Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat b5 kombi - antena "płetwa" i instalacja antenowa

Hlukasz1980 30 Paź 2017 17:17 393 1
  • #1 30 Paź 2017 17:17
    Hlukasz1980
    Poziom 1  

Witam.
    Kupiłem ostatnio słynną płetwę i wymieniłem oryginalna antenę na ta płetwę. Tez posiadam 2 kable antenowe, które złączyłem i podpiąłem pod przewód z tej płetwy. Od tego czasu tez gubi fale a nawet ich nie znajduje. Czy problem jest w tym, że złączyłem obydwa kable razem? Co powinienem zrobić?? Dzięki za pomoc.

Moderowany przez CameR:

Wydzielono z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3081431.html
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

0 1
  • #2 17 Lis 2017 15:29
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Po pierwsze pytanie czy jest to "płetwa" ze wzmacniaczem sygnału, czy z GPS'em?

Jeśli ze wzmacniaczem sygnału, to masz domyślnie 2 kable (czarny+czerwony).
    Czarny jest podłączeniem antenowym do radia a pod czerwony podajesz napięcie.
    Żadnych kabelków nie mostkujesz/ nie zwierasz ze sobą.

Jeśli jest to płetwa z GPS'em, to pod czarny jedynie podpinasz antenę a by skorzystać z czerwonego, twoje radio musi mieć wbudowany moduł GPS.

Podałeś zbyt mało szczegółów by odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, więc opisałem ci 2 podłączenia, zależnie od użytego modelu anteny dachowej.

0
  Szukaj w 5mln produktów