Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Spadek prędkości internetu LTE; modem Huawei E5573+Antena Dualna LTE/4G

31 Paź 2017 10:54 1950 7
 • Poziom 2  
  Cześć,
  od tygodnia mam problem z internetem LTE bez limitu danych w sieci PLUS, mianowicie prędkość pobierania i wysyłania spadła odpowiednio z 20Mb/s pobierania na 4Mb/s i z 10Mb/s do 2Mb/s przy wysyłaniu. Sprzęt jaki posiadam to modem Huawei E5573 i Antena Dualna LTE/4G 15dBi . Siła sygnału to 3 kreski LTE a częstotliwość ustawiona na sztywno w pasmie 1800Mhz w programie E5186 Toolbox.

  Do najbliższego BTSa mam około 6-7km jest to BTS Wólka Brzezińska - gm. Goworowo

  Kroki jakie podjąłem to:
  - reset urządzenia
  - spróbowałem rożnego ustawienia anteny
  - oraz sprawdziłem czy nic nie uległo zniszczeniu podczas ostatnich wichur.

  Obserwacje:
  gdy włączam dowolny speedtest pokazuje na początku prędkość 20-30Mb/s a następnie spada ona systematycznie do 4-5Mb/s to samo dzieje się z wysyłaniem z tym że tu prędkość spada z 10-12Mb/s do około 2-3Mb/s.

  Taki internet nie pozwala mi pracować i stad pytanie do was drodzy forumowicze co mam uczynić żeby internet powrócił do swojej pierwotnej postaci.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Może faktycznie przekroczyłeś podstawowy pakiet transferu w Plusie? U mnie jest tak samo, mam dokupiona opcje "bez limitu danych" i po przekroczeniu zakontraktowanych 30GB prędkość spada mi właśnie do 5Mb/s.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 2  
  Dziękuję Ci za odpowiedz, posiadam 50GB podstawowego pakietu i puki go nie wykorzystam to mam około 60 Mb/s pobierania i koło 15 Mb/s wysyłania, predkość 20Mb/s pobierania i około 10Mb/s wysyłania miałem już po wykorzystaniu tych 50GB. Czy jest możliwe że Operator/BTS celowo mnie ogranicza?
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Ja ma taki zapis w umowie, o spadku prędkości po przekroczeniu pakietu podstawowego.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Oczywiście ze Plus po przekroczeniu limitu danych przycina prędkość pierwszy raz a potem kolejny tak jak u ciebie np 5/2Mb/s . W konsekwencji może nawet zastosować lejek 0,5Mb/s jeśli dalej będziesz obierał dużo danych.Masz 50GB na maksa , potem około 100GB z prędkością 20/10Mb/s, po czym to 5/2Mb/s a przy około 170GB może się skończyć 0,5/0,2 Mb/s a nawet 32Kb/s. To jest działanie FUP, przy czym brak jakichkolwiek reguł FUP i to są dane orientacyjne. Plus nic nie gwarantuje i lejki przydziela wg. ich widzi mi się. Na to pozwala ich regulamin pod którym się podpisałeś. W Plusie nie ma internetu LTE bez limitu danych i prędkości.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedz, skoro mamy już ustalone co się dzieję to teraz może masz pomysł jak można przywrócić wcześniejszą prędkość ?
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Wystarczy poczekac do końca okresu rozliczeniowego.
 • Poziom 2  
  Wraz z nowym pakietem danych problem znika. PLUS to skurlesyny :)