Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Sony PC Companion - Program nie chce się zaktualizować, więc nie uruchamia się

Myopic 29 Oct 2017 16:08 4668 5
    Myopic
    Level 11  
    Wymieniłem dziś dysk systemowy na nowy, zainstalowałem system i całe oprogramowanie. Wszystko poszło sprawnie, ale pojawił się jedyny problem z programem Sony PC Companion, którego używam do synchronizacji kontaktów i kalendarza pomiędzy smartfonem Xperia T i MS Outlook 2007. Funkcja ta jest mi niezbędna, bo taką synchronizację przeprowadzam średnio raz w tygodniu. Instalacja tego programu zakończyła się prawidłowo. W momencie uruchomienia pojawia się komunikat z informacją, że aby móc używać programu, trzeba go zaktualizować do najnowszej wersji:

Sony PC Companion - Program nie chce się zaktualizować, więc nie uruchamia się

A więc potwierdziłem i po chwili otrzymuję komunikat o błędzie:

Sony PC Companion - Program nie chce się zaktualizować, więc nie uruchamia się

Nie da się nic zrobić. Jedyne co można to nacisnąć przycisk Zakończ.
    Odinstalowałem program i zainstalowałem ponownie - efekt ten sam. Wygląda to jakby był problem z połączeniem do serwera aktualizacyjnego.
    Czy ktoś może pomóc? Reinstalacja systemu, oprogramowania i konfiguracja trwała dziś 7 godzin, więc nie chciałbym tego procesu powtarzać tylko z powodu tego małego programu...
    nomudrek
    Level 36  
    Sony PC Companion zostało zastąpione Xperia Companion i dlatego nie może pobrać aktualizacji ponieważ nie może się połączyć z serwerem, z którego mógłby ściągnąć plik aktualizacji. PC companion zawsze przed instalacją nowego systemu przenoszę do odpowiednio opisanych folderów a później przywracam na miejsca. Jaki nr wersji sony pc companion jest zainstalowany? Najnowsza wersja to Sony PC Companion 2.10.303.
    Myopic
    Level 11  
    W Internecie można znaleźć dwie wersje instalacyjne do pobrania:
    1) 2.10.297
    2) 4.1.100.1332
    Obie po zainstalowaniu nie potrafią się zaktualizować.

W niedzielę napisałem do pomocy technicznej Sony Mobile. Wczoraj otrzymałem odpowiedź, że jest im przykro, ale Sony PC Companion nie jest już wspierane przez firmę, gdyż program został zastąpiony przez Xperia Companion. Ten z kolei nie umożliwia synchronizacji kontaktów i kalendarza z Outlooka ze smartfonem. Swoją drogą piękna polityka firmy Sony zostawić miliony Klientów biznesowych na lodzie...

Znalazłem jednak rozwiązanie, bo jakoś musiałem sobie poradzić. Mianowicie trzeba wyeksportować z Outlooka wszystkie kontakty do pliku .CSV. Następnie plik ten zaimportować do kontaktów na stronie Gmail, na swoim koncie Google. Potem wystarczy w telefonie włączyć Internet, a kontakty pomiędzy Gmail, a telefonem same się zsynchronizują. Jedyną wada takiego rozwiązania jest to, że plik CSV jest plikiem tekstowym, więc nie przenosi zdjęć osób, które mamy przypisane do kontaktów.

W jaki sposób przed instalacją zapisujesz foldery programu Sony PC Companion - które dokładnie? Na tym poprzednim dysku posiadam cały czas wszystko to co było zainstalowane na nim, czyli system i oprogramowanie. Może dałoby się przenieść z tego dysku program Sony PC Companion. Mam go podłączonego do komputera przez port USB za pomocą przejściówki SATA/USB.
    Chociaż obawiam się, że u mnie nie będzie to już możliwe, bo wcześniej kilka razy zainstalowałem i odinstalowałem ten program, więc ślad w rejestrach i plikach systemowych już pozostał. Taki zabieg, o którym piszesz, ma sens wykonać na świeżo zainstalowanym systemie.

Czy możesz podać listę, co dokładnie kopiujesz, jakie foldery programu Sony PC Companion, gdy robisz reinstalację systemu? Jeśli nie tym razem, to może mi się to przydać, gdy następnym razem przeinstaluję system.
  • Helpful post
    nomudrek
    Level 36  
    W linku jest do pobrania ta wersja, o której pisałem zaś wersja 4.1.100.1332 to wersja instalatora internetowego ściągającego właściwą aplikację z internetu, ma dopisek web.
    Dane Sony pc companion zapisuje w C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Local\Sony
    http://download.komputerswiat.pl/smartfony-i-...uterem/programy-producentow/sony-pc-companion
    Myopic
    Level 11  
    A więc zainstalowałem tę wersję 2.10.303. Przed pojawianiem się ekranu o aktualizacji programu, skopiowałem z poprzedniego dysku folder Sony i umieściłem w lokalizacji, którą podałeś. Podłączyłem telefon. Program nie wyświetlił okienka o aktualizacji. Uruchomiłem więc synchronizację telefonu z Outlookiem. Niestety pojawił się komunikat o błędzie synchronizacji. Zamknąłem więc program i uruchomiłem go ponownie. Wystartowałem synchronizację, która przebiegła prawidłowo!
    Teraz przy każdej reinstalacji systemu będę wcześniej robił backup folderu Sony z ustawieniami, aby móc go potem podstawić.

Dziękuję za pomoc. :)
    Myopic
    Level 11  
    Od jakiegoś czasu nie używam już programu Sony PC Companion, gdyż prościej jest z poziomu Outlooka wykonać eksport kontaktów do pliku, zapisać go na dysku twardym komputera, następnie wejść do swojej skrzynki pocztowej na Gmail, przejść do kontaktów i zaimportować zapisany wcześniej plik. Po włączeniu Internetu w smartfonie kontakty telefonu zostaną automatycznie zsynchronizowane z kontaktami Gmaila. Robię tak systematycznie co tydzień lub dwa i wszystko działa. :)

Temat zamykam.