Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie awaryjne rejestratora i kamer IR z AD-155A - jak połączyć ?

29 Paź 2017 10:32 1998 7
  • Poziom 8  
    Witam,
    Długo nie siedziałem w temacie elektroniki, ale na szybko muszę złożyć u siebie monitoring i pytanie jak wszystko podłączyć do kupy,

Zakupiłem gotowy zestaw, monitoring, kamery, okablowanie, 2 kamery zmieniłem na lepsze ale pobór prądu jest ten sam wiec bez znaczenia, monitoring obsługuje 5kamer, w przyszłości będzie jeszcze jedna dołożona, dysk w monitoringu zwykły 500GB, całość podłączona z routerem by móc na bieżąco monitorować poczynania pracowników i klientów z każdego miejsca na ziemi :)

Pytanie czy dam radę do tego zestawu podłączyć ten zasilacz "AD-155A", patrząc na instrukcje i schemat już się pogubiłem i wiem tylko gdzie podłączyć akumulator, nie siedzę w monitoringach na co dzień, wręcz pierwszy raz zakładałem całość sam, liczne uwagi wskazane, na pewno coś poprawię,
    czasem przy złej pogodzie zanika u mnie prąd a już miałem włamanie w lokalu więc, chciałbym uniknąć akcji że złodziej nie zostanie nawet zarejestrowany na monitoringu ...
    Wiem że miedzy zasilaczem a monitoringiem muszę jeszcze dać regulator napięć , gdyż różnice w napięciach przy przejściu w zasilanie awaryjne może skutkować uszkodzeniem dysku w monitoringu, pytanie czy RN-500 Pulsar się do tego nada
    I jak to wszystko ze sobą podłączyć bo już się gubię?

dodaję załączniki jak mam to aktualnie ulepione(wszystko działa prawidłowo)

Liczę na pomoc kogoś kto już składał podobny zestaw, nie chcę czegoś popsuć, już jeden monitoring poszedł mi na straty więc chcę maksymalnie bezpiecznie podejść do tematu, ale też chcę to sam zrobić gdyż mam jeszcze 2 punkty do uzbrojenia ;/

Dziękuję z góry za każdą pomoc!

Zasilanie awaryjne rejestratora i kamer IR z AD-155A - jak połączyć ?
    Zasilanie awaryjne rejestratora i kamer IR z AD-155A - jak połączyć ?Zasilanie awaryjne rejestratora i kamer IR z AD-155A - jak połączyć ?Zasilanie awaryjne rejestratora i kamer IR z AD-155A - jak połączyć ?Zasilanie awaryjne rejestratora i kamer IR z AD-155A - jak połączyć ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    1. Ustaw na wyjściu zasilacza (V1 i COM) napięcie MAX 12V
    Jeśli się nie da zejść z napięciem do 12V to nie podłączaj rejestratora bo uszkodzisz dysk. Przy tak niskim napięciu wyjściowym może być problem z ładowaniem akumulatora
    2. Wyjścia zasilacza (V1 i COM) podłącz do rejestratora i rozdzielacza zasilania na kamery
    3. Do B+ i B- podłącz akumulator
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    raffin napisał:
    Jeśli się nie da zejść z napięciem do 12V to nie podłączaj rejestratora bo uszkodzisz dysk. Przy tak niskim napięciu wyjściowym może być problem z ładowaniem akumulatora

Dlatego rozwiązanie proponowane przez kolegę jest nie dobre.

StunterSTC napisał:
    pytanie czy RN-500 Pulsar się do tego nada

Rozwiązanie na RN-500 jest właśnie dedykowane do tego celu, więc jak najbardziej się do tego "nada". Oczywiście ustaw na wyjściu napięcie 12V

Dodano po 2 [minuty]:

StunterSTC napisał:
    I jak to wszystko ze sobą podłączyć bo już się gubię?

Kamery podłącz z zasilacza za pośrednictwem listwy bezpieczników, a rejestrator przez RN-500.

Zmierz napięcie na kamerach (jeśli kamera ma oświetlacz LED to przy aktywnym oświetlaczu). Jeżeli napięcie przekracza 12,5V zredukuj je do tego poziomu łącząc w szereg jedną lub dwie diody prostownicze krzemowe (np.1N4007 -chyba najbardziej popularne).Oczywiście dotyczy to każdej kamery oddzielnie.

• Poziom 43  
    raffin napisał:

Jeśli dobrze widzę ( a z bliska widzę doskonale ) to mamy do czynienia za zasilaczem buforowym.
    Potencjometrem regulujemy napięcie na V1 ( w zakresie 12-14,5V ), napięcie ładowania na zaciskach B+/B- pozostaje na poziomie około 13,3V, ładowanie prądem około 0,5A.
    Takie parametry są wystarczające do ładowania.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    marek216 napisał:
    napięcie ładowania na zaciskach B+/B- pozostaje na poziomie około 13,3V, ładowanie prądem około 0,5A.
    Takie parametry są wystarczające do ładowania.

Czy aby na pewno? Skąd taki wniosek? Chętnie się dowiem o jakichś zmianach w tym temacie.
    Ja myślałem, że dla AGM to 2,3V na celę czyli 13,8V.
    Ponadto uważam, że przy wydajności zasilacza 10A odpowiedni akumulator buforujący powinien mieć minimum 40-63Ah, więc ograniczenie wydajności prądowej ładowania na poziomie 0,5 A jest nieporozumieniem.
  • Poziom 24  
    Sorry, w tym całym opisie przeoczyłem RN-500. Oczywiście bez dodatkowego stabilizatora sam AD-155 jest złym rozwiązaniem.
    Cytat:
    monitoring obsługuje 5kamer, w przyszłości będzie jeszcze jedna dołożona

Na 5-6 kamer (w zależności od typu kamer) trzeba liczyć po ok 0,6-1A co daje nam ok 3-6A na same kamery.
    Akumulator 18Ah podczas ładowania też pobiera prąd do ok 0,7A
    Biorąc pod uwagę, że AD-155 ma wydajność 5A, a przy pracy ciągłej zasilacza sugerowane jest obciążenie 80% mocy, to daje nam wydajność 4A.
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    raffin napisał:
    Biorąc pod uwagę, że AD-155 ma wydajność 5A

Znowu ciekawostka, z czego wnosisz, że 5A?

Dodano po 55 [sekundy]:

raffin napisał:
    Akumulator 18Ah podczas ładowania też pobiera prąd do ok 0,7A

To też pewnie intuicja ci podpowiada :)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Dzięki za czujność. Wycofuję się z 5A (to wydajność dla wersji B).
    Miałem taki zasilacz i przy próbie obniżenia napięcia wyjściowego do 12V, napięcie ładowania też się obniżało do prawie takiej samej wartości bez względu czy podłączony akumulator był naładowany czy rozładowany. Niestety nie utrzymywał ~13,4V na wyjściu B+B-, a wg jego karty katalogowej napięcie na zaciskach akumulatora powinno być 13,4V / 0,5A