jack 3,5 - czincz a z zielonego zmieniłem do czerwonych i bardzo cicho to działało). Może dać czoś wyczyszczenie gniazd w wieży specjalnym tarełkiem do czyczenia elemętów metalowych?
  • Poziom 4  
    Telefon w zielonych działa idealnie ale bardzo cicho w czerwonych wejściach.
  • Poziom 43  
    xerofix napisał:
    Zielone działają a czerwone nie.
    Umiesz czytać? IN to wejście sygnału, OUT to WYJŚCIE.
  • Poziom 43  
    Widać kolega świeży w kwestii oznakowania i odpowiedniego wykorzystania poszczególnych złącz, więc niniejszym wyjaśniam:
    Wieża posiada dwie pary złącz RCA audio. Te po lewej stronie, oznaczone jako IN L-R (napis IN nad gniazdem żółtym Video) to WEJŚCIE, na które można podać sygnał z zewnętrznego źródła dźwięku, takiego jak np: laptop, telefon, odtwarzacz CD, odbiornik bluetooth itp.
    Gniazda po prawej stronie, oznaczone jako OUT L-R (napis OUT nad gniazdem żółtym Video) to WYJŚCIE, z którego można podać sygnał na inne urządzenia, takie jak: wzmacniacz, urządzenie nagrywające itp.
    Jak do wieży chcesz podłączyć dwa źródła dźwięku, to musisz użyć dwóch rozdzielaczy sygnału jak z fotki @piotrek22101 w poście 7, lub np miksera, podobnego temu: http://skladmuzyczny.pl/mikser-analogowy-liniowy-art-macromix.html
    ...który wpinasz do gniazd IN L-R wieży a do niego (rozdzielacza) oba, lub w przypadku miksera, nawet cztery urządzenia.

Pozdrawiam.