Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7

30 Paź 2017 20:07 1956 15
  • Poziom 3  
    Witam,

Mam windows 7 Ultimate (orginalny) cały czas z niego korzystam bo nie idzie zaktualizować do win 10 gdyż mam taki komunikat przy update:

Windows 10 sie pobiera instaluje i przy włączeniu juz Win10 resetuje się komputer włącza się Win 7 i pokazuje się komunikat taki jak na obrazku. Teoretycznie to nie problem mógł bym korzystać z Win7 ale nagle przestały mi działać gry,filmy,galerie, działa tylko Ms Office bo nawet na necie nie działają obrazki (niektóre). No to co Format C i to nic nie pomogło. niby system działa i instaluje się poprawnie ale nieważne co włącze mam taki efekt lub zamiast obrazka jest białe pole:

Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7

obrazki robione zaraz po formacie dlatego z neta ale ogólnie 90% obrazków tak wygląda.nawet tapeta. Oto parametry komputera:

Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7

Jak zrobić by mojej siostrzenicy działały filmy obrazy i gry? Co to wogóle jest?

P.S. Na karcie zintegrowanej jest to samo.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 3  
    Program ma puste pole więc obok na obrazku menadżer dysków....

• Spec od komputerów
    Sprobuj uzyc innych programow lub podlacz dysk do innego komputera i tam odczytaj smart.
  • Poziom 3  
    Sorry nie jestem informatykiem. Co to smart? niestety do innego komputera nie podłącze mam same laptopy a to PC kupiłem go za czasów Win Visty z systemem potem kupiłem Win 7 Ultimate.

@dodano
    Mam problem z instalacją czego kolwiek:

Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7

Ale tu coś dziwnego raz niby pokazało potem że pusty dysk... ale "chkdsk /r" pokazuje ze dysk bez błędów.
    Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7
  • Poziom 33  
    Ściągnij program HD Tune i wstaw screen z zakładki "Health".
  • Poziom 3  
    Oto obrazki z HD Tune jeżeli znajdzie jakieś błędy dam znać ale wątpię bo "chkdsk /r" nic nie wykazało.

Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7Windows - Windows 7 / Windows 10 błąd update , nie działają obrazy w windows 7
  • Poziom 33  
    To może być wina albo dysku albo oprogramowania, system już jest tak zaśmiecony że "wywala" krzaki.

Jak się skończy skan to wstaw fotkę.

Ale i tak pewno będzie Cię czekać reinstalacja systemu, więc lepiej wykonaj kopię ważnych dokumentów/zdjęć.
  • Poziom 3  
    Jaką kopię system instalowałem tuż przed napisaniem tego posta nic poza tym co na zdjęciach nie ma w systemie. nówka system. płyta nie ma żadnej rysy z 5 razy robiłem format odkąd to komputer nie działa.

@dodano

• Poziom 33  
    Ten jeden badsector, nie powinien powodować takich "anomalii".

Wykonaj kopię ważnych dokumentów/zdjęć, zainstaluj na nowo system Windows 7 Ultimate, sprawdź czy wszystko jest w porządku i dopiero wykonaj update do Windows 10.
  • Poziom 3  
    Tak właśnie robiłem 4 razy :( ale nie mogę wgrać 10 :/
  • Spec od komputerów
    Wykonaj skan powierzchni dysku przy pomocy mhdd i zamiesc zdjecie ekranu z mhdd z widocznymi czasami dostepu do sektorow.

Zapewne bedziesz to musial zrobic podlaczajac dysk do innego komputera, ktory przy okazji odczyta poprawnie smart.
  • Poziom 3  
    Wkurzyłem się i zainstalowałem wersje Windowsa 7 64 bity wsystko niby działa ale chodzi jak sieczkarnia komputer czy dołożenie RAM-u tu coś da czy po prostu procesor core 2 duo zasłabły na wersje 64 bity? Jak kupiłem Windowsa 7 to pierwsze co to zainstalowałem wersje 64 bity ale z racji że chodził wolno zmieniłem na 32 bity. Teraz dla testu zainstalowałem i wszystko działa ale laguje. wiedziałem że tak będzie ale tylko dla testu teraz to zrobiłem. Nie mam bladego pojęcia co jest grane. Pobrałem też Win 10 bezpośrednio ze strony microsoftu by triala zainstalować ale nawet się nie odpalił z bootpendrive by go zainstalować. Podejrzewam że to wina starości sprzętu z Win10 no ale nie rozumiem tego że na 32 bity nic nie działa na 64 bitach działa wszystko ale sie tnie...
  • Spec od komputerów
    Zacznij od sprawdzenia dysku!
  • Poziom 3  
    Miałem dysk przenośny 2,5 cala wyjĄłem go, włożyłem do komputera, zainstalowałem system i dalej jakieś głupie błędy, tym razem przy instalowaniu programów. Więc dysk twardy wykluczony.
    Niby system działa, ale instalacja np Adobe Readera nie udana, kod błędu: 150202, instalacja minecrafta błąd java.
    Czy to może być problem z tym że w komputerze nie trzyma bateria na płycie głównej? Wymieniałem ją 2 razy i nawet nowa nie trzyma biosu. Co reset prądu to bios się resetuje.
  • Spec od komputerów
    Zamiast AR zainstaluj: http://ninite.com/foxit/ do tego java dla mf: http://ninite.com/java/

Do tego wszystkie aktualizacje z Windows Update.

To co wymieniles ma zwiazek z brakiem aktualizacji, nadal twierdze, ze powinienes sprawdzic dysk, ktory byl w tym komputerze. Wszystko wskazuje na to, ze jest uszkodzony.

Kasowanie ustawien cmos nie powinno miec wplywu na dzialanie systemu.