Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra h - regulacja wysokości reflektorów xenonowych AFL

29 Paź 2017 09:33 3015 3
 • Poziom 7  
  Witam
  jak się powinno ustawiać światła w astrze h xenon afl ?
  Ponieważ na stacji diagnostycznej gościu chce by wyłączyć silnik i wyjść z auta.
  Ale to wtedy świeci za nisko, ponieważ jak się puźniej wejdzie do auta to widać jak snop światła po chwili obniża się.
  A jak się wyjdzie to unoszą się.

  Słyszałem, że auto powinno być włączone a ktoś musi siedzieć w środku i wtedy się ustawia
  Sam nie wiem ale coś w tym jest bo stanąć po ścianą 3, 4 metry włączyć i światła nie siedząc w środku auta to snop światła świeci wyżej. Wystarczy wsiąść i po chwilce snop światłą się obniża a jak wsiądzie pasażer obok mnie to też po chwilce jeszcze bardziej się obniża.

  Jak to jest koledzy ?
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Witam to wytyczne wg producenta (tisa)


  W oponach pojazdu musi być przepisowe ciśnienie powietrza. Uszkodzone szkła oraz lusterka reflektorów jak również przyciemnione żarówki muszą być przed regulacją wymienione.

  Reflektory ustawia się przy masie własnej pojazdu powiększonej dodatkowo o jedną osobę lub masę 75 kg na siedzeniu kierowcy (masa własna pojazdu = masa pojazdu gotowego do jazdy z pełnym zbiornikiem paliwa i masą wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia, jak np. koło zapasowe, narzędzia, podnośnik, apteczka, trójkąt ostrzegawczy itp.).

  Pojazdy z manualnym poziomowaniem należy ustawiać zgodnie z zalecanym ciśnieniem podstawowym ( 0,8 bar przy masie własnej pojazdu).

  Przy ręcznej regulacji ustawienia reflektorów należy włączyć zapłon i ustawić pokrętło przełącznika świateł w położeniu "0".

  Punkt przecięcia musi leżeć między poziomą a wznoszącą się częścią granicy światła i cienia (punkt przegięcia) na pionowej, przebiegającej przez oznaczenie centralne.

  W celu łatwiejszego określenia wspomnianego punktu przecięcia, można na przemian parę razy przykryć a następnie odkryć jedną połowę reflektora.

  Użyte urządzenia nastawcze reflektorów muszą odpowiadać istniejącym wytycznym i należy przestrzegać instrukcji obsługi producenta.

  Regularnego sprawdzania urządzenia do regulacji ustawienia reflektorów powinien dokonywać zespół serwisowy producenta.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Regulacja reflektorów ksenonowych

  Wskazówka: Reflektory należy ustawiać za pomocą ekranu odpowiadającego odpowiednim przepisom względnie specjalnego przyrządu do ustawiania reflektorów.


  W przypadku, gdy moduł sterowania regulacją zasięgu świateł nie został wymieniowy, należy włączyć silnik na ok. 5 sekund, aby silniki nastawcze wykonały przebieg referencyjny, od pozycji aktualnej do dolnego zderzaka a następnie do pozycji podstawowej.


  W przypadku wymiany modułu sterującego regulacją ustawienia reflektorów należy na nowo zaprogramować i wykalibrować układ za pomocą TECH 2. Przebieg referencyjny jest wykonywany automatycznie.

  Regulacja

  Regulacja pionowa: granica światła i cienia (przy LHD z prawej i przy RHD z lewej) strony krzyża regulacyjnego musi przebiegać poziomo na linii regulacyjnej.

  Regulacja pozioma: Granica światła i cienia musi przebiegać po lewej stronie poziomo aż do krzyża regulacyjnego, a stąd pod kątem ok. 15° w prawo ku górze. Pochylenie wiązki świetlnej wynosi 1,0 % na 10 m.

  Najpierw przeprowadzić regulację pionową, następnie regulację poziomą. Po regulacji poziomej sprawdzić jeszcze raz ustawienie pionowe.

  1. Śruba regulacji poziomej
  2. Śruba regulacji pionowej
 • Poziom 7  
  Na wstępie bardzo dziękuje za pomoc, właśnie czegoś takiego szukałem.
  Tylko nie mogę sobie z wizualizować tego:

  "Punkt przecięcia musi leżeć między poziomą a wznoszącą się częścią granicy światła i cienia (punkt przegięcia) na pionowej, przebiegającej przez oznaczenie centralne."

  Są może ilustracje jakieś ?

  Pytam o to wszystko bo zamierzam wyciągnąć reflektory by wymienić żarniki ponieważ jeden zmienia barwę.
  Oraz na tyle ile się da wyczyścić soczewkę i odbłyśnik .
  Ustawienie wysokości zrozumiałe tylko szerokość tak niezabardzo
 • Poziom 24  
  Astra h - regulacja wysokości reflektorów xenonowych AFL

  Dodano po 1 [minuty]:

  To jest widok jaki widzisz w przyrządzie regulacyjnym świateł