Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara picasso - Hałas Xsara Picasso 2.0 HDI

31 Oct 2017 12:13 804 7
 • Level 22  
  Witam. Ktoś może mi powiedzieć skąd taki hałas przedstawiony na filmiku? Do tej pory wymieniony napinacz, rolka i pasek oraz sprężarka klimatyzacji. Spotkał się ktoś z takim problemem?
  https://youtu.be/YPDRWTgcv6c
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 43  
  Zdjąć pasek uruchomić bez paska. Jeśli będzie cisza sprawdzić koło pasowe alternatora czy nie zatarte, za bardzo napinacz podskakuje.
 • Level 22  
  Pasek był zdjęty i była cisza. Czy w tym alternatorze jest koło z tłumikiem drgań? Bez paska alternator, pompa wspomagania, kompresor i wszystkie rolki kręcą się luźno i beż hałasu. ładowanie dobre wspomaganie działa bardzo dobrze.
 • Level 22  
  Czyli jeśli jest uszkodzone koło alternatora to będzie taki efekt ?
 • Level 43  
  Tak pasek będzie podskakiwał na napinaczu.Sprzęgło jednokierunkowe OWC może obracać się swobodnie w jednym kierunku, natomiast blokuje się w kierunku odwrotnym. Jeśli więc prędkość obrotowa rozpędzonego alternatora jest większa niż prędkość paska, która podyktowana jest prędkością wału korbowego, to napęd na oś urządzenia elektrycznego jest rozłączany. Obraca się ona swobodnie, alternator nie jest niepotrzebnie wyhamowywany, a praca paska jest bardziej stabilna. Jeśli prędkość wału korbowego ponownie zaczyna rosnąć, napęd jest włączany.
 • Level 22  
  Dzieki za odpowiedź. Będę to sprawdzał.
 • Level 22  
  Po wymianie alternatora hałas jest dużo mniejszy i występuje tylko na zimnym silniku. Stary alternator miał stałe koło a teraz założony ze sprzęgiełkiem.