Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne otwieranie drzwi - CDNP

baran_r 30 Paź 2017 22:37 723 14
  • #1 30 Paź 2017 22:37
    baran_r
    Poziom 7  

Witam

Znajoma ma zamontowany domofon (oceniając z wyglądu) CDNP.
    Firma , która go montowała już nie istnieje.

jak na razie domofon działa bez problemu :)

Natomiast pojawiła się potrzeba rozbudowy funkcjonalności o :
    1. sterowanie otwarciem drzwi z pilota
    2. zamontowanie bezprzewodowego sygnału dzwonienia (najprościej było by przenieść unifon ale niestety nie można poprowadzi kabli)

Jakie są możliwości realizacji powyższego

0 14
  • #2 30 Paź 2017 22:50
    marek216

Poziom 43  

Wszystko zależy od odległości.

baran_r napisał:

Radiolinia np. Gorke lub Elmes powinna się sprawdzić

baran_r napisał:
    2. zamontowanie bezprzewodowego sygnału dzwonienia (najprościej było by przenieść unifon ale niestety nie można poprowadzi kabli)

Też do zrobienia ale większa rzeźba.

Łączyć te dwie opcje będzie wygodniej na produktach Elmes.

0
  • #3 30 Paź 2017 23:33
    Ircys
    Specjalista Domofony

marek216 napisał:

baran_r napisał:

Radiolinia np. Gorke lub Elmes powinna się sprawdzić

hmm... a jak ją podłączyć gdy mamy dostęp tylko do części lokatorskiej (unifon)?

Pozdrawiam

Dodano po 12 [minuty]:

baran_r napisał:

2. zamontowanie bezprzewodowego sygnału dzwonienia (najprościej było by Jakie są możliwości realizacji powyższego

Zainteresuj się tym modułem: http://www.aco.com.pl/pl,produkt,cdn-u-dodatkowa-sygnalizacja-autootwieranie
    Nie jest to moduł wprost odpowiadający Twoim oczekiwaniom, ale przy odrobinie zacięcia konstruktorskiego można uzyskać analogiczny efekt.

Pozdrawiam

0
  • #4 30 Paź 2017 23:34
    marek216

Poziom 43  

Ircys napisał:
    a jak ją podłączyć gdy mamy dostęp tylko do części lokatorskiej (unifon)?

Skąd taka informacja?

Pomijając tę wróżbę można podłączyć się w unifonie równolegle pod przycisk otwierania.

0
  • #5 30 Paź 2017 23:36
    Ircys
    Specjalista Domofony

marek216 napisał:
    Ircys napisał:
    a jak ją podłączyć gdy mamy dostęp tylko do części lokatorskiej (unifon)?

Skąd taka informacja?

Z dotychczasowej obserwacji - o to najczęściej pytają użytkownicy, którzy mają dostęp tylko do odbiornika, a nie serwisanci, którzy mają dostęp do centralki.

marek216 napisał:

Pomijając tę wróżbę można podłączyć się w unifonie równolegle pod przycisk otwierania.

Przypominam, że mówimy najprawdopodobniej o systemie cyfrowym.

0
  • #6 30 Paź 2017 23:40
    marek216

Poziom 43  

Ircys napisał:
    Przypominam, że mówimy najprawdopodobniej o domofonie (unifonie) cyfrowym.

Jeśli masz rację i nie jest to analog to bardziej skomplikowane, ale nadal możliwe. Do sprawdzenia czy otwieranie działa tylko po odebraniu. Jeśli tak to najpierw trzeba "odebrać" - to też jest do zrealizowania.

Co prawda na videodomofonie jakiś chińskim będę eksperymentował nad podobnym rozwiązaniem, obecnie wyciągnąłem obraz pod rejestrator w trybie ciągłym z dwóch bramofonów. A podobno się nie da. Kolega ma prościej, bo podniesienie słuchawki jest "mechaniczne", ja mam monitor.

0
  • #7 30 Paź 2017 23:45
    Ircys
    Specjalista Domofony

marek216 napisał:
    Ircys napisał:

Jeśli masz rację i nie jest to analog to bardziej skomplikowane, ale nadal możliwe. Do sprawdzenia czy otwieranie działa tylko po odebraniu. Jeśli tak to najpierw trzeba "odebrać" - to też jest do zrealizowania.

Tak, byli już tu śmiałkowie, którzy twierdzili, że to zrobią bez problemu jednak chyba nikt jeszcze tej "rzeźby" nie doprowadził do pozytywnego zakończenia.

0
  • #8 30 Paź 2017 23:50
    marek216

Poziom 43  

Ircys napisał:
    Tak, byli już tu śmiałkowie, którzy twierdzili, że to zrobią bez problemu jednak chyba nikt jeszcze tej "rzeźby" nie doprowadził do pozytywnego zakończenia.

Podobnie było z kamerami, a to już mi działa. Obiecuje że jak znajdę czas na własny dom to dam znać. Nie napisałem, że bez problemu tylko, że możliwe.

Moduł który podałeś wcześniej ciekawy i faktycznie do ogarnięcia potrzeby autora - ale z rozwagą do rozrysowania schemat podłączenia.

0
  • #9 31 Paź 2017 00:28
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 31 Paź 2017 01:31
    gkwiatkowski
    Poziom 22  

baran_r napisał:
    Witam

Znajoma ma zamontowany domofon (oceniając z wyglądu) CDNP.
    Firma , która go montowała już nie istnieje.

jak na razie domofon działa bez problemu :)

Jakie są możliwości realizacji powyższego

ACO ma w ofercie taki moduł:
    http://www.aco.com.pl/pl,produkt,cdn-u-dodatkowa-sygnalizacja-autootwieranie

Teoretycznie spełnia warunki jako interfejs do radiolinii: wejście na przycisk otwierania, wyjście na nadajnik do dzwonka. Trzeba jednak dokładnie się dopytać jak on działa.
    Dwa lata temu montowałem domofon Familio i chciałem użyć ten moduł do otwierania radiolinią, ale nie działał tak jak można było oczekiwać. Już nie pamiętam jaki był dokładnie problem, ale musiałem inaczej zorganizować otwieranie pilotem. Może przez ten czas już poprawili konstrukcję i będzie dobrze działał.

Dodano po 19 [minuty]:

Już chyba pamiętam w czym był problem. Moduł działał tylko w trybie Auto czyli sam automatycznie odbierał połączenie i otwierał drzwi. Bez zworki Auto, nie reagował na
    wejście Open. Nie było więc możliwości sterowania zamkiem przez radiolinię.

0
  • #11 31 Paź 2017 06:42
    marek216

Poziom 43  

R-MIK napisał:
    Ircys napisał:
    marek216 napisał:
    Ircys napisał:

Ja zrobiłem. Sprawdzone ze Slicanem (który sprawdza obecność unifonu), ACO i Protelem (te nie sprawdzają).

@R-MIK
    Twoje rozwiązanie to pełny profesjonalizm - śledzę temat ;)
    Choć tu nie piszemy o tak daleko idących rozwiązaniach, najpierw sprawdzamy czy da się to zrobić "budżetowo".
    Gdzieś na forum był podobny projekt, ale wychodził dość drogo.

0
  • #12 31 Paź 2017 08:51
    baran_r
    Poziom 7  

Planowałem podpiąć radio w unifonie pod przycisk otwierania.

Tylko mam wątpliwość czy można zasilić radio z zasilania unifonu

0
  • #13 31 Paź 2017 09:45
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 31 Paź 2017 14:15
    gkwiatkowski
    Poziom 22  

baran_r napisał:
    Planowałem podpiąć radio w unifonie pod przycisk otwierania.

Tylko mam wątpliwość czy można zasilić radio z zasilania unifonu

Ja ostatecznie podpiąłem chyba pod wejście OPEN panelu furtkowego. Też myślałem o zwieraniu przycisku w unifonie, ale chyba mi to nie działało bez wcześniejszego podniesienia słuchawki.

0
  • #15 31 Paź 2017 16:05
    22053
    Użytkownik usunął konto