Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zastone zt2r / yaesu vx2 - niska temperatura

asdfasdf 28 Paź 2017 19:27 795 8
  • #1 28 Paź 2017 19:27
    asdfasdf
    Poziom 13  

Mój zastone zt2r kopia yaesu vx2 , przestaje działać jak spadnie temperatura trochę poniżej 20 stopni C. Nie odbiera i nie nadaje a na ekranie mruga częstotliwość. Zastanawiam się czy to kwestia ustawień , czy może trzeba może usunąć termistor z urządzenia - może go ktoś zlokalizować na płycie i ciekawe czy to pomoże.

0 8
  • Relpol
  • #2 28 Paź 2017 20:40
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Cytat:
    Repair and modifications:
    1. Rubber covers for charger input and headset made ​​of hard rubber. You need to trim "rubber pin" a bit and rubber covers will fit much easily into their holes.
    2 . I have one station without thermal paste between the output transistor and the chassis. Check or replace the thermal paste if you want to work on external power supply with x2 output power.
    3 . Power button not works after some time:
    Same, as issue 1. Power button is made of hard rubber. But in this case rubber pusher is shifted from button on pcb.
    You can fix it with tweezers - pull the rubber to fit pusher and button on pcb.
    4 . Flashing frequency on the screen means VCO failure (voltage-controlled oscillator)
    During this issue reception does not work. This problem can only occur if ZT-2R used in the cold environments and can be fixed by replacing Q1069.
    5 . Deafness on the first band (affects only 500 - 2000 kHz) can be fixed by replacing zero-ohm jumper by 120uH Ferrite Core Inductor (L1012 on PCB)
    Marked with arrow:

Michał

0
  • #3 28 Paź 2017 20:49
    asdfasdf
    Poziom 13  

dzięki ale to myślisz że ja wiem co i jak :) , podpowiedz czy jako amator dam radę

0
  • Relpol
  • #4 28 Paź 2017 20:50
    SP5IT

Patrz punkt 4 powyżej. Q1069 do wymiany.
    M

0
  • #5 28 Paź 2017 20:53
    asdfasdf
    Poziom 13  

ooo stary jesteś genialny . zaraz kombinuje i sprawdzam schemat , mam nadzieję że pomoże , bo ostatnio zimno i ciągle mi radyjko przestaje działać .

0
  • #6 28 Paź 2017 20:54
    SP5IT

Eee, to tylko kilkanaście sekund z google :)
    Nie ty pierwszy i jedyny masz ten problem po prostu.
    Powodzenia, M

0
  • #7 28 Paź 2017 21:02
    asdfasdf
    Poziom 13  

heh a gdzie ja kupię Q1069, dodam że sprzęt dobrze działa jak jest ciepło , jak wyjdę na zewnątrz to od razy mruga.

0
  • #9 29 Paź 2017 13:25
    Jap
    Poziom 28  

Kurczę... to ciekawostka. Ja miałem 2sztuki Zt2R i zawieszało się podczas skanowania gdy temp powietrza była na poziomie ok 28st... w zimie już nie miałem sprzętu... mały zakres temp ma :)

0