Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra x20dtl wpada w tryb awaryjny

malimaro 28 Oct 2017 18:06 744 5
    malimaro
    Level 5  
    Witam, mam problem z polem. Mianowicie przy przekroczeniu 3000 obr. wpada w tryb awaryjny i sypia show te błędy
    malimaro
    Level 5  
    turbo ok elektrozawory ok, pozostał czujnik cisnieniam pompa vacum i gruszka od turbo. Przyglądałem się gruszce i chodzi, ale nie sprawdzałem czy chodzi w pełnym zakresie a ponoć to wazne. dwa pompa vacum zasysa jednak nie sprawdzałem ile bar poniewaz nie posiadam vacunometra. Zauwazyłem że przy odłączonych klapach wirowych i przy zaslepieniu egrm pod vacum podłączyłem egr ale nie zamontowane. Silnik jakby lepiej chodzi. Jednak co powoduje wejscie w tryb awaryjny przy 3000 ? kolektor dolotowy był czyszczony, jedynie kanałów w głowicy nie ruszałem bo bałem się że coś wleci na zawór.

Dodano po 10 [godziny] 18 [minuty]:

Jest bardzo ważne zmierzenie tego ciśnienia vacunometrem?
  • Helpful post
    MLODY73
    Level 16  
    Tak jak kolega napisał - trzeba sprawdzić wartość podciśnienia ale z powodu drugiego błędu skłaniał bym się do awarii w obwodzie załączania zaworu obejściowego turbiny.
    Sprawdź wężyk między zaworem a gruszką może się przetarł - pęk ( możesz zdjąć go z zaworu i dmuchnąć, może akurat coś będzie słychać). Podobno padają też same zawory ( sam nie zmieniałem ale widziałem zmienione na kto co miał pod ręką).
    malimaro
    Level 5  
    jest!!! znalazłem!!! tyle sie z tym mordowałem a tu okazało się że rura wychodząca z kolektora dolotowego do turbiny była od spodu pęknięta !! Dzięki chłopaki za pomoc!! teraz mogę cisnąć na pełnych obrotach :)