Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grafika Geforce Nivida Gt 745m znika po wlaczeniu gry

baskecik20 30 Paź 2017 15:47 303 9
  • #1 30 Paź 2017 15:47
    baskecik20
    Poziom 4  

Witam , jestem tu nowy i mam problem z grafika GeForce Nivida gt 745M , posiadam laptopa lenovo 710 ideapad .
    Moj problem polega na tym ,ze gdy odpalam gre taka jak WARFACE (jest to gra online) , po przegraniu zalediw paru minut Karta graficzna sie odlacza . wchodze menadzera urzadzen i w ogole karty nie widac . Gra sie zacina robi sie czarny ekran ,minimalizuje sie po czym zawiesza calego lapka , czasem moge wylaczyc gre alt + F4 .
    Zeby pononie karta mi sie pojawila musze urochomic laptopa ponownie . lecz gdy wlacze znow gre to sie zwiesza i problem pojawia sie ponownie , w innych grach takze mam taki problem . co moze byc powodem takiego zachowania ?
    karta do wymiany ? przegrzewa sie ? pomozcie bo nie wiem co robic ...
    dodatkowo dzis rozebralem go i nie wiem ktora to ta karta jest i czy mozna ja wimienic ? pomozecie ? czy to ona jest tam na staale ?

https://obrazki.elektroda.pl/7326398100_1509374708.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/2671335700_1509374734.jpg

0 9
  • Pomocny post
    #3 30 Paź 2017 16:52
    Sztandar18
    Poziom 26  

Ja obstawiam tak:

Wychodzi na to, że masz kartę graficzną zintegrowaną z płytą główną, w takim przypadku nie wymienisz jej tak łatwo, jeśli ona uległa uszkodzeniu to pozostało oddanie laptopa do serwisu, który podejmie się naprawy/wymiany układu GPU.

0
  • #4 30 Paź 2017 17:33
    baskecik20
    Poziom 4  

a mozecie mi powiedziec jak drogie moze byc odlutownie tej karty graficznej ? i prosze powiiecie mi co moge do niego zalozyc lepszego ? bo to pewnie plyta glowna nie przyjmie wszystkiego ...:(

druga karte mam zintegrowana intel hd graphics 4600 to moze ona jest tam uwidoczniona ?

Dodano po 2 [minuty]:

PITERRR napisał:
    Witam .Jak masz już rozebranego to wyczyść wentylator chłodzenie zmień pastę pod procesorem i termopad pod grafiką i sprawdzisz czy coś mogło. Bo najwidoczniej ma słabe chłodzenie.

ten wentylator przeczyscilem , ale co do pasty nie posiadam takiej . bede musial przejsc sie gdzies zeby zakupic

a myslisz ze podstawka chlodzaaca pomoglaby w jakims stopniu ? ten laptop ma moze ze 2 lata w sumie bo kupilem uzywany i z poczatku nie mialem tak ze sie wylaczal ... moze byc ze karta grafoczna sie przegrzala ?

0
  • #6 30 Paź 2017 17:53
    baskecik20
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    Oczywiście może tak być a wtedy tylko reballing grafiki cię ratuje.

a orientujesz sie czy moge cos mocniejszego tam wstawic ? i co bys polecil ?
    bo jak juz wymieniac to na cos lepszego :)

Dodano po 4 [minuty]:

Sztandar18 napisał:
    Ja obstawiam tak:

Wychodzi na to, że masz kartę graficzną zintegrowaną z płytą główną, w takim przypadku nie wymienisz jej tak łatwo, jeśli ona uległa uszkodzeniu to pozostało oddanie laptopa do serwisu, który podejmie się naprawy/wymiany układu GPU.

a ,mozesz mi powiedziec co to jest takie miedziane ?

0
  • #8 30 Paź 2017 18:46
    baskecik20
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    To miedziane to jest Chłodzenie procesora i grafiki oddaje ciepło a wentylator studzi to chłodzenie.

czyli takie chlodzenie slabe ? sprobuje jeszcze z ta podstawka chlodzaca moze cos pomoze

0
  • #10 31 Paź 2017 19:41
    anmedia
    Poziom 39  

baskecik20 napisał:
    karta do wymiany ? przegrzewa sie ?

Mysle ze to bedzie bardzo kosztowna lekcja - laptop nawet jak bedzie pisalo GAMER - nie jest do gier - po mimo ze dzialaja.

Koledzy juz napisali ze najprawdopodobniej czeka cie reballing . O ile pamietam ten model ma dwie karty grafiki, wiec pzosotaje korzystac z tej ktora jest wbudowana w procesor - nie grac, do gier sa komputery stacjonarne.

Owszem istnieje pewna metoda "reballingu domowa" ale jesli sie ona nie powiedzie moze to byc juz koniec procesoara GPU a w najgorszym wypadku plyty glownej.

1