Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wykorzystanie Oplowskich czujników ultradźwiękowych do zwykłego alarmu

bubu1769 01 Nov 2017 09:48 348 0
    bubu1769
    Level 41  
    Chodzi mi po głowie wykorzystanie oryginalnych czujników ultradźwiękowych, stosowanych w Oplach Vectra B oraz Omega B, do zwykłego alarmu samochodowego.
    Szukałem trochę po sieci lecz niestety nie udał m się znaleźć gotowego rozwiązania jedynie wzmianki że się nie da, natomiast mi się wydaje że jest to możliwe. Po przyjrzeniu się układowi w czujniku, przejrzeniu innych gotowych modułów udało mi się rozpracować jedynie prawdopodobne podłączenie:
    1 - wyzwolenie
    2 - zasilanie
    3 - masa
    4 - sygnał wyjściowy
    Swoje czujniki testowałem pod zwykłym zasilaczem laboratoryjnym a sygnał wyzwalający podawałem z prostego generatora w mierniku, słychać że czujnik zaczyna pracować bo przy różnych częstotliwościach zadanych zmienia się dźwięk, na wyjściu też pojawia się sygnał lecz niestety mogę jedynie zmierzyć jego napięcie ponieważ nie posiadam żadnego oscyloskopu. Napięcie wyjściowe jest zależne od częstotliwości podawanej na wyzwolenie, bądź mój miernik nie radzi sobie dobrze z takimi częstotliwościami, i wydaje się zmieniać w zależności od odległości w jakiej znajduje się przeszkoda. I na tym w sumie utknąłem, nie wiem jak dalej mogę wykorzystać ten sygnał, może znajdzie się ktoś chętny do pomocy i nakieruje mnie co dalej, zaznaczę ze nie mam zbytnio pojęcia o programowaniu, bądź komuś przydadzą się informacje które udało mi się uzyskać.
    Wykorzystanie Oplowskich czujników ultradźwiękowych do zwykłego alarmu
    Wykorzystanie Oplowskich czujników ultradźwiękowych do zwykłego alarmuWykorzystanie Oplowskich czujników ultradźwiękowych do zwykłego alarmu
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke