Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint Ariston AWM 129 EU - Palka nie wypompowuje wody, migają wszystkie diody

1982robo 31 Paź 2017 07:35 774 3
  • #1 31 Paź 2017 07:35
    1982robo
    Poziom 8  

Witam.
    Mam otóż taki problem z pralką, że nie wypompowuje wody po zakończeniu prania przed wirowaniem lub gdy włączy się sam program wypompowania wody. Ustawiam np program 15 minut, podaje wodę, pierze i gdy ma wypompowywać zapalają się wszystkie lampki i przestaje działać.

Po opróżnieniu ręcznym wężem odpływowym wody z bębna drzwiczki się otwierają (słychać dźwięk otwieranych drzwi pralki) i można dalej prać. Programy działają bo można dolać wody, wirować ale odpompować już nie. Raz udało się uruchomić wypompowywanie i odprowadziła wodę do zlewu, a później już się nie dało tego zrobić.

Filtr wyczyszczony, wąż odpływowy czysty (jak włożyłem go do zlewu to gdy udało mi się raz włączyć odpompowanie to leciały z niego trochę jakieś śmieci), wirniczek od pompy ruszając palcami się kręci, przewód z pływakiem od bębna do filtra odkręcałem i nic tam nie widzę. Jak się włączy odpompowanie do coś strzela, pyka z tyłu pralki. Ktoś pomoże bo już nie mam pomysłu?

0 3
  • #2 01 Lis 2017 18:50
    1982robo
    Poziom 8  

To może sobie sam odpowiem. Ok rozebrałem pompkę, cała była zasyfiona i woda w niej była. Wyczyściłem, wymylem wodą, wysuszylem, złożyłem i działa ale.... zgrzyta strasznie. Czym najlepiej i co mam tam posmarować żeby to normalnie pracowało bez rzężenia?

0
  • #3 01 Lis 2017 19:23
    Gobro
    Poziom 28  

Kupić nowy silnik pompy i po problemie.

0
  • #4 07 Lis 2017 15:01
    1982robo
    Poziom 8  

Nowa pompka (koszt 75 zł) kupiona i wymieniona, wszystko śmiga jak trzeba.

0