Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Famaba Głogów DUT-0082 - schemat

hessel. 29 Paź 2017 20:22 807 4
  • #1 29 Paź 2017 20:22
    hessel.
    Poziom 13  

Witam. Potrzebny schemat dźwigu-żurawia Famaba Głogów DUT-0082. W razie co tak wygląda moduł nastawczy sterownika.

0 4
  • #2 04 Lis 2017 05:16
    hessel..
    Poziom 11  

Dorzucam numery z tblicy znamionowej.

Zakład doświadczalny
    PIMB BUMAR - BISKUPIEC
    PRZELICZNIK
    NR73 551 0001

Z boku druga tablica o numerach.

Zakład doświadczalny
    PIMB BUMAR - BISKUPIEC
    OGRANICZNIK OBCIĄŻENIA
    TYP 7701G 73 055 001

Teraz mam to na stole. Wyciągnąłem, bo się same uzwojenia przekaźników nie poprzepalały. Pytam się czy dostaŁ strzała. Tak proszę Pana ponoć jak zahaczył o druty, to wybiło beema. I od tej pory nie działa. Jest trzynaście tych płytek, z których ta na fotce ma akurat najmniej wszystkiego. Specjalnie mi ją dał żebym nie odmówił, a tu zonk. Jest z 50 scalaków, ale to nic, bo jeden to jakiś główny Exar. Co ja mam teraz biedny począć. Przecież nie będę wymieniał wszystkiej elektroniki, bo to głupiego robota. W telewizorze bym jeszcze wszystkie tranzystory zmienił, ale nie scalaki wszystkie. Mało układy XR są już od dawna nie do nabycia. Zebym chociaż wiedział co do czego, to bym na stole sprawdził. Przyjeżdzały goście z W-wy, nie wiadomo skąd i się same dziwiły ile tej elektroniki, a schematu i tak nie miał. A teraz jak już nikt nie może, to jak zwykle do mnie.

Bardzo bym prosił chociaż może jakieś notatki ktoś ma własnoręczne okablowania tego sterownika.

Może to się da zastąpić czymś. MOże wezwać programistę PLC, automatyka, czy co ? Niech po swojemu zrobi od nowa ?

Dodano po 7 [minuty]:

Hesel(malpa)onet.pl jakby co.

0
  • #3 04 Lis 2017 05:37
    lopr_pol
    Poziom 22  

Życzę powodzenia :), stara technologia analogowa gdzie są pewnie "obliczane" obciążenia z kilku parametrów + krzywe + przetwornice. Kiedyś próbowałem ożywić coś podobnego w czeskim żurawiu, skończyło się na wymianie czujników ciśnienia + dobudowanie całego "kalkulatora" na atmelu.

0
  • #4 04 Lis 2017 06:11
    hessel..
    Poziom 11  

Myślisz, że klient ma pojęcie, iż to arcydzieło w jednym maleńkim scalaku dokonało się ceną ciągłych poprawek błędów działania programu. W imię czego. Mam kumpla informatyka wiem co to. Wykonanie tego, co sugerujesz niby komu mam zlecić. Z pełnym szacunkiem czy to nie absurd ? Aby tego dokonać potrzeba poświęcić się bez reszty będąc całkowicie bezrobotnym. Pójść do technikum jakiegos, wywiesić ogłoszenie w stylu "propozycja poświęcenia pracy dyplomowej na wykonanie sterownika jedynego w swoim rodzaju, bo na dodatek rozpoznanie zasady działania we własnym zakresie". Masz lepszy pomysł ?

Reasumując. To nie realne, więc trzeba naprawić. Mam tylko schemat hydrauliki co nic mi nie mówi. To chociaż powiedz czy są szanse na ten czeski schemat ? Bo jak domniemam podobieństwo jest duże Co za przyczyna była uszkodzenia ? Jakiś manual operatora żebym wiedział chociaż co do czego ? Najmniejszy szczegół jest ważny.

0
  • #5 18 Lis 2017 05:22
    lopr_pol
    Poziom 22  

Jak dostaniesz gdzieś schemat to może naprawisz.
    Jak nie zastopuje Cię element który np. nie jest już produkowany: czujnik ciśnienia na mostkach z jakimś głupim zasilaniem 120V (dlatego przetwornice) i cała praca w ..uj

1