Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat - Grande punto problem ze światłami led

Jordandc 31 Paź 2017 21:11 411 4
  • #1 31 Paź 2017 21:11
    Jordandc
    Poziom 15  

Witam wszystkich

Sprawiłem sobie ledowe światła na tył do grande punto i mam problem.

W zestawie w miejscu światła pozycyjnego/postojowego nie było żarówek, wiec postanowiłem włożyć z oryginalnych kloszy żarówki R5W. Żarówki natychmiast się przepaliły, w związku z tym nie mam świateł postojowych/pozycyjnych. Błędu komputer nie pokazuje

Na aukcji było napisane że lampy mają homologacje ece jednak dostałem dziś lampy i mają one nabite na obudowie e11 więc Wielka Brytania, a papieru potwierdzającego homologacje brak, mało tego lampy są przyciemniane w kolorze smoke czego nie było widać na zdjęciu aukcji.

Czy za brak świateł postojowych i to że są w kolorze smoke z normą e11 zabiorą mi dowód.

Poniżej film prezentujący lampe

https://www.youtube.com/watch?v=7DkkaH47Kf8

Model lamp FKRLXLFI203

EDIT1: Tutaj na tym filmiku ten sam reflektor ma pozycyjne ale zapewne jakaś inna żarowka tam siedzi, bo jak ja włożyłem r5w to mocno swieciło, a tutaj ledwo ledwo https://www.youtube.com/watch?v=7DkkaH47Kf8

EDIT2: Nie wiem czy jak włożyłem te żarówki R5W jako postojowe to czy w obu lampach się świeciło (mam wątpliwości) ale teraz jak włożyłem kolejny raz żarówki do obu to świeci już tylko z lewej i nawet gdy wyjmę ją to w prawej nie świeci. Możliwe że coś się uszkodziło? Lampy miały w sobie żarowki migacza i ledy świateł czyli postojówki są nieprzewidziane chociaż jest do nich gniazdo?

EDIT3: Jak włączę same postojowe to świecą dolne ledy tak jak w normalnych światłach mijania, a jak nacisnę hamulec to się rozjaśniają. Czyli te światła dolne ledowe działają jako postojowe, i dlatego nie dali żarówek do tych postojowych środkowych??

EDIT4:Wg pewnego forum niby E11 jest legalne w Polsce

4. Jakie są typy homologacji?

Na kloszu lampy, na mocowaniach lub plastikowych elementach wybijane są cechy homologacji.
    Dla nas najistotniejsze to, czy lampa posiada homologację "E", czyli dopuszczenie do ruchu w Europie.
    Może występować jako samodzielna litera "E" w kółku, lub może występować przy niej numer, który oznacza kraj wydający homologację:

E1 - Niemcy
    E2 - Francja
    E3 - Włochy
    E4 - Holandia
    E5 - Szwecja
    E6 - Belgia
    E7 - Węgry
    E8 - Czechy
    E9 - Hiszpania
    E10 - Jugosławia
    E11 - Wielka Brytania
    E12 - Austria
    E13 - Luksemburg
    E14 - Szwajcaria
    E20 - Polska

Oczywiście nie oznacza to, że w Polsce możemy używać tylko lamp z homologacją E20 - każda jest akceptowana, gdyż kraje UE zobowiązane są do akceptowania swoich homologacji.

0 4
  • #2 31 Paź 2017 21:30
    michalek1988
    Poziom 21  

Może prościej by było zapytać o to patrol drogówki, lub na komisariacie policji?

0
  • #4 31 Paź 2017 21:56
    Jordandc
    Poziom 15  

olekt2002 napisał:
    Polecam lekturę: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1523599.html
    Auto, to nie choinka. Prawdziwe problemy pojawią się w razie ewentualnej stłuczki/kolizji...nie wspomnę o poważniejszym przypadku.

Czyli krótko mówiąc wg ciebie ta homologacja nie ma żadnego znaczenia muszę zobaczyć jaki nr był na oryginalnych kloszach.

0
  • #5 31 Paź 2017 21:58
    olekt2002
    Poziom 28  

Jedno proste pytanie.... Co chcesz osiągnąć? Jaki jest cel tej kombinacji?

0