Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megan 1999 1.4 16V - Zamek centralny raz działa raz nie

30 Oct 2017 22:51 1101 9
  • Level 5  
    Witam, pod koniec sierpnia kupiłem samochód Renault Megan 1999 1.4 16V wiedziałem, że ma jakiś problem zamek centralny z prawidłowym działaniem. Przypadkowo kliknąłem przycisk w kluczyku i drzwi się zamknęły. Działały aż do dziś, lekko ponad dwa miesiące nic się z nimi nie działo. Dzisiaj gdy próbowałem otworzyć drzwi za pomocą przycisku zamek centralny nie odpowiadał, nie było słychać żądnego dźwięku. Dioda na pilocie świeci przy naciśnięciu przycisku. Zamykanie i otwieranie za pomocą przycisku na kokpicie działa prawidłowo (znaczy może pół prawidłowo, ponieważ nie zamykają się tylne drzwi ale wydaje mi się że tam padły siłowniki, ale to nie o tym teraz mowa). Gdy wkładam kluczyk do zamka od drzwi kierowcy otwierają się tylko te drzwi, reszta pozostaje zamknięta.
    W czym może leżeć przyczyna tej usterki? Jak ją naprawić?

Widzę w internecie dużo podobnych problemów do tego ale żaden nie pasuje idealnie, więc proszę nie pisać, że problem opisany już x razy.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 22  
    Wyjmij baterię z pilota i sprawdź multimetrem. Jak masz zapasową to wsadź ją i sprawdź czy działa. Ewentualnie możesz także umieścić pilot obok modułu który odpowiedzialny jest za odbiór sygnału (pewnie będzie pod maską), nacisnąć przycisk i zobaczyć czy zaskoczy.
    To że lampka na pilocie świeci nie musi wcale znaczyć że pilot wysyła odpowiednio silny sygnał.

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Level 41  
    Meganka ta z klucza nie ma sterowania całym zamkiem.
  • User removed account  
  • Level 41  
    norbert.s. wrote:
    fotomh-s wrote:
    (pewnie będzie pod maską), nacisnąć przycisk i zobaczyć czy zaskoczy.
    Widzę, że trafił się kolejny teoretyk - nabijacz postów. Pod maską, to możesz w Megance sprawdzić olej.

Nie bądź taki surowy,ma tam coś wspólnego-akumulator ☺☺☺☺☺
    I tylko tyle....
  • Level 22  
    No fakt. Nie znam się na centralnych zamkach.

Zabrałem głos ze względu na pewne doświadczenia z szeroko pojętym zdalnym sterowaniem.
    Jest taka jedna podstawowa zasada. Jak coś działa lokalnie (przycisk na desce rozdzielczej zamyka i otwiera), a zdalnie wariuje to po pierwsze sprawdza się baterie w pilocie.

To że czasami zaskoczy to także typowe dla słabej baterii która czasami jeszcze będzie "wierzgać" ;-)
  • Level 41  
    Nie znam nie zabieram głosu,prosta zasada forum aby nie robić zamieszania.
  • Level 22  
    Przynajmniej staram się pomagać.
    I mam wrażenie że jestem tutaj sam, bo aktualnie nikt inny koledze nie chce pomóc.

Zdarza się pomylić. Jednak co do baterii to chyba przyznasz mi rację że od tego należy zacząć. Niezależnie od tego gdzie się ta cholerna centralka znajduje ;-)

Jeśli dalej chcecie mnie "ochrzaniać" to w porządku, ale przenieśmy tę dyskusję do hyde parku. Tam możecie się nabijać do woli ;-)
  • Level 41  
    Pomoc w stylu szukaj pod maską sterownika...Nie wiesz nie pisz, później ktoś za tą "radą" będzie błądził jak głupek...
    Zamek w megance jest opisany ogolnie w sieci,wystarczy poszukać...
  • Level 22  
    Pomyliłem się, zostałem upomniany przez moderatora o błędzie...
    ...Koniec tematu...

Jedno upomnienie chyba wystarczy i nie trzeba robić śmietnika. Jeśli masz coś do dodania to proszę aby wnosiło to coś do sprawy. Bo to że się myliłem to sam przyznałem i chyba nie trzeba tego powtarzać w nieskończoność. Bartosz czytać potrafi i jak zobaczy notkę od moderatora to będzie wiedział żeby nie szukać tego sterownika pod maską.

Dalsze uwagi do mnie proszę kierować na PW.

Wracając do zamka (czyli do właściwego tematu rozmowy) to dobrze że jest opisany. Kwestia tego czy ten opis się na coś przyda.
    Oprócz zasady że jak się na czymś nie znam to nie zabieram głosu jest też inna zasada. Taka że najpierw sprawdzamy czy pilot działa a potem podejrzewamy zamek. Tym bardziej że jak autor napisał sam zamek właściwie to działa, otwiera i zamyka ;-)

Poczekajmy na to co na to autor tematu napisze i wtedy będzie pora na dalsze wnioski. Kto wie, może Wasza wiedza fachowa się na coś przyda.