Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X550V - Win 7 czarny ekran logowania/naprawy systemu + kursor

malahaj 29 Paź 2017 00:27 1242 4
  • #1 29 Paź 2017 00:27
    malahaj
    Poziom 2  

Witam

Mam następujący problem: Mam laptop ASUS X550V z zainstalowanym od nowości system Windows 7. Wczoraj został prawidłowo wyłączony, natomiast po ponownym włączeniu wyskoczył komunikat, że system Windows może być uszkodzony, w skutek czego nie może go załadować. Do wyboru są dwie opcje: Naprawa systemu lub Uruchomić system normalnie. Przy wybraniu Naprawy jest ekran zwykłego ładowania Windowsa po czym wyskakuje czarny ekran z białym kursorem. Kursorem mogę ruszać, ale nic poza tym. Nie działają żadne polecenia z klawiatury. Próbowałem alt+ctrl+delete, naciskałem wielokrotnie shift, kombinacje przycisku "win" z różnymi klawiszami. Nic. Jedyne co można zrobić to wyłączyć komputer przez dłuższe przytrzymanie przycisku zasilania a po ponownym uruchomianiu cała sytuacja się powtarza.

Przy wyborze "uruchom system normalnie" mamy taką samą sytuacje, przy czym po dłuższej chwil na ułamek sekundy wyskakuje niebieski ekran i komputer się restartuje.

Mogę wejść do menu rozruchu po wciśnięciu F8 podczas uruchamiania systemu. Wybierałem każdą z dostępnych tam opcji, z efektem takim samym jak opisałem powyżej jak przy naprawie systemu. Jedyne co zauważyłem, to po wybraniu uruchomienia w niskiej rozdzielczości kursor jest jakby większy, więc to chyba działa, ale ekran jest nadal czarny.

Posiadam Nośnik odzyskiwania systemu, który dostałem wraz z laptopem i próbowałam go użyć. Zmieniłem w BIOSie kolejność odczytywania i faktycznie dysk się uruchomił (mam komunikat "naciśnij dowolny przycisk aby uruchomić z CD/DVD"), ale wybór jakiekolwiek opcji kończy się dokładnie tym samym - czarny ekran plus kursor.

Mam też Windowsa 7 na płytce a także zrobiłem dysk instalacyjny na pendrive, próbując użyć ich do naprawy czy w ostateczności reinstalacji systemu. Niestety o ile komputer odczytuje prawidło płytę czy pendrive, to i tak zatrzymuje się na czarnym ekranie.

W ramach szukania porad w sieci zmalałem program Lazesoft Recovery Suite Home Edition i zrobił za jego pomocą pendriva "naprawczego" w drugiem, identycznym komputerze. Owszem uruchomił się, ale wybór dowolnej opcji (są takie same jak po nienaciśnięciu F8 przy uruchomianiu systemu) efekt był taki sam - ekran i kursor.

Nie mam już pomysłu, co mogę zrobić. Wszelkie porady w internecie, które znalem przewidują użycie dysku instalacyjnego i opcji naprawa, względnie komend z wiersza poleceń. Ja nie mogę tego zrobić, bo nie widzę tego menu. Mam wrażenie, że właśnie z załadowaniem ekranu menu jest jakiś problem, ale nie wiem jak go rozwiązać. Myślałem, że to problem z grafiką ale kolory i grafika Windows w czasie lądowania pokazują się normalnie, więc...

Sprzęt:
    ASUS X550V
    procesor i5 3230M
    Karta GeForce 720m + Intel HD
    Windows 7 home premium Serwis Pack 1, aktualizowany na bieżąco
    Sterownik też aktualizować na bieżąco.
    Komputer jest już dawno po gwarancji.

Dodam, że mam w domu identyczny laptop (swego czasu kupowałem dwa jednakowe, jeden dla mnie, drugi dla żony. Zrąbał się ten drugi...) wiec mogę jakieś rzeczy skopiować/przenieść z niego w razie potrzeby, choć nie mam pomysłu co i jak. Oba komputery różnią się tylko tym, że na zepsutym był zainstalowany program antywirusowy AVG a na działającym jest Avast. Tym niemniej nigdy nie miałem z żadnym problemów.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co mógłbym z tym zrobić? Chciałbym móc jakoś naprawić system, po zależy mi na plikach, które były akurat na pulpicie, natomiast w ostateczności jestem gotów go przeinstalować czy sformatować dysk, jednak tutaj też mam problem, bo zamiast menu instalacji Windows po włożeniu płytki/pendriva też mam czarny ekran. Pomocy...

0 4
  • #2 29 Paź 2017 00:43
    miecho18
    Spec od komputerów

SMART dysku z programu MHDD wrzuć.

0
  • #3 29 Paź 2017 02:48
    folkswagen
    Poziom 13  

Jeżeli chcesz ominąć jakiekolwiek testy to - klon dysku z komputera żony na swój (NOWY!) dysk i powinno wszystko działać. Pod warunkiem, że są tą identyczne platformy sprzętowe. Stary dysk należy sprawdzić. To nie muszą być jakieś poważne uszkodzenia, ale jakiś sektor w obszarze partycji systemowej chyba został utracony i stąd te problemy. Być może skanowanie i remap HDD za pomoca np. Victorii lub MHDD rozwiąże problem. Jeżeli tak, to będziesz miał dwa sprawne dyski. Kiedy używamy laptopa to nie pukamy w niego i tego typu - ostrożnie :D

0
  • #4 29 Paź 2017 22:35
    malahaj
    Poziom 2  

Nie wiem czy to jest to o co wam chodziło. Musiałem się chwilę pobawić, z tym program, bo nie widział w ogóle dysku, ale wyszło coś takiego. Czy z tego wynika, ze dysk faktycznie jest uszkodzony i która komenda odpowiada za naprawianie dysku?

0
  • #5 30 Paź 2017 08:14
    Kolobos
    Spec od komputerów

Za naprawienie odpowiada wymiana dysku na nowy. Ten mozesz wyzerowac i wykonac remap ale to i tak pomoze na chwile, taki dysk nie nadaje sie do przechowywania waznych danych.

0