Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć - brak wejścia AUX

Kasia217 30 Paź 2017 22:59 744 8
  • #1 30 Paź 2017 22:59
    Kasia217
    Poziom 3  

Mam taki problem. Chciałabym podłączyć dwie wieże (!) pod komputer. Sony ma wejście i wyjście AUX, więc nie ma problemu z podłączeniem do komputera. Problemem jest jak podłączyć drugą wieżę Onkyo od wieży Sony. Wymyśliłam to sobie tak: z komputera sygnał do Sony przez input AUX, a z Sony przez sygnał output AUX do ... no właśnie, Onkyo nie ma AUX. Czy któreś w gniazd w Onkyo można wykorzystać do takiego podłączenia? Jaki kabel będzie mi potrzebny (jakie wtyki)?

0 8
  • Pomocny post
    #3 30 Paź 2017 23:09
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Onkyo ma robić za wzmacniacz zarówno dla Sony jak i dla komputera?
    Jeśli tak, to jest tam nawet kilka wejść audio, zarówno analogowe jak i cyfrowe.

0
  • #4 31 Paź 2017 19:02
    Kasia217
    Poziom 3  

DriverMSG napisał:
    Onkyo ma robić za wzmacniacz zarówno dla Sony jak i dla komputera?

Nie, moje plany są takie, że sygnał pójdzie z komputera do Sony. Sony ma wyjście i wejście AUX, a z Sony sygnał do Onkyo. Rozumiem, że wychodzący z Sony sygnał AUX nie będzie wzmocniony. Tak więc Sony i Onkyo korzystałyby z własnych wzmacniaczy. Myślałam początkowo aby połączyć dwa kable AUX tak aby do jednego chincha podłączyć dwie pary wtyczek AUX (osobno para dla Sony i osobno dla Onkyo), ale mogę przecież wykorzystać wyjście AUX w Sony i nie kombinować z przerabianiem kabli. Trochę zagmatwałam, mam nadzieję, ze rozumiecie jak to chciałabym podłączyć. Tak aby odtwarzając muzykę na komputerze popłynęła by ona zarówno z Sony jak i Onkyo w tym samym czasie.

niewolno2 napisał:
    Można wykorzystać wejście CD lub Tape IN.

Pod CD in mam podpięty odtwarzacz CD. Tape mam wolny. Czy te chinche mają jakąś swoją nazwę po której mogłabym szukac takiego kabla?

0
  • Pomocny post
    #5 31 Paź 2017 19:21
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Kasia217 napisał:
    Czy te chinche mają jakąś swoją nazwę po której mogłabym szukac takiego kabla?
    A jakie gniazdo wyjściowe AUX masz w Sony?

0
  • Pomocny post
    #7 31 Paź 2017 19:35
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Więc kup kabel Cinch>Cinch stereo.

0
  • #8 31 Paź 2017 19:49
    Kasia217
    Poziom 3  

Czyli jeden kabel komputerowy jack - cinch oraz drugi kabel cinch>cinch. Czy te cinche mają jakieś rozmiary? Będę kupowała kable online, więc nie chcę się pomylić. Dziękuję za pomoc. Przy okazji zapytam czy wtyczka antenowa widoczna na zdjęciu (Sony) ma jakąś swoją nazwę? Pytam bo gdzieś się zawieruszyła antenka.

0
  • #9 31 Paź 2017 19:53
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Kasia217 napisał:
    Czy te cinche mają jakieś rozmiary?
    Są to klasyczne kable. Nie można się pomylić.
    Jedynie Jack występuje w wielu formach, więc proszę zwrócić uwagę na rozmiar i ilość pinów.

Odnośnie anteny - wystarczy poszukać antenę FM Sony. Wtyczki powinny pasować.

0