Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Koparki Bitcoinów stawiają na AI

ghost666 30 Oct 2017 17:49 2403 5
Computer Controls
 • Koparki Bitcoinów stawiają na AI
  Firma Bitmain Technologies, mająca swoją siedzibę w Beijing w Chinach poinformowała, że rozpoczęła rozsyłanie próbek deweloperskich swoich nowych układów - sieci neuronowych. Firma, z projektanta układów dedykowanych do koparek Bitcoinów, zmienia swój profil na większy rynek. Bitmain Technologies rozpoczęła swoje istnienie jakiś czas temu projektując układ typu ASIC, między innymi koparki kryptowalut.

  Pod koniec 2015 roku firma z Państwa Środka rozpoczęła swoje starania o stworzenie układu do wspomagania o algorytmów uczenia maszynowego. "Teraz, zaledwie półtora roku po rozpoczęciu projektowania naszego układu, wprowadziliśmy goi do produkcji masowej" mówi Micree Zhang, szef przedsiębiorstwa.

  Układ ten sprzedawany jest w postaci aktywnie chłodzonego modułu pod nazwą SC1. Przedstawiciele Bitmain informują, że sieć neuronowa, wykorzystana w układzie, trenowana była z wykorzystaniem szeregu dużych sieci neyronowych, takich jak Alexnet, Googlenet, VGG oraz Resnet. Kompatybilna ona jest między innymi z modelami Cafe, Darknet, Yolo oraz Yolo2.

  Głównymi nabywcami układu do wspomagania uczenia maszynowego Bitmaina mają być topowi operatorzy usług sieciowych w Chinach - Alibaba, Baidu i Tencent, ale nie tylko. Firma rozważa także stworzenie własnego serwisu oferującego usługi uczenia maszynowego.

  Ósmego listopada Zhang ma przedstawić na konferencji prasowej szczegóły nowego ASICa i jego detale techniczne. System ten ma być wyposażony w szeroki wachlarz funkcji, wspomagających rozpoznawanie głosu, czy obrazu z np. kamer CCTV. Akcelerator ten może odnaleźć się także w przemyśle motoryzacyjnym, do wspomagania algorytmów w autonomicznych samochodach.

  Bitmain Technologies założone zostało w roku 2013. Wprowadziło w listopadzie tego roku swój pierwszy produkt - akcelerator SHA-256 dedykowany do kopania Bitcoina. Układ ten bardzo dobrze się sprzedawał niemalże do końca roku 2014, gdy rynek kryptowalut załamał się w związku z bankructwem kantoru tych walut Mt. Gox.

  Firma powróciła do dobrej kondycji w 2015 roku, gdy rynek Bitcoina powracał do swojej formy. Przedstawiciele firmy informują, że zatrudnia ona ponad 600 pracowników, sprzedaje setki tysięcy koparek rocznie i prowadzi własną kopalnię Bitcoina.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1332501&

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11612 posts with rating 9803, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls
 • Computer Controls
 • #3
  krzysssztof
  Level 21  
  Udostępnianie mocy obliczeniowej na potrzeby wykonywania obliczeń :)
 • #4
  Karaczan
  Level 41  
  W ogromnym skrócie powiedzmy że to takie obliczanie liczby Pi do wielu, wielu miejsc po przecinku ;)
  I każde takie "miejsce po przecinku" to 1 bitcoin.
 • #6
  japko1024
  Level 18  
  Tytuł jest mylący - z tekstu nie wynika, że AI będzie stosowana w koparkach BTC, tylko że po prostu producent koparek rozszerza swoją ofertę o tego typu układy.