Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

L15C 95P 190-908 termostat - poszukuję termostatu bimetalicznego

28 Paź 2017 13:23 543 6
  • Poziom 10  
    Witam,

Poszukuję termostatu bimetalicznego do sterowania podgrzewaniem spryskiwaczy w samochodzie. Symbol na termostacie to L15C 95P 190-908. Może być zamiennik lub coś innego co załączy mi napięcie 12V gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej 5-10 stopni.

Bardzo dziękuję za pomoc,
    Pozdrawiam,
    err1911
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź,

Obudowa jest nieistotna, pod maską się zmieści. Take coś może być tylko zastanawia mnie co oznacza temperatura otwarcia 24 stopnie i konfiguracja wyjścia NC. Bo mi jest potrzebne coś co zewrze styki gdy temperatura spadnie poniżej ok. 5-10 stopni C a gdy temperatura wzrośnie ponownie powyżej podanej to nastąpi rozwarcie styków. Czy ten termostat dział tak jak opisałem? Jeśli tak to super!
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Nie, ten termostat ma szerszą histerezę temperaturową. Tego typu termostaty są dosyć szeroko wykorzystywane w tym w motoryzaci dlatego poszukaj o właściwej charakterystyce. Oryginalny jest niedostępny do tego typu samochodu?
  • Poziom 10  
    Niestety, sam termostat jest niedostępny. Można kupić tylko używane całe moduły sterujące ale kupiłem już 4 i wszystkie okazały się niesprawne. Moduł jest nierozbieralny ale udało mi się go rozkleić i okazało się że jest tam tylko wejście, termostat bimetaliczny i dwa wyjścia. A może pomożesz mi zrobić jakiś prosty regulator który będzie pracował jak opisałem. Grzałki w końcówkach spryskiwaczy są bardzo małe i mają mały pobór prądu. Oryginalny termostat jest okrągły o średnicy i grubości ok 1 cm.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Kup kit AVT1699, który włącza się, zwiera styki przekaźnika na skutek spadku temperatury poniżej 10C. Zmontuj, wpakuj do jakiegoś małego pudełka i wyprowadź bezpośrednio przewody z płytki, nie lutuj złącz. To samo termistor wyprowadź przewodem, tak by można było go przykleić albo docisnąć przykręcając do stabilizowanego miejsca np. pojemnika z płynem do sptyskiwaczy. Zasilanie układu masz w obwodzie spryskiwacza +12V, grzałki są nim zasilane. Aby to nie łapało wilgoci po zmontowaniu i uruchomieniu pudełko wypełnij pianką poliuretanową. Plastikowym cybantem przymocuj pudełko w niezbyt nagrzewającym się miejscu i podłącz przewody. Jak rozumiem chodzi o podgrzewanie płynu do spryskiwacza albo czegoś podobnego gdzie konieczne jest załączenie grzałek poniżej określonej temperatury?

https://serwis.avt.pl/manuals/AVT1699.pdf