Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie odnośnie zabezpieczenia siłowego POMOCY!!!!

07 Aug 2005 19:24 2724 9
  • Level 13  
    Mam problem chciałbym zabudować w skrzynce tymczasowej na nowo rozpoczętej budowie zabezpieczenie gniazda siłowego typu „C”, ponieważ nie posiadam zabezpieczenia gniazda typu „S” czy jest możliwość zabudowania zabezpieczenia typu „C” zamiast zabezpieczenia typu „S”
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Napisz jaśniej jakie zabezpieczenie ,czy chodzi o zabezpieczenie przeciwzwarciowe np.S-193 C20
  • Level 13  
    no chodzi o zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przetęrzeniowe 16A czyli tzw. eska i chodziło by mi o to czy może być zastosowane takie same zabezpieczenie przetęrzeniowe ale z symbolem C 16A prawdopodobnie to zabezpieczenie C 16A jest na większe napięcie
  • Helpful post
    Level 14  
    Litera w oznaczeniu określa charakterystykę czasowo-prądową wyłącznika nadprądowego. Wyłączniki z literą C stosuje się do zabezpieczania napędów silnikowych (dłuższy czas zadziałania). W obwodach oświetleniowych i wtyczkowych stosuje się wyłączniki nadprądowe o charakterystyce B.
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 13  
    heheh "geguś" wiem wiem że musi być taki wyłącznik według przepisów masz racje :) tylko nie wiedziałem co do tych "esek" hehe
  • Helpful post
    Level 29  
    S-to zabezpieczenie szybkie, C-to zwłoczne (silnikowe)
    Na budowie radzę zastosować typu C.
    Pozdro.
  • Helpful post
    Level 11  
    Przede wszystkim zajrzyj w Techniczne Warunki Przyłaczenia, dostarczający energię określa rodzaj zabezpieczenia (ampery) oraz zasady zabudowy i przyłączenia energii.

Co do budowy to napewno trzeba zabudować wył.różnicowoprądowy + zabezpieczenie przetężeniowe (zwarcia i przeciążenia).
    W przypadku zasilania jednofazowego można zastosować wył.róż.pradowy z charaterystyką np.B16.

Wracając do twojego "C" jest to typ charakterystyki czsowo prądowej bezpiecznika bardziej wytrymały na "krótkie" "uderzenia" prądowe niż charakterystyka B. C - stosujesię np.do silników, a B w instalacjach ogólnego przeznaczenia (gniazda w mieszkaniach, oświetlenie).
  • Level 13  
    oka dzięki wszystkim za pomoc :):):) już wszystko śmiga jak powinno energetyka to wszystko odebrała i podłaczyła już licznik i jest ok :] a skrzynkę sobie sam zrobiłem oczywiście z waszą pomocą :]
  • Level 11  
    to co zrobiles i jak dobrales charakterystyke zabezbieczen malo interesuje energetyke wazne jest zabezpieczenie przedlicznikowe bo to jest moc ktora kupujesz oraz kabel tzw wlz lub unijnie wiz