Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWG 5124C - Pralka wyświetla błąd F8 i nie startuje

kajamark 29 Oct 2017 12:44 1866 10
    kajamark
    Level 12  
    Mam problem z pralką Whirlpool AWG 5124C po włączeniu na chwilę wystartuje silnik zrobi zgrzyt i pralka stoi błąd F8.Sprawdziłem silnik i grzałkę są sprawne.Proszę o poradę.
    artur9419
    Level 14  
    To nie jest pralka wyprodukowana przez Whirpoola, tylko przez firmę Vestel (a znaczek ma tylko Whirlpoola) jako ciekwostka firma ta produkuje też Amice. Kody błędów też nie będą od firmy Whirlpool, bo elektronika też nie jest Whirlpoola. Co do oznaczenia błędu F8 nie mogę znaleźć, a jak znajdę to zmodyfikuje moja odpowiedź.
    kajamark
    Level 12  
    Zrobiłem kolejną próbę i pralka po trzech próbach startu silnika, zgrzytach wyświetla błąd E08. W instrukcji jest to problem z silnikiem choć na krótko działa.
    Dawid Weiss
    Level 9  
    Czy ten zgrzyt dobiega z silnika?
    Dawid Weiss
    Level 9  
    Ten zgrzyt to nie jest iskrzenie szczotek? Trochę dokładniej opisz to zjawisko.
    kajamark
    Level 12  
    Przekaźnik załącza silnik na sekundę i z tego jest zgrzyt.Silnik załączony bezpośrednio nie ma zgrzytów.
    Dawid Weiss
    Level 9  
    W takim razie wymieniłbym kondensatory elektrolityczne na module, a jeżeli nie było by poprawy to cały zasilacz. Triaka wymieniałbym na końcu