Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner radiowy harman kardon tu 950 Nie można ustawić parzystych częstotliwości

30 Paź 2017 12:15 708 2
  • Poziom 9  
    Witam kolegów mam problem z tunerem radiowym marki Harman Kardon tu 950 do tej pory działał bez zastrzeżeń dostrajał wszystkie stacje bez problemu, jakiś czas stał nie używany po tej przerwie skasowały się zaprogramowane programy radiowe. Przy próbie dostrajania tuner dostraja i wyświetla częstotliwości i tylko stacje nie parzyste np. 105, 3 mhz 107 109... mhz a np. 108 mhz już nie dostraja i nie wyświetla parzystych częstotliwości tylko przeskakuje na 109 mhz, radia które nadają na nieparzystych częstotliwościach odbiera dobrze niestety tych drugich nie dostraja do tej pory było wszystko dobrze, możliwe że coś przełączyłem i zmieniłem ustawienia, czytałem że w niektórych radiach można zmienić za pomocą przycisków i kombinacją klawiszy zmianę częstotliwości dostrajania, czytałem instrukcje serwisową jednak nic nie znalazłem, pytanie do kolegów czy jest taka możliwość bez ingerencji do środka czy jednak naprawa i jakaś wymiana podzespołów.
  • Poziom 43  
    elitos napisał:
    tuner łapie i wyświetla częstotliwości i tylko stacje parzyste np.105,3 mhz 107 109...mhz

Jesteś pewien, że to są parzyste ? :D
  • Poziom 9  
    Temat poprawiałem 9 razy i już mi się odechciało, wiem że popełniłem błędy w pisowni i pomyliłem się z parzystymi i napisałem parzyste zamiast nie parzyste i poprawiłem to, napisałem wszystko swoimi zdaniami ale żeby zmieniać pisownie całych zdań myślę że to przesada, nie jest to forum polonistyczne to moje zdanie, raczej chodzi na tym forum żeby dzielić się wiedzą i rozwiązywać różne kwestie i problemy. Problem rozwiązałem sam po próbach różnych kombinacji klawiszy i podzielę się wiedzą z innymi kolegami gdyby ktoś miał podobny problem. A więc poczytałem trochę na internecie i w niektórych radiach można faktycznie zmienić ustawienia częstotliwości za pomocą kombinacji klawiszy, przytrzymując jeden i jednocześnie wciskając klawisz zasilania (power) w tym tunerze radiowym jest to klawisz numer 9 wciskając jednocześnie klawisz zasilania (power) zmienia się ustawienia częstotliwości nieparzyste na rynek Amerykański (USA) i po ponownym wciśnięciu na rynek Europejski (EUROPE) na częstotliwości parzyste.Temat zamykam.