Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konkurs z nagrodami. Pochwal się swoją instalacją napędu bramy lub domofonu.

suworow 29 Oct 2017 13:20 3987 2
Buderus
 • #1
  suworow
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zapraszamy do udziału w konkursie pod pełnym tytułem: "POCHWAL SIĘ SWOJĄ INSTALACJĄ NAPĘDU BRAMY LUB DOMOFONU/ WIDEODOMOFONU", którego wyłącznym organizatorem jest firma Proxima sj. z Torunia.
  https://www.proxima.pl/


  Wykonałeś jakąś ciekawą, nietypową instalację, a może rozbudowałeś typową w tym istniejącą instalację o dodatkową funkcjonalność, czy zabezpieczenia. Może udało Ci się rozwiązać jakiś problem techniczny, pokonać trudności wynikłe podczas prac, lub po prostu Twoja instalacja zasługuje na wyróżnienie ze względu na przygotowanie czy estetykę. Być może planujesz rozbudowę istniejącej/ projektowanej instalacji o dodatkowe funkcjonalności np w oparciu o sterowniki radiowe firmy proxima. Pochwal się tym, zamieść opis poparty zdjęciami, schematami czy rysunkami, a przy okazji wygraj wartościową nagrodę.

  Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno zawodowców jaki amatorów.  Zasady konkursu:
  Konkurs trwa od dziś to jest 1.11.2017r. do odwołania
  Swoje prezentacje zamieszczamy jako kolejne posty w tym temacie. Każdy użytkownik może zamieścić dowolną liczbę prezentacji.
  Nagrodą w konkursie jest " bon" o wartości 400 zł brutto na zakup urządzeń, takich jak miedzy innymi sterowniki radiowe z aktualnego katalogu produktów firmy Proxima.
  https://www.proxima.pl/download/?sekcja=katalogi

  Informacje o dotyczące wygranej będą ukazywać się na stronach portalu elektroda.pl. Dodatkowo każdy z nagrodzonych zostanie poinformowany indywidualnie przez system wiadomości prywatnych.

  Zachęcamy też, do obejrzenia filmu prezentującego podstawowe grupy produktów marki proxima.


 • Buderus
 • #2
  suworow
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Tak na zachętę, by pokazać, że nie chodzi tu o nic wielkiego, no i oczywiście poza konkursem.
  Instalacja wideodomofonu jak wiele innych, oparta o monitor 70A i kamerę commax DRC 40KPT ( moja ulubiona ze względu na kąt widzenia). Furtka otwierana oczywiście z monitora i dodatkowo z czytnika Roger PRT12 i przycisku wyjścia. Otwieranie z przycisku wyjścia jak i z monitora realizowane przez wejście rogera (możliwość uzyskania podtrzymania czasu otwarcia furtki) Dodatkowo sterowanie z monitora bramą.
  To co ją wyróżnia to przygotowanie. Inwestor zaprosił nas jeszcze na etapie budowy ogrodzenia i mogliśmy wszystko ustalić z przedstawicielem ekipy budowlanej.
  Instalacja została przygotowana perfekcyjnie. We wszystkie miejsca precyzyjnie zgodnie z ustaleniami zostały wyprowadzone peszle schodzące się do wkomponowanej w słupek puszki. Do niej trafił też przewód z domu ( żelowany, ziemny) i takiż sam z bramy służący do jej otwierania ( panowie instalujący bramę pamiętali aby podpiąć ten przewód pod odpowiednie styki, a po naszej stronie oznaczyć i zabezpieczyć przed przypadkowym zwarciem) Furtka została osadzona na regulowanych zawiasach, doposażona z obu stron w pochwyty. Oczywiście pamiętano również o kotwie elektrozaczepu. Budowniczy ogrodzenia pamiętał nawet o tym by peszel pod kamerę i rogera wypuścić z niewielkim przesunięciem.( kamera ma wejście na przewody sygnałowe po lewej stronie, a roger centralnie)
  Podobnie jak ja, pewnie byliście na takich ustaleniach nie raz i wiecie, że często to zwykła strata czasu, bo i tak potem wszyscy zrobią coś po swojemu, a potem trzeba przerabiać i kombinować aby uzyskać wymaganą funkcjonalność i zrobić to jeszcze w miarę estetycznie. W tym wypadku było inaczej. Nam pozostało tylko poprzeciągać sobie kable i wszystko podłączyć ( i to wygodnie w obszernej puszce,a nie gdzieś pod urządzeniami czy pod zaczepem). W puszce znalazło się też miejsce na przekaźnik sterowania bramą.
  Oczywiście podziękowania i pozdrowienia dla inwestora i budowniczego ogrodzenia :)
 • #3
  Lukasz3232
  Level 19  
  Przedstawiam instalację domofonu, o ile sama instalacja jest standardowa, to pomysł podłączenia jej do systemu inteligentnego domu już tak oczywisty nie jest.

  System inteligentnego domu działa na Integrze 128, INT-E x 5 szt, ETHM-1 PLUS, INT-IORS x 2 szt, INT-PP, GPRS-T2 plus manipulatory. System steruje ogrzewaniem, podlewaniem, otwieraniem drzwi i oświetleniem. Do tego Fibaro Home Center z kilkoma modułami do sterowania roletami i tabletem Samsunga na ścianie. Fibaro zintegrowane z Integrą widzi wszystkie kilkadziesiąt wejść i wyjść centrali, w tym te od domofonu ale o tym za chwilę.

  Domofon analogowy MIWI Urmet na bazie 18A2, jeden unifon Cyfral Smart, dwa panele 6025/PR1-RF.

  Postanowiłem podpiąć ten domofon bezpośrednio do Integry.
  Pod dwa osobne wejścia podłączyłem przyciski wywołania, dwa wyjścia wykorzystałem do oddzielnego sterowania furtkami.
  Dzięki takiemu podłączeniu uzyskujemy powiadomienie o każdym wywołaniu na komórkę za pomocą komunikatów PUSH i zapis w rejestrze zdarzeń centrali. Za pomocą aplikacji możemy zdalnie otwierać wszystkie furtki, bramę garażową i automatycznie ryglowane drzwi główne.

  Dodatkowo domofon otwierany przy pomocy naklejek zbliżeniowych, kart lub breloków tych samych które obsługują system alarmowy.

  Poniżej kilka zdjęć z obecnego etapu prac.
  Moderated By suworow:

  Dziękuję za zamieszczenie swojej propozycji. Nagroda " bon na zakup produktów firmy Proxima" trafia do kolegi. Proszę o kontakt na pw i podanie danych adresowych które to zostaną przekazane organizatorowi konkursu.