Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VBA] Makro kopiujące tabelę do nowego pliku

bursonik 30 Paź 2017 15:06 480 3
  • #1 30 Paź 2017 15:06
    bursonik
    Poziom 4  

Cześć, potrzebuję makro które znajdzie się pod przyciskiem w tym kosztorysie, które skopiuje tabelę pomiędzy słowami "KOSZTORYS OFERTOWY" oraz "SUMA WSZYSTKICH PRAC" i kolumnami od A:G.
    Chciałbym aby makro utworzyło nowy plik który będzie zapisany w katalogu w którym znajduje się plik kosztorysu oraz aby wkleił do niego tę tabelę z zachowaniem formatowania komórek, liczb, z zachowaniem szerokości kolumn oraz wierszy (wiersze zawsze ustawiane jako autodopasowanie do wysokości) oraz aby formuły były zamienione na wartości. Chciałbym też aby obszar wydruku oraz podział stron też był taki sam jak w kosztorysie.
    kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzić dlatego proszę o pomoc.

W załączeniu plik jaki do tej pory zrobiłem.

0 3
  • #2 31 Paź 2017 19:00
    bursonik
    Poziom 4  

ok udało mi się napisać coś takiego:
    [code]

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Czy ktoś ma pomysł na to aby nie zaznaczał całych kolumn A:G tylko aby zaznaczył od komórki A4 do komórki GX gdzie x to współrzędna wiersza w kolumnie A gdzie występuje słowo: SUMA WSZYSTKICH PRAC.

1
  • Pomocny post
    #3 03 Lis 2017 19:13
    Prot
    Poziom 30  

bursonik napisał:
    Czy ktoś ma pomysł na to aby nie zaznaczał całych kolumn A:G tylko aby zaznaczył od komórki A4 do komórki GX

Taki efekt możesz uzyskać poprzez wstawkę kodu:
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

ale efekt takiego kopiowania (bez dokładnego formatowania rozmiarów komórek) jest bardzo mizerny :cry:

0
  • #4 06 Lis 2017 08:43
    bursonik
    Poziom 4  

ostatecznie stanęło na kodzie jaki podałem wcześniej oraz dodałem do niego usunięcie tego formatowania na czerwono i w sumie mi to wystarczy :) więc dzięki bardzo.

0
  Szukaj w 5mln produktów