Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik silnika Krokowego i arduino

29 Paź 2017 18:08 1014 6
  • Poziom 14  
    Witam!

Posiadam sterownik silnika krokowego SK8060 oraz silnik krokowy podpięty do niego. Do wejścia PUL (czyli impulsy obrotów STEP) podaje impulsy z arduino. Problem z tym że jeśli zamiast arduino podłączę zewnętrzy generator impulsów to silnik o wiele lepiej działa. Nie wiem czy problemem jest kształt impulsów, czy może zle programuje arduino.

Korzystam z funkcji:
    tone(3,20000);
  • PCBway
  • Moderator Robotyka
    My też nie wiemy.
    A wróżka jak zwykle na "L4", bo jej podobno kryształowa kula na nogę spadła. ;)

Zatem prosimy po staremu - Pokaż fragmenty kodu, jakie wpisujesz do Arduino.
    Inaczej nikt nie wie, co się u ciebie dzieje i otrzymasz sztandarową odpowiedź informatyka: "Dziwne, u mnie działa". :P
  • PCBway
  • Poziom 14  
    Cały kod pokazałem w pierwszym poście
  • Moderator Robotyka
    Cały?
    Bez deklaracji klasy, zmiennych, pętli itd?
    To trochę mało rozbudowany kod.
    Sugerowałbym zerknąć jak wyglądają przykłady użycia tej funkcji i całe programy na niej oparte. Bo jeżeli to jest absolutnie cały program, to troszeczkę może nie działać.
  • Poziom 14  
    Po co cały kod. Reszta kodu , która zresztą jeszcze nie istnieje będzie sterowała całym urządzeniem w którym silnik krokowy się znajdzie.

Ja na razie testuje pojedyncze układy oraz linijki kodu alby później wiedzieć jak to działa i wziąć się za projekt pcb i programu.
    Na razie jeśli chodzi o kod sterowania silnika wygląda on tak.:

tone(3,2000);

Daje na wyjściu impulsy, silnik się kreci. Ale pewnie można lepiej dlatego czekam na wskazówki.

Zastanawia mnie też w jaki sposób obrócić silnik o określony kąt (czyli zadać ścisłe wyliczona liczbę impulsów) .
  • Moderator Robotyka
    Programy komputerowe mają to do siebie, że są całością, a nie zestawem linijek. Błąd w programie może się przełożyć na jego nieprawidłowe działanie, mimo poprawnej składni pojedynczych linijek.
    Mogłeś np. namieszać coś z dziedziczeniem klas.

Dlatego prosimy o wklejenie kompletnego kodu programu. Tak by móc ocenić strukturę, poprawność budowy kodu, dziedziczenie itd.

Poza tym, nie znamy ani jakiego silnika używasz, ani w jaki sposób jest on podłączony do sterownika, jakie masz zasilanie i wielu innych rzeczy, które mogą mieć wpływ na twój problem. Dobrej jakości zdjęcia układu też by się przydały.

Jeżeli prosisz o pomoc, to udziel niezbędnych informacji o jakie jesteś proszony. Bez informacji, niestety nikt nie jest w stanie ci pomóc. Niestety nie mamy możliwości wpaść do ciebie do domu i przejrzeć cały układ.
    Opieramy się tylko na tym, co nam przekażesz, a na razie nie udzieliłeś żadnych informacji.
  • Poziom 14  
    Z powodu braku pomocy zamykam temat na innym forum na tak samo zadane pytanie otrzymałem pomoc.
    Inne forum inne standardy