Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Termet Ecokondens Gold 25 zastosowanie czujnika temp. zewnętrznej

29 Paź 2017 20:26 930 6
  • Poziom 19  
    Podłączyłem do mojego pieca Termet Gold 25 czujnik- pogodówkę .Pierwszą zimę używałem tylko sterownika bezprzewodowego bez podłączonego czujnika podłogowego.
    Jak zauważyłem po podłączeniu pogodówki na wyświetlaczu pojawił się symbol jej prawidłowego podłączenia . Zniknął parametr wyświetlania temperatury wody grzewczej a pojawiła się wartość krzywej grzania : 5.5 . W instrukcji jest całość opisana bardzo pobieżnie i zastanawiam się jak ustawić parametry abym zimę przeżył w komforcie użytkowania i bez zbędnych kosztów.
    Jakie wartości odpowiadają krzywej 5.5 ? Jak zauważyłem piec włącza się częściej i czasami dogrzewa wodę do 50 stopni , a czasami dochodzi do 65 stopni celsiusza .
    Jaką charakterystykę macie ustawioną w waszych piecach Termeta ?
    Jak dokładnie zrozumieć krzywą grzania i jej ustawienia 5,5 , 5, , 5,7 czy większe lub mniejsze wartości np. 5.0 ?
    Proszę o informację i pomoc w powyższej sprawie .
  • Poziom 34  
    Na stronie 7 instrukcji masz bardzo ładnie przedstawione charakterystyki krzywych grzewczych. Umiesz je odczytać?
    Twoja obecna charakterystyka jest bardzo nie ekonomiczna. Zmień ją na 2.0.
    Kocioł masz ustawiony na grzanie podłogówki czy grzejników?
  • Poziom 19  
    Aktualnie mam jeszcze ustawione na grzanie tylko grzejniki jak zrobi się zimniej włączam podłogówkę. Na parterze mam grzejniki + podłogówkę na piętrze tylko grzejniki.
    Jak według Ciebie ustawić ten parametr tylko przy korzystaniu z grzejników ( grzejniki mam przewymiarowane aby korzystać z wody o temp. maksymalnej 65 stopni) oraz przy ogrzewaniu mieszanym grzejniki + podłogówka ? Czy wtedy warto zmieniać charakterystyki grzania ?

Mieszacz do podłogówki mam firmy TECE z mieszaczem pompowym.
  • Poziom 34  
    Jeżeli masz grzejniki przewymiarowane na 65°C to według wykresu krzywa grzewcza powinna wynosić 1,5.
  • Poziom 19  
    Ok zastosuję się do Twoich wskazówek Ustawię na 1,5 , a na jaką wartość ustawić jak włączę podłogówkę - czy pozostawić na 1,5 czy zmienić wartość krzywej ?
    Na chwilę obecną przy KT =2.0 przy temp. na dworze + 10 stopni piec daje wodę do grzejników o temp. + 48 stopni czyli zgodnie z krzywą.
  • Poziom 19  
    OK . Zastosuję się do Twoich wskazówek i jak uruchomię podłogówkę zejdę do 1,5. Na razie zostaję na 2.0 przy temp. na dworze + 10 stopni to na razie wystarcza.