Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-46LE830E - Brak zasilania 13V w gnieździe anteny satelitarnej

10marko 30 Paź 2017 19:35 843 26
  • #1 30 Paź 2017 19:35
    10marko
    Poziom 8  

Witam wszystkich.

TV Sharp LC-46LE830E posiadam ponad 4 lata i nigdy dotychczas nie używałem dekodera tv satelitarnej.
    Obecnie podjąłem próbę uruchomienia programów satelitarnych. Zamontowałem czaszę 90 cm, z konwerterem monoblock na Hotbird i Astrę, podłączyłem nowy kabel i po zmontowaniu całości okazało się, że nie mogę ustawić anteny (brak sygnału).
    Zakupiłem przyrząd Satfinder do ustawiania anten satelitarnych, ale nie udało się ustawić anteny, ponieważ brak napięcia zasilania 13V uniemożliwia jego działanie.
    Sprawność instalacji antenowej potwierdziłem na dekoderze nc+, działa ok.
    W ustawieniach tv włączam zasilanie 13V, niestety w gnieździe antenowym brak
    jest napięcia.
    Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu proszę o pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.

0 26
  • #3 31 Paź 2017 08:08
    10marko
    Poziom 8  

Instrukcję oczywiście posiadam. Zgodnie z instrukcją (tak przynajmniej sądzę) przeprowadziłem konfigurację w ustawieniach, ale to nie pomogło. Być może jest jakieś uszkodzenie wewnętrzne. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o sugestie. Dzięki Piterrr.

0
  • #4 31 Paź 2017 13:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@10marko
    Może zresetuj tv i spróbuj ponownie?

0
  • #5 31 Paź 2017 13:25
    _kli_
    Poziom 33  

10marko napisał:
    Zamontowałem czaszę 90 cm, z konwerterem monoblock na Hotbird i Astrę

Skonfigurowałeś menu instalacyjne telewizora do obsługi diseqc? Jeżeli działa dekoder nc+ to HB -> Port 1 (SAT1), Astra -> Port2 (SAT2).

0
  • #6 31 Paź 2017 13:30
    10marko
    Poziom 8  

Myślałem o tym, ale nigdzie w postach nie znalazłem informacji jak wykonać reset do ustawień fabrycznych mojego modelu tv. Jeśli Wiesz jak to zrobić podpowiedz.
    Dziękuję za sugestię Kocurek1970

0
  • #7 31 Paź 2017 13:36
    _kli_
    Poziom 33  

SHARP LC-46LE830E napisał:
    Reset
    Jeśli zostaną wprowadzone skomplikowane ustawienia i nie będzie można
    przywrócić ich standardowych wartości, można przywrócić ich ustawienia fabryczne.
    1 Wybierz kolejno pozycje „Menu” > „Ustawienia” > „Ustawienia wyświetlania” > „Reset”.
    2 Naciśnij przycisk </>, aby wybrać pozycję „Tak”, a następnie naciśnij przycisk ;.
    • Na ekranie zostanie wyświetlony komunikat „Teraz telewizor włączy się ponownie
    automatycznie, OK?”.
    3 Naciśnij przycisk </>, aby wybrać pozycję „Tak”, a następnie naciśnij przycisk ;.
    • Na ekranie zostanie wyświetlony migający komunikat „Uruchamianie...”.
    • Po zakończeniu zerowania ustawień zasilanie zostanie wyłączone i ponownie włączone.
    Zostaną przywrócone fabryczne ustawienia ekranu.
    UWAGA
    • Wprowadzenie kodu PIN jest wymagane w przypadku wykonywania funkcji „Reset”.
    Domyślny kod PIN to „1234”. W celu zmiany ustawienia kodu PIN należy odnieść się
    do sekcji Ustawienia indywidualne – PIN (str. 40). W celu zresetowania ustawienia kodu
    PIN (wprowadzenie kodu PIN nie będzie już wymagane), należy odnieść się do sekcji
    Resetowanie kodu PIN powyżej.
    • W trybie 3D funkcja „Reset” jest wyszarzona. Aby wybrać menu „Reset”, należy włączyć
    tryb 2D.

0
  • #8 31 Paź 2017 13:40
    10marko
    Poziom 8  

W menu jest pięć różnych opcji wyboru konwerterów. Wybierałem wszystkie po kolei, niestety żadna nie "zaskoczyła".
    Oprogramowanie w tv mam aktualne, ale zastanawiam się czy go nie usunąć i wgrać od nowa, tyle, że nie wiem jak to zrobić. Poszukam w postach, ale jak ktoś wie proszę o podpowiedź lub link.

Pozdrawiam.

0
  • #9 31 Paź 2017 14:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

10marko napisał:
    Wybierałem wszystkie po kolei, niestety żadna nie "zaskoczyła".

Powinno być AUTO, lub Uniwersal.

Reset tv zrobiłeś?
    10marko napisał:
    Oprogramowanie w tv mam aktualne, ale zastanawiam się czy go nie usunąć i wgrać od nowa, tyle, że nie wiem jak to zrobić. Poszukam w postach, ale jak ktoś wie proszę o podpowiedź lub link.

Oprogramowanie będzie na stronie producenta tv.

0
  • #11 31 Paź 2017 14:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@10marko
    Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że soft jest z 2013 r - więc wielu transponderów obecnie aktywnych w tym oprogramowaniu nie będzie.

W pliku z aktualizacją jest pdf z instrukcją wykonania aktualizacji oprogramowania.

0
  • #12 31 Paź 2017 17:12
    10marko
    Poziom 8  

Jak wspomniałem wcześniej, instrukcję do tv posiadam. Instrukcja aktualizacji oprogramowania nie mówi jak usunąć aktualne oprogramowanie i jego ponowne wgranie. Podczas próby aktualizacji oprogramowania z pena przez usb wyskakuje informacja, że aktualne oprogramowanie jest już zainstalowane. Nie mogę zatem usunąć oprogramowania i wgrać go ponownie, aby ewentualnie wyeliminować jego błędy.
    Jeśli chodzi o reset z pozycji dostępu w ustawieniach, już wykonałem.
    Myślałem raczej o resecie z pozycji menu serwisowego. Wiem jak się tam dostać, ale nie wiem gdzie odczytać informacje o ewentualnych błędach, gdzie dokonać zmian, aby nie namieszać.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

0
  • #13 31 Paź 2017 17:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

10marko napisał:
    Instrukcja aktualizacji oprogramowania nie mówi jak usunąć aktualne oprogramowanie i jego ponowne wgranie.

A co chcesz usuwać?
    Są dwie możliwości - albo tv zrobi "nakładkę" tego samego softu i zastąpi aktualne ustawienia, albo wyświetli info, że aktualizacja nie jest możliwa bo już takie samo oprogramowanie jest w tv.
    Nagrać plik na czysty pen, włożyć do USB jak pokazano w instrukcji i zobaczyć co zrobi/wyświetli tv.

Menu serwisowe zostaw w spokoju, bo zamiast tv będziesz miał mebel.

0
  • #14 31 Paź 2017 17:59
    10marko
    Poziom 8  

Tak właśnie zrobiłem. Na pen sformatowany w fat wgrałem najnowsze oprogramowanie ze strony sharp. Po uruchomieniu w ustawieniach aktualizacji z usb włożyłem pena i tv przystąpił do aktualizacji, ale jej nie wykonał lecz wyświetlił komunikat, że aktualne oprogramowanie jest już zainstalowane.

0
  • #15 31 Paź 2017 19:25
    AxelNext
    Poziom 38  

KOCUREK1970 napisał:
    Menu serwisowe zostaw w spokoju, bo zamiast tv będziesz miał mebel.
    Dokładnie :D

@10marko jakie masz teraz oprogramowanie w Sharpie :?:
    Ostatnie to 208E1204111 czyli 208E

Zrobiłeś Reset do ustawień fabrycznych :?:

Ustawienia sat:

Sharp LC-46LE830E - Brak zasilania 13V w gnieździe anteny satelitarnej

0
  • #16 31 Paź 2017 20:52
    10marko
    Poziom 8  

W Sharpie mam właśnie to oprogramowanie 208E1204111.
    Reset do ustawień fabrycznych wykonałem z pozycji menu, ustawienia itd.

0
  • #17 31 Paź 2017 20:53
    AxelNext
    Poziom 38  

OK. a ustawienia sat masz takie jak podałem :?:

0
  • #18 31 Paź 2017 22:20
    10marko
    Poziom 8  

Ustawienia sat miałem wszystkie po kolei, te które podajesz również.
    Myślę, że ustawienia sat w tym przypadku są nieistotne, ponieważ włączenie zasilania anteny sat nie powoduje pojawienie się napięcia zasilającego konwerter, ale może się mylę.

0
  • #19 31 Paź 2017 22:22
    AxelNext
    Poziom 38  

Jak sprawdzasz czy jest napięcie :?:

0
  • #20 02 Lis 2017 17:34
    10marko
    Poziom 8  

Mam przyrząd Sat Finder, który jest podświetlany w momencie pojawienia się napięcia w gnieździe anteny sat. Niestety żadne zabiegi nie pomagają.
    Prawdopodobnie będzie jakieś uszkodzenie wewnętrzne.
    Czy ktoś dysponuje schematami do tego tv, będę wdzięczny za udostępnienie.

0
  • #21 02 Lis 2017 18:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

10marko napisał:
    Mam przyrząd Sat Finder, który jest podświetlany w momencie pojawienia się napięcia w gnieździe anteny sat

No to wybierz częstotliwość z pasma H (horizontal) ono ma napięcie 18V i powinno ta zabawka zadziałać.
    Polaryzacja pozioma – zakres 10,7–11,75 GHz; napięcie: 18V
    Polaryzacja pozioma – zakres 11,75–12,75 GHz; napięcie: 18V

0
  • #22 08 Lis 2017 20:06
    10marko
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Szkoda, że nikt nie dysponuje dokumentacją. Bez schematów nie ma sensu szukać usterki, pozostaje serwis.
    Dziękuję bardzo wszystkim za zaangażowanie i próby rozwiązania problemu.
    Pozdrawiam.

0
  • #23 08 Lis 2017 20:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

10marko napisał:
    Szkoda, że nikt nie dysponuje dokumentacją.

Kiedyś do KAŻDEGO CRT był schemat - ale w erze LCD/Plasma nikt tego nie praktykuje, bo to są strzeżone patenty, znaki towarowe zastrzeżone, licencje itd.
    10marko napisał:
    Bez schematów nie ma sensu szukać usterki, pozostaje serwis.

Jak znam życie, to serwis zaproponuje WYMIANĘ całej płytki PCB za to odpowiadającej, a może i całej płyty głównej.
    Dlatego nikt serwisuwek nie daje bo takich tv się nie naprawia, tylko wymienia komponenty na takie same w postaci gotowej PCB.

0
  • #24 08 Lis 2017 23:23
    10marko
    Poziom 8  

Jeśli koszt naprawy przekroczy ok 250 zł, nie będę naprawiał lecz kupię zewnętrzny dekoder za podobne pieniądze.

0
  • #25 08 Lis 2017 23:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To już kupuj tuner - za 250 zł masz 2 lata gwarancji na cały dekoder/tuner, a tu wydasz (powiedzmy) też 250 zł i nie masz gwarancji na nic!

0
  • #26 10 Lis 2017 17:16
    AxelNext
    Poziom 38  

10marko napisał:
    Jeśli koszt naprawy przekroczy ok 250 zł, nie będę naprawiał lecz kupię zewnętrzny dekoder za podobne pieniądze.
    Ja bym nawet 100 zł. nie dał za naprawę tylko od razu kupił zewnętrzny tuner/dekoder sat.

W tym TV za każdym razem jak przeskanujesz satelity to musisz listę programów ustawiać od nowa bo z automatu ustawia się domyślnie po kolei co znajdzie.
    Poza tym menu jest bardzo ubogie.

Za 250 zł. kupisz dekoder na Linuxie np. CryptoBox AB CR700 HD albo CryptoBox AB CR600 HD mini albo za 300 zł. CryptoBox AB CR650 HD
    Wbudowany w TV tuner sat nawet im do pięt nie dorasta :D

Jeśli nie chcesz na Linuxie to polecam Fergusona albo Opticuma.

0
  • #27 10 Lis 2017 18:52
    10marko
    Poziom 8  

Witam. Już zdecydowałem, kupię jakiś dekoder. Poszukam coś w sklepach lub na Allegro.
    Dziękuję za wszystkie porady i sugestie.
    Zamykam temat.

0