Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dyma 8 ślizgające się sprzęgło -

wit 124i 31 Oct 2017 18:11 2850 3
 • #1
  wit 124i
  Level 2  
  Witam kolegów.
  Mam problem z Dyma 8 r.1982 , sprzęgło zaczęło się ślizgać, nie chce skrawać i nie wiem co jest przyczyną. Konstrukcja mojego sprzęgła nieco różni się od powyższych. Poniżej zamieszczam zdjęcia. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
 • #2
  wojski1
  Level 10  
  Witam, Bezskutecznie poszukuję wiadomości dot. zdjęcia koła/sprzęgła z wałka strugarki. Widzę, ze Tobie udało się to zrobić nawet bez demontażu owego wałka. Jak to zrobiłeś? Możesz mi podpowiedzieć? Czy koło należy zbić? Czy jest ono zabezpieczone w jakiś sposób przed zsunięciem?
  W mojej maszynie wygląda to tak:
  Dyma 8 ślizgające się sprzęgło -
 • #3
  kuzka
  Level 1  
  Witam. Należy odkręcić ten pierścień z 4 otworami, ja odkręciłem go za pomocą klucza który sam sobie zrobiłem.
  Dyma 8 ślizgające się sprzęgło -
  Na obwodzie tego koła pasowego jest śruba zabezpieczająca która należy odkręcić przed próbą odkręcenia tego pierścienia. Następnie od czoła należy wkręcić śrubę M12 i ściągnąć koło.

  Koło rozebrałem ale nie wiem w jaki sposób to działało może ktoś wie.
  Pozdrawiam
 • #4
  wojski1
  Level 10  
  Maszyna jest wieloczynnościowa i pracując z przystawką np.frezarką chcesz, aby pracował wyłącznie frez, który napędzany jest za pomocą paska z gładkiej części koła pasowego, które zdjąłeś. Dla opisanej sytuacji rozłączasz napęd wałka heblarki wykręcając śrubę M12 której użyłeś do zdjęcia koła. I analogicznie jeżeli chcesz 'heblować' czy jak wolisz 'strugać' wkręcasz do oporu śrubę i w ten sposób włączasz napęd wałka heblującego i posuwu.