Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Amica EBP 8652 - wybija bezpieczniki.

Zdzichu 31 Oct 2017 23:21 3318 3
 • #1
  Zdzichu
  Level 32  
  Po włączeniu do prądu nic się nie dzieje, dopiero po ustawieniu zegara i załączeniu jakiejkolwiek funkcji od razu wybija bezpieczniki. Wcześniej zdarzało się to od czasu do czasu, ale po jakimś czasie, jak już piekarnik był nagrzany. Rozebrałem go i obejrzałem wszystkie kable, ale nie widać żadnych uszkodzeń. Grzałki mają 80Ω, 40Ω, i 37Ω, żadna nie ma zwarcia do obudowy, podobnie silniki. Jedyne co znalazłem to mocno przypaloną żarówkę bo od jakiegoś czasu nie ma już klosza. Wykręciłem ją, ale to nic nie zmienia, samo gniazdo też nie ma zwarcia. W czym może być problem, czy grzałki mają dobre wartości?
 • #2
  Pedros050
  Level 43  
  Witam, Jeśli masz możliwość to odepnij jedna grzałkę i załącz bez jeśli wybije odpinasz 2 i tak dojdziesz która jest uszkodzona.
 • #3
  ROBSON33
  Admin of household appliances group
  Prawdopodobnie dolna grzałka do wymiany.
  Odepnij grzałkę i spróbuj zał.
 • #4
  Zdzichu
  Level 32  
  To się nazywa złośliwość rzeczy martwych. Rozebrałem dziś piekarnik i odpiąłem na początek grzałkę z termo obiegu (tą okrągłą) ma najmniejszą oporność. Załączyłem piekarnik, pozostałe grzałki zaczęły grzać bezpieczniki nie wybiło. Dla pewności jednak wpiąłem grzałkę termo obiegu, załączyłem i też wszystko działa nie wybija bezpieczników, wszystkie grzałki grzeją wentylatory działają.

  Poskręcałem piekarnik, przetestowałem wszystkie funkcje ruszałem grzałkami i ani raz nie wybiło. Nie wiem, co jest, na pewno nic nie naprawiłem. Założę się, że wybije tak na złość w połowie pieczenia następnego placka. Może ktoś ma pomysł co jeszcze sprawdzić?
  Działa więc zamykam.