Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór końcówki do subwoofera STX MC 38.800

DJPIECZYWO 29 Paź 2017 22:23 1182 12
  • #1 29 Paź 2017 22:23
    DJPIECZYWO
    Poziom 12  

Dobry wieczór wszystkim ;)

Posiadam głośnik basowy jak w temacie.
    Głośnik jest wsadzony do obudowy po chińskim omnitronicu bx-1550
    Moje pierwsze pytanie jaką końcówka go lepiej zasilić którą wybrać dla nadstawek a którą dla basu
    Posiadam T.Amp e800 oraz TA 1050
    Bas ma współpracować z kolumnami JBL TR225

Drugie pytanie przy większych mocach powietrze które wylatuje z bas refleksu "świszcze" mój pomysł był aby przedłużyć bas refleks rurą PCV jakiej długości zastosować rurę ? Czy może ktoś ma inny lepszy pomysł ;)

Poniżej załączam zdjęcia

Dobór końcówki do subwoofera STX MC 38.800Dobór końcówki do subwoofera STX MC 38.800Dobór końcówki do subwoofera STX MC 38.800

0 12
  • #2 30 Paź 2017 06:23
    Rooomek
    Poziom 16  

Witam.
    Chińska obudowa była do chińskiego głośnika. STX ma inne parametry.
    Jakiekolwiek eksperymenty z rurą bas refleks nie mają sensu bo nie dostroją obudowy do głośnika bez odpowiednich obliczeń. To, że słychać świsty powietrza tylko to potwierdza. Za małe pole powierzchni otworu rury br.
    Masz głośnik, zaprojektuj do tego obudowę lub poszukaj w necie gotowców i będzie git.
    Pozdrawiam

0
  • #3 30 Paź 2017 11:07
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

STX to też chińczyk. Obudowa po BX co byś nie zrobił to ciągle będzie 15mm wiórem i lepiej jak mówi przedmówca coś samemu sklepać bądź zlecić. Dodatkową atrakcją obudów serii BX jest to, że pierwsza impreza na otwartym powietrzu i dużej wilgotności może być ostatnią...

0
  • #4 01 Lis 2017 11:25
    DJPIECZYWO
    Poziom 12  

No dobra kwestie obudowy mamy załatwioną wiem na czym stoję ;)
    Obudowę po chińskim głośniku dostałem w prezencie wiec myslalem ze jakoś ją wykorzystam.

Natomiast jaką końcówką zasilić tego STX-a ? A jaką końcówkę dać do JBL ?

Nie chce popalić tego STXa nie wiem jaką w stanie jest on moc przyjąć

0
  • #5 01 Lis 2017 13:28
    rafalekb19
    Poziom 9  

Mam nowa koncowke Stx pa 1000d na sprzedanie. To cyfrowka wiec tylko 3kg wagi. Gwarancja 12 mies. Zapraszam na priv.

0
  • #6 01 Lis 2017 14:10
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Nowa 850zl to jak masz do sprzedania za 500-550zl to może być dobra opcja ale brzmieniowo doooopa. W sumie saty też żadna rewelacja to może się założyciel na tą końcówkę dogadać...przynajmniej lekka.

0
  • #7 01 Lis 2017 22:53
    DjMapet
    Poziom 43  

DJPIECZYWO napisał:
    Głośnik jest wsadzony do obudowy po chińskim omnitronicu

Zastosuj wzmocnienia wewnątrz kolumny.

DJPIECZYWO napisał:
    jaką końcówka go lepiej zasilić którą wybrać dla nadstawek a którą dla basu

DJPIECZYWO napisał:
    atomiast jaką końcówką zasilić tego STX-a ? A jaką końcówkę dać do JBL ?

Nadstawki E-800, bas TA-1050.
    Pasmo podziel crossoverem.

Masz crossover?

DJPIECZYWO napisał:
    Nie chce popalić tego STXa nie wiem jaką w stanie jest on moc przyjąć

Jak to wersja 8 om, to przyjmie moc z TA-1050 w mostku bez problemu. Oczywiście pod warunkiem, że nie będziesz go katował przesterem.

DJPIECZYWO napisał:
    powietrze które wylatuje z bas refleksu "świszcze"

Obrób na okrągło ostre krawędzie tuneli. Jak nie pomoże, to dołóż dodatkowy (trzeci) tunel br i poeksperymentuj z ich długościami.
    Z czasem zdobądź się na skonstruowanie odpowiedniej obudowy dla tego głośnika.

Pozdrawiam.

0
  • #8 04 Lis 2017 11:29
    DJPIECZYWO
    Poziom 12  

DjMaped - dziękuje za pomoc wszystkie wątpliwości moje rozwiane ;)

Tak STX to jest wersja 8 Ohm

Obudowa oczywiście jest wzmocniona i cała sklejona (kątowniki i listewki drewniane)
    BR przedłożyłem rurą PCV - jest duzooo lepiej nie ma świstu powietrza i bas jest lepszy.

Jedyny minus to nie mam crossovera - i brak pomysłu co z tym fantem zrobić

W tej chińskiej obudowie jest jakaś zwrotnica (ale to do niczego się nie nadaje grzeje się przy małej mocy a co dopiero jak będzie grać na jakiejś imprezie)

Dobór końcówki do subwoofera STX MC 38.800

Rury BR są długości około 25cm gra to najlepiej

0
  • #9 04 Lis 2017 16:46
    DjMapet
    Poziom 43  

DJPIECZYWO napisał:
    nie mam crossovera - i brak pomysłu co z tym fantem zrobić

Kupić. :-) Bez crossowera, będzie sieczka dźwiękowa.
    Za ok. 150-200 PLN, powinieneś dostać używany CX-2310, lub za ok. 300-400 PLN Cx-3400.
    Np: https://www.olx.pl/oferta/crossover-xo231-CID751-IDpi9wB.html#0325055966
    Tylko poproś o fotki z każdej strony i jak kupisz, to przesyłka za pobraniem.

Pozdrawiam.

0
  • #10 08 Lis 2017 10:14
    DJPIECZYWO
    Poziom 12  

Pisałem do gościa odnośnie crossovera z linku - brak kontaktu nie odzywa się.

Natomiast podłączałem E800 w rożnej konfiguracji pod JBL i pod suba stwierdzam że końcówka E800 jest "do dupy" przy subie szału nie ma tak samo gdy zasila JBL
    W obu przypadkach jest mało basu (JBL robi tylko hałas na tej końcówce zamiast grać)
    TA1050 jest dużo mocniejszy - głośniki tańczą po panelach ;)
    Dobór końcówki do subwoofera STX MC 38.800Dobór końcówki do subwoofera STX MC 38.800

0
  • #12 09 Lis 2017 15:11
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Przebijam - używany ale za 200 :P

0
  • #13 13 Lis 2017 10:45
    DjMapet
    Poziom 43  

DJPIECZYWO napisał:
    stwierdzam że końcówka E800 jest "do d**y"

Nie Ty pierwszy i ostatni. :-)
    To końcówka do stricte amatorskich zastosowań, ale do zasilenia nadstawek się od biedy nada, bo te nie muszą grać niskim basem, więc kup crossover, odpowiednio skonfiguruj zestaw i będzie ok. Z czasem kupisz lepszą końcówkę do zasilania basów a nadstawki zasilisz TA-1050.
    TR-225 też nie są nadstawkami a pełnopasmówkami do amatorskiego "łupania" na gimnazjalnych potupajkach, więc i tu trza by kiedyś pomyśleć o zmianach.

Pozdrawiam.

0