Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Electrolux EWS 1045 - przerywa pranie, w różnych fazach programu,

29 Paź 2017 19:54 891 7
  • Poziom 2  
    Pralka Electrolux EWS 1045, No. 914512101/00
    Pralka od dłuższego czasu, kilku miesięcy, przerywa pranie w różnych fazach programu. Zwykle trzeba odczekać kilka, kilkanaście godzin żeby ruszyła w tym samym lub innym programie. Zostały wymienione: szczotki w silniku, grzałka i pompka do spustu wody. Sprawdzono drożność rurek odpływowych. Wyświetlał się kod (3,4,6 dioda od góry) tzn kod 34; wcześniej raz 2,3,6 - kod 64. Przejrzałem Forum - cząstkowe odpowiedzi. Ktoś sugerował żeby oczyścić silnik(?) lub sprawdzić moduł? Nie znam kodów serwisowych. Czy są takie same do wszystkich pralek Electrolux-a? Co mogę sprawdzić zanim wezwę serwis?

:(
  • Pomocny post

Poziom 39  
    petrusma napisał:
    Co mogę sprawdzić zanim wezwę serwis?

Jeśli zamierzasz wezwać serwis to pozostaw sprawdzenie tej pralki serwisowi. Jak widać wymieniłeś już sporo elementów i to z marnym skutkiem, co prawda wymienione elementy posłużą jeszcze wiele lat ale po co wydawać kolejne pieniądze w ciemno. Wezwij dobry serwis.
    Kody błędów są zazwyczaj takie same ale nie zawsze. Niestety są wyjątki od tej reguły w postaci drobnych niuansów.
  • Specjalista AGD
    petrusma napisał:
    Jeśli masz wystarczającą wprawę w posługiwaniu się lutownicą wymontuj moduł programatora i przelutuj punkty lutownicze szczególnie pod większymi elementami elektronicznymi. Możliwe są też niełączenia przelotek pomiędzy ścieżkami górnej i dolnej powierzchni płytki, ale to robota dla doświadczonego elektronika, niekoniecznie serwisanta AGD. Tak czy inaczej moim zdaniem moduł do poważnej obserwacji.
  • Poziom 2  
    Piotr2608 napisał:
    petrusma napisał:

Jeśli zamierzasz wezwać serwis to pozostaw sprawdzenie tej pralki serwisowi. Jak widać wymieniłeś już sporo elementów i to z marnym skutkiem, co prawda wymienione elementy posłużą jeszcze wiele lat ale po co wydawać kolejne pieniądze w ciemno. Wezwij dobry serwis.
    Kody błędów są zazwyczaj takie same ale nie zawsze. Niestety są wyjątki od tej reguły w postaci drobnych niuansów.

Korzystam z Forum elektroda.pl chyba kilkanaście lat, przeglądając różne porady. Teraz pierwszy raz zadałem pytanie osobiście. I klasyka - pierwsza odpowiedź to wzorowe pouczenie mistrza. Podziękowałem. Wyjaśniam mistrzowi - pralka kupiona w 2003 r., używana średnio raz na dzień, teraz i dwa razy. Nic do tej pory nie wymieniane, tylko kilka lat temu szczotki. Wymiana grzałki, pompy wydała mi się konieczna po tylu latach. Jeśli pochodzi rok -dwa lub trzy to na pewno się opłacało, jeśli nie, to i serwisant nie wiem czy potrafiłby ocenić, że nie warto tej pralki naprawiać!
    ps. wystarczy zobaczyć drugą odpowiedź - tego oczekiwałem, ponieważ dzwoniłem do serwisy, który naprawia moduły i powiedzieli, że to nie są przyczyny wskazujace na moduł. Więc może muszę spytać jeszcze raz i nie dać się spławić? Wskazali na układ spustowy wody.

• Poziom 39  
    petrusma napisał:
    Wskazali na układ spustowy wody.

Czyli też podejrzewają układ hydrostat, pompa odpływowa. Moduły Electrolux jakie są takie są ale aż tak nie wariują. Nie chcę naciągać na ponowne koszty ale warto by było podmienić hydrostat - wskazuje na to kod błędu. Sprawa jest na tyle ciekawa iż nie zawsze kod błędu podany jest precyzyjnie. Pojawiający się błąd E34 może być związany z "serią" błędów E3x. Pompa odpływowa też warto sprawdzić.

Dlatego naprawdę niejednokrotnie warto jest wezwać dobry serwis niż wydawać pieniądze w ciemno.
  • Poziom 2  
    Ok, zgadzam się, ale gdzie ten dobry serwis? Zostało coś jeszcze do sprawdzenia, nie należy tak szybko rezygnować. Pompa odpływowa wymieniona, woda się leje jak trzeba, system rurek drożny. A propos hydrostatu to w EWS1045 są dwa, więc który, a może oba? Ktoś sugerował moduł, muszę porozmawiać z serwisem od modułów, może coś wyjaśnią. I jeszcze znaczenie kodów, gdzie mogę znaleźć?
    Dzięki,

• Poziom 39  
    Na razie widzę tylko chęć rozmowy. Co do tej pory zostało sprawdzone fizycznie a nie merytorycznie? Miernik w dłoń i należy wykonać pomiary dla ułatwienia kody błędów:

E34 - brak współpracy miedzy czujnikiem ciśnienia poziomu a obwodem zabezpieczenia“ 2“ przed suszeniem, Błąd musi pojawiać się częściej niż 60s - wymienić czujnik ciśnienia, okablowanie wymienić, komorę powietrza wymienić.
    E64 - przegrzanie w trakcie suszenia. NTC na kanale, grzałka (w przypadku pralko-suszarki)
  • Poziom 2  
    Ostatecznie wymieniłem moduł i pralka ruszyła. Było to na początku roku. Działa bez zarzutu. 22v2018