Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne kopiowanie niepustych komórek z podanego zakresu

rysio.rudnik 31 Paź 2017 09:51 540 4
  • #1 31 Paź 2017 09:51
    rysio.rudnik
    Poziom 4  

Witam!
    Mam w arkuszu dane w komórkach od A do E a w kolumnie G mam wpisaną formułę =JEŻELI(E3>0;D3&" na "&B3&" w ilości "&E3&" szt. Celem reklamacji do firmy CCC";" ") która przenosi wartość komórek D i E z dodatkowym opisem jeśli komórka E jest większa od 0

Automatyczne kopiowanie niepustych komórek z podanego zakresu

Potrzebuję dla załączonego pliku utworzyć w kolumnie I tabelkę zbiorczą do której zostaną automatycznie skopiowane wartości z kolumny G.

Chodzi o to, aby wartości były wiersz pod wierszem, a nie porozrzucane tak jak jest obecnie - dodatkowo o ile to możliwe chciałbym aby tak jak na zaznaczonym wzorze część wartości była pogrubiona - da radę coś takiego zrobić?

Urządza mnie nawet jeśli przekopiowanie wartości do kolumny I byłoby dopiero po wybraniu jakiegoś przycisku, nie mam na tyle wiedzy żeby sam to zrobić i nie wiem czy da radę osiągnąć pożądane rozwiązanie przy użyciu funkcji czy potrzeba na to napisać makro.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję :-)

0 4
  • #2 31 Paź 2017 17:47
    Prot
    Poziom 30  

rysio.rudnik napisał:
    czy da radę osiągnąć pożądane rozwiązanie przy użyciu funkcji

Przy użyciu kilku formuł można uzyskać pożądany efekt
    Automatyczne kopiowanie niepustych komórek z podanego zakresuAutoZe..JPG Download (66.91 kB)

Wszystkie formuły w ukrytych kolumnach J:M załączonego pliku.

rysio.rudnik napisał:
    chciałbym aby tak jak na zaznaczonym wzorze część wartości była pogrubiona - da radę coś takiego zrobić?

Oczywiście, że się da :lol: - wystarczy zrobić makro, które będzie formatowało każdą literkę i cyferkę odrębnie i po kolei :cunning:

Prot te..xlsx Download (17.44 kB)Punkty: 0.5 dla użytkownika

0
  • #3 01 Lis 2017 13:40
    rysio.rudnik
    Poziom 4  

Wszystko działa super - musiałem tylko rozciągnąć formuły bardziej w dół bo pokazywało tylko pierwszych 10

A mógłbyś pokazać rozwiązanie z zastosowaniem makra, tak aby jeszcze pogrubiało w wartościach "wkopiowanych" w komórki kolumny "I" wartości "wyciągnięte" z komórek C i E oraz nazwę dostawcy tak aby tekst w kolumnie I wizualnie wyglądał tak jak w przykładzie w komórce G2?

0
  • Pomocny post
    #4 01 Lis 2017 22:17
    Prot
    Poziom 30  

rysio.rudnik napisał:
    A mógłbyś pokazać rozwiązanie z zastosowaniem makra, tak aby jeszcze pogrubiało

No nie :cunning: - to zupełnie nie ma sensu łączenie rozwiązania "formułowego" z rozwiązaniem VBA :cry:

Żeby uzyskać efekt jak na zrzucie:
    Automatyczne kopiowanie niepustych komórek z podanego zakresuMakroZe...JPG Download (77.64 kB)

konieczne jest precyzyjne rzeźbienie (musisz przewidzieć, które fragmenty tekstu mają być pogrubione :crazyeyes: ) wszystkiego w kodzie VBA jak w załączonym pliku z obsługą makr :spoko:
    Prot t...7z Download (18.59 kB)Punkty: 3.5 dla użytkownika

0
  • #5 04 Lis 2017 19:05
    rysio.rudnik
    Poziom 4  

Super!
    Działa rewelacyjnie 😉

0