Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood ddx4017bt - Sterowanie radiem z kierownicy.

29 Paź 2017 11:33 882 5
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam radio KENWOOD DDX4017BT z możliwością sterowania z kierownicy (radio zamontowane w Chrysler Voyager 2003) radio posiada funkcje programowania sobie za co każdy przycisk ze sterowania ma odpowiadać.
    W necie znalazłem adapter do podłączenia, ale koszt ponad 400zł.
    Ale znalazłem tez na pewnym forum temat, gdzie koleś podłączył radio tez do Voyagera i napisał jak podłączyć sterowanie. Poniżej opis jak to zrobił

"""Jeśli ktoś posiada sterowanie z kierownicy i nowe radio ma opcję programowania to można to podłączyć i zaprogramować.
    Odkręcamy dolną obudowę kolumny kierowniczej ( 3 śrubki ) , w białej wtyczce - dwa zewnętrzne kable z lewej patrząc z fotela ( szaro biały i szaro pomarańczowy ) - do szaro białego podłączamy AD z radia i do szaro pomarańczowego drugi AD , obojętnie który AD (oczywiście oba kabelki musimy przedłużyć i pociągnąć do radia ) - Wchodzimy w ustawienia radia i przypisujesz sobie funkcje które chcesz mieć pod klawiszami. Opis dotyczy radyjek 2din pochodzących z Chin ale powinien również działać z innymi które posiadają możliwość programowania przycisków z kierownicy"""

Moje pytanie do Was czy ktoś posiada wiedzę co to za przewody AD? które są wyżej wymienione. Nie wiem czy to jest skrót od jakiejś nazwy i czy one znajdują się w kostce od radia.
    Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    boleslaw1985 napisał:
    co to za przewody AD? które są wyżej wymienione

Tak Chińczyk opisał sobie kable sterujące radiem za pomocą pilota w aucie.
  • Poziom 2  
    Rozumiem. U mnie w radiu jest wejście jack podpisane że jest do sterowania z kierownicy. Radio jest z funkcja programowania przycisków z kierownicy, czyli nie potrzebuję żadnego adaptera.
    Co myślisz o takiej próbie? : Do jack'a mono z dwoma przewodami będę stykał te przewody z pod kierownicy opisane w pierwszym poście i naciskał guziki z kiery, zobaczymy czy radio będzie wykrywało lub reagowało na sygnał.
  • Poziom 43  
    boleslaw1985 napisał:
    Co myślisz o takiej próbie?

Postąpiłbym identycznie
  • Poziom 6  
    Witam zadziałało, będę w weekend przerabiał i zakładał radio na 2 din radio ma funkcję taką samą jak pan opisuje..