Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 4 1.9 tdi 110KM - Ciężko pali na ciepłym

29 Paź 2017 16:18 1092 5
  • Poziom 3  
    Witam . Posiadam Golfa 4 1.9 tdi , zmieniony z 90Km na 110km.
    Mianowicie, na zimnym silniku zapala jak należy, a na rozgrzanym ciężko pali (obraca z 4 sekundy i dopiero odpala ) . Chcialem sprawdzic czujnik temperatury-Odpiałem czujnij temperatury na rozgrzanym silniku i zapalił odrazu. Zaznaczam ,że zawsze mialem 90stopni w samochodzie na wskazówce. Nie wiem czy to czujnik czy co innego. Może zly zaplon , może pomp wtryskowa ? Mial ktos taką sytuacje ?:)
  • Moderator Samochody
    początek wtrysku jaki ?
    jak odczyty z czujników temperatury?
  • Poziom 3  
    Nie wiem, poniewaz na kompie mialem sprawdzany kąt wtrysku tylko i mial 43. Innych rzeczy o ktorych piszesz nie wiem.

Dodano po 47 [minuty]:

Czy jezeli odpialem czujnik temperatury , i zapalil dobrze to znaczy , ze jest walniety ?
  • Specjalista Automatyk
    Tomol94 napisał:
    Nie wiem, poniewaz na kompie mialem sprawdzany kąt wtrysku tylko i mial 43. Innych rzeczy o ktorych piszesz nie wiem.
    Dodano po 47 [minuty]:
    Czy jezeli odpialem czujnik temperatury , i zapalil dobrze to znaczy , ze jest walniety ?

Nie kolego. W takiej sytuacji rezystancja jest nieskończona i dla ecu to temp. bardzo niska , więc zmienia się mapa silnika.
    Dla tego lepiej odpala.
  • Poziom 3  
    Także co polecacie zrobić/sprawdzić ?
  • Poziom 20  
    daro31ie napisał:
    Tomol94 napisał:
    Dodano po 47 [minuty]:

Nie kolego. W takiej sytuacji rezystancja jest nieskończona i dla ecu to temp. bardzo niska , więc zmienia się mapa silnika.
    Dla tego lepiej odpala.

Tester i sprawdzenie, ewentualna korekta dawki paliwa.