Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 x64 - Dźwięk i Windows Update psuje się po przywróceniu systemu.

31 Paź 2017 17:08 1923 43
  • Poziom 31  
    Miesiąc minął po naprawieniu z epopei innego mojego postu tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3355054&highlight=

Przywróciłem z jedynego punktu przywracania. Lecz pojawiły się po jakimś czasie kłopoty, początkowo sądziłem że to z powodu zmiany czasu.

Po pierwsze Centrum Sieci i Udostępniania:

user1983 napisał:
    W centrum sieci i udostępniania' nie mam nic. Żadnego połączenia w mapie połączeń oraz w aktywnych sieciach informacja 'w tej chwili nie masz połączenia z żadną siecią'. Dodatkowo widzę wszystkie komputery i pliki z sieci. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14677901#14677901

Windows 7 x64 - Dźwięk i Windows Update psuje się po przywróceniu systemu.Windows 7 x64 - Dźwięk i Windows Update psuje się po przywróceniu systemu.Windows 7 x64 - Dźwięk i Windows Update psuje się po przywróceniu systemu.

Zainstalowałem jeszcze raz sterowniki sieciówki Marvell 88E8056. Internet działa o ile nie zmienię ustawień sieciówki na karcie przy Client-AP, na sztywno. A na sztywno działało "od zawsze".

Po drugie zaniki dźwięku:

Próbowano: https://support.lenovo.com/pl/en/solutions/ht501860

Wchodzi na Pulpit - brak Windows Audio. Albo ręcznie wymuszam z paska zadań, albo gdy uruchamiam np. wideo na youtube.

Po trzecie Windows Update:
    Wyszukuje, ale nie kończy.
    Komenda sfc /scannow wypluwa loga, ale w nim nie ma nic podejrzanego?
    https://support.microsoft.com/pl-pl/help/971058/how-do-i-reset-windows-update-components
    https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=20858

Windows 7 x64 - Dźwięk i Windows Update psuje się po przywróceniu systemu.Windows 7 x64 - Dźwięk i Windows Update psuje się po przywróceniu systemu.

System skończył równo 2 lata, ale powoli dogorywa chyba, walczę o niego bo warto moim zdaniem.
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
  • Poziom 31  
    AdwCleaner i Malawarebytes Anti-Malware. Monitorem było Comodo, które odinstalowałem.
    Wcześniej był podobny problem, i jakiś czas po przywróćeniu komputera przez przywrócenie rejestru działał.
    Nie ma wirusów.
  • Poziom 31  
    Dokładnie wszystko to zrobiłem....
  • Poziom 31  
    Najlepsze w tym że ten stary piernik działa w najlepsze, a tu jakieś anomalie xD
  • Poziom 31  
    No ale ja włąśnie dlatego postawiłem temat żeby spróbowac naprawić skoro wszystko bardzo dobrze działa, ale pewne funkcje kluczowych komponentów mają awarię.

Zrobiłem checkdisk i on niestety naprawił błędy systemu plików, potem koemndą sfc /scannow naprawił resztę, mimo tego przykładowo aktualizacje są pobierane ale kończy błędem.
  • Poziom 43  
    Wykonaj skan dysku w MHDD i pokaż zdjęcie ekranu po zakończeniu.
  • Poziom 31  
    Kolobos napisał:

Przecież ja tam pisałem miesiąc temu przed zamknięciem tematu: "Aktualnie wykonałem kilka aktualizacji, system jest stabilny, zero bluescreen. " To cały czas ten dysk SSD jest winowajcą? Postawię nowy i znowu jazda?

Robert B napisał:
    Wykonaj skan dysku w MHDD i pokaż zdjęcie ekranu po zakończeniu.

MHDD były niedawno robione, zmieniałem taśmy na obu dyskach, bo gdy były bluescreeny, to po restarcie drugi HDD odłączał się czasami ale raz na tydzień albo dwa.

Na razie jest punkt wyjścia, wykonałem GŁÓWNĄ standardową procedurę Microsoftu https://support.microsoft.com/pl-pl/help/971058/how-do-i-reset-windows-update-components Mowa tu o problemie z WU - chyba on jest kluczowy żeby ruszyło z tamtymi pozostałymi. I zrobiło system. Albo chociaż diagnoza będzie - żeby na przyszłość nie wchodzić w maliny. A może coś z hardware nie wiem.

radek3p napisał:
    To najlepsze postawienie nowego systemu,ale przedtem sprawdzić warto sam dysk twardy czy nie ma bad sektorów .

Pewnie SSD Plextor musi mieć same bad sectory... :/
  • Poziom 43  
    @Kolobos w cytowanym przez ciebie temacie (który zresztą przeczytałem wcześniej) nie zauważyłem wyniku skanu, o który prosiłem, zatem uznałem za uzasadnione aby o ów skan poprosić.

kuferekczasu napisał:
    MHDD były niedawno robione

O czym powinieneś poinformować w poście otwierającym, bo przynajmniej ja jasnowidzem nie jestem.

kuferekczasu napisał:
    Najlepsze w tym że ten stary piernik działa w najlepsze

kuferekczasu napisał:
    Dźwięk i Windows Update psuje się

No to może zdecyduj się czy działa dobrze czy się psuje?
  • Poziom 31  
    Robert B napisał:
    No to może zdecyduj się czy działa dobrze czy się psuje?

Sorry zagalopowałem się, stwierdzenie że działa w najlepsze oznacza, ze po dwóch poważnych knock-outach i cudownym przywróceniu z punktu przywracania, co chwila robię kolejne punkty przywracania w obawie o kolejny spektakularny crash za tydzień dajmy na to.

Na pewno software (windows) jest tu po dwóch latach ciągłej pracy problematyczny, ale w tle czai się coś z hardware być może moim zdaniem.

A to że np. ta aktualizacja WU to raczej poważna sprawa i że wcześniej checkdisk coś naprawił to jest problem.

Robert B napisał:
    O czym powinieneś poinformować w poście otwierającym, bo przynajmniej ja jasnowidzem nie jestem.

Ja nie pamiętam ale czy Victoria na SSD nie będzie lepsza?
    kuferekczasu napisał:
    gdy były bluescreeny, to po restarcie drugi HDD odłączał się czasami ale raz na tydzień albo dwa

Jakimś elementem ostrzegawczym przed całkowityym crashem i przywracaniem były wcześniej znikanie drugiego dysku - ale jak koledzy radzili taśmy sprawdzane CDI wydruki poprawne także dla obu dysków w komputerze SSD i HDD.
  • Poziom 43  
    kuferekczasu napisał:
    SSD

Tu z kolei pokazujesz SMART z o dysku talerzowego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16561006#16561006
    Zatem również zdecyduj się o jakim dysku mamy mówić.

kuferekczasu napisał:
    czy Victoria na SSD nie będzie lepsza?

A po co stara Victoria do nowej technologii?
    Użyj tego:
    https://www.hdsentinel.com/
    lub dedykowanego programu od producenta dysku.
  • Poziom 31  
    Robert B napisał:
    Zatem również zdecyduj się o jakim dysku mamy mówić.

SSD, ponieważ wtedy
    kuferekczasu napisał:
    ostatnio wyskakiwał Bluescreen, sądziłem że to taśma i wymieniłem ją na drugim HDD. Dysk po restarcie znikał.

Stąd bezpośrednią diagnozą dla występowania bluescreen były zwisy kojarzone bardziej z HDD, które po restarcie nie pokazywały już dysku HDD.

Teraz, a pewnie wtedy w domyśle była mowa o SSD, ale wykluczałem że z samym SSD może być problem techniczny, chociaż faktycznie przez te dwa lata regularnie jest zajeżdżany zapisem, bo czasem pracuję na nim przy opróbce wideo.

kuferekczasu napisał:
    On mi tylko pokazuje Work time ~ 1000 hours. W CrystalDIskInfo pokazuje Total NAND Writes 14102GB

kuferekczasu napisał:
    Ponad rok temu stawiałem post, teraz wartość Total NAND Writes wzrosła o ~ 10.000 GB, dużo?

dt1 napisał:
    Bardzo dużo. Spróbuj zapisać tyle ręcznie na kartce. Dla 128GB dysku SSD 10TB to zapisanie go w całości około 80 razy. W styczniu 2016 miałeś już 256TB zapisane (jeśli mowa o tym samym dysku co w #3). To przy równym rozłożeniu zapisów dałoby ponad 2000 cykli P/E dla każdej komórki, ale część danych na dysku nie jest rotowana za często, więc ta liczba może być wyższa (i dla niektórych komórek zapewne jest).
  • Poziom 43  
    kuferekczasu napisał:
    wtedy w domyśle była mowa o SSD

Robert B napisał:
    ja jasnowidzem nie jestem.

Zatem bądź łaskaw podawać pełne i dokładne informacje.
  • Poziom 31  
    Skąd więc te błędy systemu plików na SSD?, i czy wtedy można je jakoś powiązać ze "znikaniem" drugiego HDD po restarcie w sytuacji wystąpienia BSODs?

Windows 7 x64 - Dźwięk i Windows Update psuje się po przywróceniu systemu.Windows 7 x64 - Dźwięk i Windows Update psuje się po przywróceniu systemu.
  • Poziom 43  
    kuferekczasu napisał:
    czy wtedy można je jakoś powiązać ze "znikaniem" drugiego HDD

A co ma jedno do drugiego?
    I jak to się ma do:
    Robert B napisał:
    Dźwięk i Windows Update psuje się po przywróceniu systemu.

I po kiego założyłeś nowy temat o tym samym, zamiast kontynuować tamten, skoro ciągle do niego wracasz?
    Zainstaluj na czysto Windows a nie przywracaj z kopii, w której pliki mogą być uszkodzone.
  • Poziom 31  
    To jest nowy temat.
    Tamten został rozwiązany z powodu bluescreen - bluescreen już nie ma.
    Tam WU wcale nie działało - rozwiązano. Teraz działa, ale nie kończy instalacji.
    Tam miesiąc nic się po skończeniu tematu nie działo.
    Tu znowu przywracanie, i doszły dwa inne wątki.
    Cel tematu, postawić czy i z jakich względów one się pojawiły skoro SSD według testów jest w doskonałym stanie. A także czemu doszło do crashów, które wiązały się z sytuacją błędu systemu plików.

Jak można nie czytać innego tematu, a potem sugerować na podstawie sugestii innego usera, że w tej dyskusji powielam istotę problemu!?

Dodano po 4 [minuty]:

kuferekczasu napisał:
    System skończył równo 2 lata, ale powoli dogorywa chyba, walczę o niego bo warto moim zdaniem.

Robert B napisał:
    Zainstaluj na czysto Windows a nie przywracaj z kopii, w której pliki mogą być uszkodzone.

Sure why not. Jak dach przecieka - zmień dach. Przecież ja to wiem, ale ani tu wirusa nie było, a błędy systemu plików tak z kosmosu? Skąd ja mam wiedzieć czy gdzieś nie ma problemu hardware

Robert B napisał:
    kuferekczasu napisał:
    czy wtedy można je jakoś powiązać ze "znikaniem" drugiego HDD

A co ma jedno do drugiego?

Nikt mi wtedy nie odpisał, dlaczego gdy były bluescreen, drugi HDD znikał, mimo że taśmy i stan techniczny dobry. Dyski oczywiście też lubi sobie znikać, zwłąszcza gdy ma się niezapisane prace na dysku....
  • Poziom 43  
    kuferekczasu napisał:
    czemu doszło do crashów, które wiązały się z sytuacją błędu systemu plików

Pytanie do wróżek.
    Sprzęt był podkręcany i to jak najbardziej mogło zaskutkować takimi objawami. W takiej sytuacji przywracanie systemu mija się z celem, bo przywracasz pliki, które mogły zostać uszkodzone. Teraz też jest podkręcony?
  • Poziom 31  
    Robert B napisał:
    Sprzęt był podkręcany i to mogło zaskutkować takimi objawami. Teraz też jest?

W momencie tworzenia tamtego wątku sprzęt nie był podkręcony, ale prawdopodobnie na sztywno było ustawione Default lub/albo wróciłem do propozycji @Kasek21

Ja dlatego więc postawiłem ten temat, bo są pewne poważne błędy mimo że komputer działa dobrze. Być może uda mi się umówić z kimś na TeamViewera, żeby ubiec kolejny zgon. Sam fakt, że agresywnie tylko przywrócenie rejestru dawało radę.

Być może, to co istotne zostało naprawione. Ja teraz naprawiłem chkdsk. Crashów zero.
    Ostatnio, jak zawsze u mnie, zdarzają się wyłączenia prądu, mam stacje trafo nieopodal, i każda złą pogoda lub wichura to robi.

Dodano po 1 [minuty]:

Robert B napisał:
    W takiej sytuacji przywracanie systemu mija się z celem, bo przywracasz pliki, które mogły zostać uszkodzone. Teraz też jest podkręcony?

Nie jest podkręcany. A może być inny powód? Bo to jest trop.
  • Poziom 43  
    Ale był i jak wynika z poprzedniego tematu, w takim stanie robiona była kopia.
    Dalej mam tłumaczyć po raz enty to samo, czy wreszcie załapiesz?
    Przetaktowanie magistrali ma również wpływ na pracę kontrolerów dysków i również przyjmij to do wiadomości.
  • Poziom 31  
    Ale co mam załapywać jak nie umiesz mi na PW żebym zostawił ten temat tylko starasz ośmieszyć przed forumowiczami pisząc to samo w kolejnych wpisach?

Reinstalu teraz nie zrobię, bo mam ważne sprawy na komputerze w najbliższych dniach, o ile wszystkie dyski będą czyszczone albo dane przenoszone w celu prewencji.
  • Poziom 43  
    kuferekczasu napisał:
    jak nie umiesz mi na PW

Nie mam zwyczaju wyprowadzać dyskusji poza Forum a ośmieszasz się sam, bo z porad innych kolegów nie potrafiłeś rozumnie skorzystać.
    kuferekczasu napisał:
    Reinstalu teraz nie zrobię

Taką poradę otrzymałeś 24 września, ale oczywiście jesteś najmądrzejszy i jeszcze się kłócisz:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16718210#16718210
    Kolobos napisał:
    Raczej szkoda czasu zeby to naprawiac, uzywaj bez aktualizacji albo przeinstaluj system.

Zatem nie pisz bzdur, że korzystałeś z porad.
  • Poziom 31  
    Robert B napisał:
    Taką poradę otrzymałeś 24 września, ale oczywiście jesteś najmądrzejszy i jeszcze się kłócisz:

Tak się składa że kolega @Kolobos się dołączył do dyskusji bo go poprosiłem ale nie miał ochoty, i tak się składa że poniżej masz aplikację która włąśnie naprawiłą problem WU wtedy

Robert B napisał:
    Przetaktowanie magistrali ma również wpływ na pracę kontrolerów dysków i również przyjmij to do wiadomości.

Kasek21 napisał:
    Ustaw w biosie nominalne taktowanie dla tego CPU czyli 333MHz.

Nie był kręcony sporo przed wystąpieniem błędów, a problemyz taśmą wykluczono.

Robert B napisał:
    Zatem nie pisz bzdur, że korzystałeś z porad.

Robert B napisał:
    ośmieszasz się sam, bo z porad innych kolegów nie potrafiłeś rozumnie skorzystać.

Naprawdę?
    DriverMSG napisał:
    BSOD wywołał Chrome,

I włąśnie takimi radami @DriverMSG akurat mi pomógł w pewnym stopniu, dlatego nie jesteś tak bystry jak on. I od początku chodziło o ośmieszanie, a chciałęś coś wpisać w podświetlonym temacie, naprawde?
  • Poziom 43  
    Aż się rozpłakałem po ostatnim zdaniu :lol: :lol: :lol:
    Jak dla mnie to EOT, bo radzić lubię ludziom, którzy nie mają problemów ze sobą a jedynie z komputerami.
  • Poziom 31  
    Okej, podsumowując bo zrobił się misz-masz.

Ponad 2 miesiące temu zgłosiłem w innym wątku występowanie bluescreen i brak możliwości aktualizacj Windows Update.
    Mój sprzęt jest leciwy ale solidny:
    Spoiler:
    Abit IP35, E5430, 6GB RAM, x1950, Plextor SSD, F3 HDD

Działa w tej konfiguracji od prawie 2 lat bez reinstalacji.

Wnioskuję, że koledzy błędnie rozpoznali problem jako tylko Software, a nie - być może Hardware. Zagadkowe, że po pojawianiu się bluescreen, znikał drugi dysk HDD. Teraz bluescreen nie występują, a niepotrzebne aplikacje (Chrome, Comodo) zostały usunięte z systemu. Natomiast wtedy usługę WU naprawiłem aplikacją Complete Internet Repair 3 - rady były do niczego.
    Przed zamknięciem tematu tam podsumowałem tak:

kuferekczasu napisał:
    W moim systemie zmulenia początkowo ustąpiły po usunięciu przeglądarki Chrome, ale niebieskie ekrany przeszkadzały co jakiś czas. W końcu system protestował, że ma problemy z rozruchem i samoczynnie restartował się przed wejściem na pulpit W7. Rzutem na taśmę przywróćiłem go do życia, poprzez odzyskanie kopii rejestru z wiersza poleceń z płytki W7. Być może, w systemie były jakieś syfy, ponieważ AdwCleaner pobieżnie wykrył i zrobił robotę.

Aktualnie wykonałem kilka aktualizacji, system jest stabilny, zero bluescreen.

Po miesiącu doszło do ponownego wysypania się systemu. Nadal sceptyczny do wersji kolegów, żeby przeinstalować system (brak czasu), lecz
    są inne symptomy, zwłaszcza żę większośc kolegów podłączała się do wątku "na odczep". Co mnie uśpiło, bo to byli zaawansowani forumowicze.

Robert B napisał:
    Sprzęt był podkręcany i to jak najbardziej mogło zaskutkować takimi objawami.

A skąd źródło takich rewelacji? Gdzie tak napisałem? Był podkręcany wiele miesięcy wcześniej, ale ja mam za słabą kartę i nie gram w gry, to po co miałbym kręcić!? W tygodniach przed pierwszą awarią wszystko było na Auto, lub na sztywno blisko wartości nominalnych.

Kasek21 napisał:
    może być to wina samego Chroma, jakiegoś skryptu, sterownika - no chyba, że coś sprzętowego ale jak jeden raz to bardzo, bardzo wątpię.

A gdzie było mówione o pojedynczych BSOD? A ma to związek czy nie ma z błędami Boot BCD na SSD? I gdzie mowa po podkręcaniu!?
    Koledzy czytają z automatu wszystko co inni piszą chyba....

Jak to się ma do Software, skoro ostatnio pojawił się taki błąd jak na zdjęciu i wskazują głównie na hardware? http://www.forum.tweaks.pl/Błąd-0xc00000e9-podczas-uruchomienia-laptopa-t48318/?p=243882

No to software czy hardware, aż przywróćiłem z punktu przywracania. Bo ostatnio poprzez wybieranie z menu opcji odzyskiwania też stawało podczas łądowania plików.

Kolobos napisał:
    Raczej szkoda czasu zeby to naprawiac, uzywaj bez aktualizacji albo przeinstaluj system.

Kolobos napisał:
    Utworz punkt przywracania, zainstaluj wszystkie aktualizacje i po zakonczeniu, utworz kolejny.

Czy teraz mam zrobić tak czy inaczej? Bo tu jest kwestia jeszcze inna - sens zakupu nowego GPU. Tam musiałbym podkręcić CPU, i co - czekac aż nowy system z zainstalowanymi grami z Origin i setkami aplikacji. I nadal wierzyć że coś tam skopało? Teraz przykładowo składam materiały dla lokalnego klubu sportowego, czasem mi praca zajmowałą 5 pełnych dni. Ja się pytam jak robię na aplikacji, a odłącza się drugi dysk (teraz na szczęście tak nie ma) - to wina zawsze software?

Czyli przy okazji, jeśli "wina" jest kierowana w kierunku CPU, to jaki jest sens wydawania ponad 300 PLn na najdroższy komponent GPU do tego zestawu. Dobre pytanie....

Stan na teraz, świetnie chodzi komputer (cisza przed burzą), brak końca instalacji WU to główny na teraz problem. (dwa poboczne podpięte w wątku otwierającym. Checkdisk wszystko naprawił. SFC SCANNOW dokończył bez błędów. CBS.log wydaje się być czysty. Wczoraj zrobiłem upgrade fw SSD Plextor systemowego.

Robert B napisał:
    Jak dla mnie to EOT, bo radzić lubię ludziom, którzy nie mają problemów ze sobą a jedynie z komputerami.

Moja mama jest emerytowaną pielęgniarką, zajmowała się 40 lat chorymi psychicznie w domach pomocy społecznej.
    Idąc twoim rozumowaniem skoro nie umie obsługiwać komputera jak ja, ma "problemy z sobą".

Przekażę Twoje pozdrowienia dla niej. Zwłaszcza że nie umie obsługiwac komputera trzeba lubić ludzi a nie komputery :) :) :)

Robert B napisał:
    Nie mam zwyczaju wyprowadzać dyskusji poza Forum a ośmieszasz się sam

Jak wyżej, niech inni ocenią twoją kulturę osobistą. (Sygnaturce też przeczy).