Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link TD-W8901G - brak połączenia przez porty LAN

31 Paź 2017 17:10 555 6
  • Poziom 3  
    Witam !
    Ostatnio wszedłem w posiadanie routera TP-Link TD-W8901G V3. Router służył mi tylko do celów testowych (stworzenie jakieś sieci itp. ). Jednak ostatnio gdy go podłączyłem do zasilania nie mogłem się dostać do panelu konfiguracyjnego. Zresetowałem go nic to nie dało, udało się dopiero dostać po podłączeniu do sieci WIFI. Porty LAN przestały działać sprawdzałem na dwóch różnych komputerach, na dwóch różnych kablach, resetowałem go wielokrotnie nic nie przyniosło efektu. Dodam że na routerze wyświetla się dioda że jest podłączony kabel Ethernet. Firmware jest zainstalowany najnowszy ze strony producenta.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Dostajesz jakąś adresację z DHCP na przewodzie? A jeżeli tak to czy adres IP router odpowiada na ping?
  • Poziom 3  
    TP-Link TD-W8901G - brak połączenia przez porty LAN
    Jakąś adresację dostaję. Po zmianie na stałe ip również nic nie działa.
    Pingi nie działają :
    ping 192.168.1.1
    Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:
    Reply from 192.168.1.7: Destination host unreachable.
    Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Dodam że zaporę mam wyłączoną testowałem również na Linuxie i tam też się nie łączyło.
    Wygląda na uszkodzone porty ethernet bo wszystkie zachowują się tak samo (brak łączności)?
    Naprawa jest raczej mało opłacalna. Taki router można kupić za 10-20zł ale to i tak już staruszek jest.