Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZS14-2DV zbyt szybkie nagrzewanie się wody w piecu

30 Paź 2017 22:04 438 5
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów :) mam problem ze swoim piecykiem dwu funkcyjnym mianowicie chodzi o to że kiedy go ustawiam na danej temperaturze i włączam podczas rozpoczęcia grzania wody pompa rusza ale jest taki charakterystyczny dźwięk jakby chrobotała i jeśli nie stuknę w obudowę gdzie jest pompa to piecyk momentalnie nagrzewa wodę i kończy działanie po czym po jakimś czasie ponawia działanie i tak w kółko. jeśli znów "stuknę" to działa jak należy ale tylko do następnego uruchomienia. Dodam też że pompę(zdjęcie w załączniku) rozebrałem wyczyściłem z kamienia i ogólnie ale to też nie pomaga. Pomocy pomóżcie bo sezon grzewczy już się zaczął a Ja zostałem z takim problemem. Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi.
  • Poziom 13  
    O ile dobrze zrozumiałem w czasie gdy pompa wydaje nietypowe odgłosy nie tłoczy wody?
    Skoro czyszczenie nie pomogło to sprawdził bym jeszcze czy układ nie jest zapowietrzony, jeśli nie to wymienił bym pompę.
  • Poziom 9  
    Dziekuje za szybkie odpowiedzi. Pompy używam 4lata (od takiego czasu mieszkam w tym lokum).
    1.Chodzi o kondensator w pompie tak ? I jeśli to on to dlaczego uderzenie w piec pomaga?
    2.Czy polerowanie mogłoby pomóc ?

Podczas gdy wydaje dźwięki wydaje mi się że chodzi ale tak jakby słabo, mimo że jest ustawiona na 3 bieg.
  • Poziom 42  
    Grand151 napisał:
    1.Chodzi o kondensator w pompie tak ?

Tak. Często się zdarza, że traci pojemność i silnik ma problemy z ruszeniem lub kręci się zbyt wolno. Pomiar pojemności lub podmiana na nowy (kilka zł) wykluczy problem elektryczny.
    Można jeszcze powąchać pompę w okolicach kremletu aby wykluczyć przypalenie uzwojeń.
    Jeżeli kondensator będzie OK, a problemy dalej będą występować, to przyczyna jest czysto mechaniczna: luzy w łożyskowaniu i ew. ocieranie wirnika o płaszcz wewnętrzny. To ostatnie jest najgorsze, bo może prowadzić do przetarcia płaszcza i dostaniu sie wody do uzwojeń.
  • Poziom 9  
    Dziękuję sprawdzę kondensator i dam znać co z tego wynikło :)

Edit.

Wymiana kondensatora nic nie dała nadal po lekkim uderzeniu działa jak trzeba, w innym wypadku woda się zbyt szybko nagrzewa i nie nadąrza przepompować jej do instalacji przez co piecyk po osiągnięciu temperatury nastawionej wyłącza się mi że woda zimna.. eh jeszcze raz ja dziś rozbiórek i zobaczę jak wygląda po ostatnim czyszczeniu. Pozdrawiam