Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zawór czterodrogowy do grzejników drabinkowych

siloos 30 Oct 2017 22:25 1095 1
    siloos
    Level 10  
    Witam
    Mam mały problem z grzejnikiem drabinkowym w łazience. Mieszkanie w bloku ogrzewanie miejskie zawory na klatce.
    I tak:
    Odkręcając zawory na klatce w dwóch pokojach mam ciepłe grzejniki natomiast w łazience grzejnik jest zimny.
    Odpowietrzyłem grzejnik w łazience jednak nadal jest on zimny. Jako że nie znam się na tym a mnie to nurtuje zacząłem przyglądać się zaworowi czterodrogowemu czy jak on tam się zwie. Po wstępnym macaniu doszedłem do wniosku że nie przepływa przez niego ciepła woda tzn. jest on cały czas zimny. Z początku myślałem że może to wina głowicy termostatycznej jednak znalazłem na w/w zaworze jeszcze jedną zaślepkę pod którą jest klucz na imbusa i trochę popuściłem co spowodowało napływ ciepłej wody do grzejnika. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce w którym popuściłem śrubę na imbus.
    Zawór czterodrogowy do grzejników drabinkowych
    Jako że nie znam się na tym kompletnie proszę Was o pomoc, mam odkręcić całkowicie tą śrubę na imbus? Nie wypadnie zalewając mi łazienkę? Gdyż póki co zakręciłem wszystko tak jak było w obawie przed zalaniem łazienki. Prosił bym o wyjaśnienie do czego służy ta śruba.