Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Termet Ecokondens Gold 25 zastosowanie czujnika temp. zewnętrznej

29 Paź 2017 20:26 930 6
 • Poziom 19  
  Podłączyłem do mojego pieca Termet Gold 25 czujnik- pogodówkę .Pierwszą zimę używałem tylko sterownika bezprzewodowego bez podłączonego czujnika podłogowego.
  Jak zauważyłem po podłączeniu pogodówki na wyświetlaczu pojawił się symbol jej prawidłowego podłączenia . Zniknął parametr wyświetlania temperatury wody grzewczej a pojawiła się wartość krzywej grzania : 5.5 . W instrukcji jest całość opisana bardzo pobieżnie i zastanawiam się jak ustawić parametry abym zimę przeżył w komforcie użytkowania i bez zbędnych kosztów.
  Jakie wartości odpowiadają krzywej 5.5 ? Jak zauważyłem piec włącza się częściej i czasami dogrzewa wodę do 50 stopni , a czasami dochodzi do 65 stopni celsiusza .
  Jaką charakterystykę macie ustawioną w waszych piecach Termeta ?
  Jak dokładnie zrozumieć krzywą grzania i jej ustawienia 5,5 , 5, , 5,7 czy większe lub mniejsze wartości np. 5.0 ?
  Proszę o informację i pomoc w powyższej sprawie .
 • Poziom 34  
  Na stronie 7 instrukcji masz bardzo ładnie przedstawione charakterystyki krzywych grzewczych. Umiesz je odczytać?
  Twoja obecna charakterystyka jest bardzo nie ekonomiczna. Zmień ją na 2.0.
  Kocioł masz ustawiony na grzanie podłogówki czy grzejników?
 • Poziom 19  
  Aktualnie mam jeszcze ustawione na grzanie tylko grzejniki jak zrobi się zimniej włączam podłogówkę. Na parterze mam grzejniki + podłogówkę na piętrze tylko grzejniki.
  Jak według Ciebie ustawić ten parametr tylko przy korzystaniu z grzejników ( grzejniki mam przewymiarowane aby korzystać z wody o temp. maksymalnej 65 stopni) oraz przy ogrzewaniu mieszanym grzejniki + podłogówka ? Czy wtedy warto zmieniać charakterystyki grzania ?

  Mieszacz do podłogówki mam firmy TECE z mieszaczem pompowym.
 • Poziom 34  
  Jeżeli masz grzejniki przewymiarowane na 65°C to według wykresu krzywa grzewcza powinna wynosić 1,5.
 • Poziom 19  
  Ok zastosuję się do Twoich wskazówek Ustawię na 1,5 , a na jaką wartość ustawić jak włączę podłogówkę - czy pozostawić na 1,5 czy zmienić wartość krzywej ?
  Na chwilę obecną przy KT =2.0 przy temp. na dworze + 10 stopni piec daje wodę do grzejników o temp. + 48 stopni czyli zgodnie z krzywą.
 • Poziom 19  
  OK . Zastosuję się do Twoich wskazówek i jak uruchomię podłogówkę zejdę do 1,5. Na razie zostaję na 2.0 przy temp. na dworze + 10 stopni to na razie wystarcza.