Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion G6 2233SW - Potrzebny wsad biosu bin

kurzaw11 31 Paź 2017 21:34 606 5
  • #1 31 Paź 2017 21:34
    kurzaw11
    Poziom 9  

Witam. Posiadam laptopa do naprawy HP Pavilion G6 2233SW model płyty: DAOR33MB6FO REV:F. Po aktualizacji oprogramowania przestał działać tzn nie uruchamia się. Jedyne co, to po przyciśnięciu przycisku od zasilania zapala się na ułamek sekundy dioda zasilania. Podejrzewam ze w aktualizacji był update biosu który się nie udał. Kość biosu to MX25L3206E która posiada 4 MB pojemności. Po zczytaniu biosu przez programator wsad też ma 4MB. Nigdzie nie mogę znaleźć wsadu który by odpowiadał wielkości mojej pamięci. Na stronie producenta wszystkie mają 5 MB. Miał ktoś podobny problem albo wie jak go rozwiązać?

0 5
  • #3 31 Paź 2017 21:53
    kurzaw11
    Poziom 9  

Niestety nie jestem użytkownikiem tego forum i nie posiadam punktów do pobrania tego pliku. Mogę prosić o udostępnienie tego na tym forum albo o jakiś inny link. Z tego co widzę jest to bios do hp dv5 a ja mam g6. Będzie to działać?

0
  • #5 01 Lis 2017 09:51
    kurzaw11
    Poziom 9  

Procesor i intela i3 a grafika chyba zintegrowana.

Dodano po 39 [minuty]:

Potwierdzam ze wsad od miecho18 działa.Laptop uruchomił się jak narazie do ekranu bios. Dalsze testy wieczorem bo trzeba na cmentarz jechać :D . Dziękuję

Dodano po 3 [minuty]:

Zgrany wsad z nie działającego laptopa miał o jeden bajtów więcej niż powinien. Widocznie tu był błąd.

1
  • #6 02 Lis 2017 21:02
    kurzaw11
    Poziom 9  

Okazało się ze w laptopie uszkodzona była karta wifi. Wgranie biosu i wymiana karty na sprawną rozwiązało problem.

0