Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo jak naprawić partycje recovery?

29 Paź 2017 15:20 1353 5
  • Poziom 4  
    Lenovo G780 na którym fabrycznie był win8, lecz ktoś coś porobił i nie można przywrocić systemu. Jak go kupiłem używanego to miał win10 zainstalowany więc sformatowałem tą partycje z win 10- "Windows8_OS (F)" i gdy chce przywrocić Win8 to OneKey nie działa bo pokazuje sie że nie mozna przywrocić systemu.. W systemie widoczne są tylko dwie partycie F,G a w zarzadzaniu dyskami widać że jest ich wiecej. Czy da sie te partycje jakoś przywrocić/ naprawić aby mozna było normalnie przywracać system tak jak od nowości przyciskiem na obudowie laptopa?
    Dysk podpięty do drugiego laptopa:
  • Poziom 4  
    PITERRR napisał:
    Witam .Partycja "Windows8_OS (F)" jest pusta ,jeśli przeszedłeś na 10 to po 30 dniach system kasuje partycje i nie można powrócić do 8.1 klucz jest teraz przypisany do win 10 cyfrowo.

Win10 itak nie był aktywowany, a klucz do win8 jest w biosie. Zawartosć tych partycji mozna podejrzeć róznymi programami i widać że są na nich katalogi i pliki recovery oraz one key recovery.
    Gdy wybiore "Szybkie skanowanie utraconych partycji" to znajduje mi jedną 1000GB:
    A w niej taką zawartość:
    Nie wiem co robić - przywrócić to?
    Natomiast gdy wybiore pełne skanowanie to znajduje mi coś takiego- 1 (Boot), 2 (Boot), 3 (Boot).....7 (Boot):
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    neq12 napisał:
    pokazuje sie że nie mozna przywrocić systemu

Przydałoby się napisać dokładnie: co się dzieje / komunikat po wywołaniu System recovery z Novo Button Menu

Możesz usunąć partycję 452 MiB i rozszerzyć na max wolumin [Windows8_OS]

BTW: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2912779.html

PITERRR napisał:
    po 30 dniach system kasuje partycje
    Jakieś żródło tych 'rewelacji'?
  • Poziom 4  
    Mam tak samo jak w tamtym wątku tylko rozmiary partycji troche inne. Boje sie usunąć te 452mb bo w podgladzie pokazuje mi że są tam jakieś katalogi, pliki recovery. Easeus pokazuje mi takie partycje:
    Spróbuje odpalić laptop z tym dyskiem i porobić zdjecia tego co sie pokazuje.
    Dodano po 41 [minuty]:
    Udało się przywrócić win8 :D. Wcisnąłem F12 i wybralem bootowanie "Windows Boot Manager" i wybierałem te rożne opcje po kolei aż odpaliło przywracanie systemu.
  • Poziom 4  
    Chce jeszcze zrobić kopie partycji recovery na inny dysk aby a razie awarji tego dysku móc przywrócić wszystko na nowym. Skopiowałbym cały dysk ale nie mam tak dużego jak ten, dlatego mam pytanie -która partycja to recovery? Czy wystarczy ją samą skopiować czy trzeba też coś jeszcze np. mbr?