Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Licencja Pulsonix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technikum informatyczne-Kraków i okolice

01 Lis 2017 14:03 1893 9
  • Poziom 3  
    Witam, chodzę obecnie do trzeciej klasy gimnazjum i muszę już pomyśleć do jakiej szkoły się udam... Jestem juz prawie pewny, ze będzie to coś związanego z informatyką. Chciałbym udać się do technikum bo jeśli je ukończe, to będę miał papierek technika, trochę doświadczenia oraz możliwość dalszego kształcenia się na studiach. Mieszkam w Krakowie, więc chyba wybór nie jest taki mały. Słyszałem dużo dobrego o zespole szkół łączności w krakowie, ponoć jest tam wysoki poziom nauczania, świetnie wyposażone sale informatyczne i nauczyciele z pasją. Bardzo chętnie udałbym się do zsł ale nie wiem, czy mój wynik z egzaminu będzie wystarczająco dobry aby się tam dostać :/ Wyczytałem na ich stronie, że punktowany jest cały egzamin gimnazjalny oraz oceny z: fizyki, matematyki, j. Polskiego oraz j. Angielskiego.. Z matematyki i angielskiego idzie mi dobrze, i prawdopodobnie na koniec będę miał z nich piątki. Jeśli chodzi o fizykę to jestem raczej przeciętnym uczniem, raczej zdobywam z niej czwórki bez jakichś większych problemów. A co do języka polskiego to jest raczej słabo, nie lubię tego przedmiotu.. Mam z niego trzy. I jeśli na tych czterech przedmiotach miałoby się skończyć to nie ma tragedii.. Lecz pozostaje ten egzamin cały egzmin gimnazjalny.. Gdzie liczy się też geografia, biologia, chemia, historia, wos.. Z chemii, wosu oraz biologi nie idzie mi tak źle.. Ale historia i geografii już gorzej... No i nie wiem jaki wynik zdobędę, ale pewnie będzie to w granicach 120-140pkt na 200. Jest tu ktoś kto chodzi do zsł w krakowie i może mi powiedzieć jaki jest mniej więcej próg punktowy? Wiem że on się zmienia co roku, ale chodzi mi tutaj o średnią liczbę. Nie zamykam się tylko na zsł, jeśli macie jakieś inne szkoły do polecenia w krakowie oraz okolicy, to byłbym bardzo wdzięczny jeśli byście mi je polecili :)
  • Licencja Pulsonix
  • Poziom 34  
    Witam.

Duża bedziesz miał konkurencję na rynku wśród informatyków. Jakbym mógł wybierać jeszcze raz swoją drogę zawodową wybrałbym renomowane Technikum elektroniczne. Później możesz Studiować pokrewne kierunki związane z informatyką. Dobry elektronik to dobry automatyk i mechatronik w jednym.
  • Licencja Pulsonix
  • Poziom 3  
    Jakby się tak zastanowić, to w sumie dużo w tym prawdy, ale chciałbym chyba iść w kierunku informatyki, a dokładniej programowania. Uczyłem się już wcześniej podstaw c++, htmla oraz css'a, przewinęło się też trochę JavaScriptu.. I lubię to pomimo tego, że początki są żmudne (warto dodać, że przez pewien czas tworzyłem grę w c# w środowisku unity 3d..ale to był błąd, za szybko wrzuciłem się na głęboką wode)
  • Poziom 34  
    Pamiętaj, że informatyk musi być na bieżąco z nowinkami IT np. HTML,CSS JavaScript itp wodotryski. Jak nie będziesz śledził i wdrażał jako informatyk w swoje projekty to wypadasz z rynku. Co innego Elektronik dobra podstawa i wiedza np. wyszukania usterki, naprawa to masz kasę i satysfakcję. np. zaprojektować kontroler na PCB i go zaprogramować w Atmel AVR na C lub na Arduino IDE z tego co wiem to nie maja z tym problemu elektronicy. Mógłbym pisać o zaletach Elektronika jeszcze długo.
  • Poziom 3  
    Zdaje sobie sprawę, że programista musi śledzić nowości i się cały czas uczyć, ale jakoś mnie to nie zniechęca. Nie widzi mi się, że miałbym iść na elektronika. Trochę schodzimy z tematu, chciałem bardziej porad dotyczących techników inf. w krakowie.
  • Poziom 7  
    Jeśli chodzi o progi punktowe do ZSŁ to w pierwszej rekrutacji mając mniej niż 140 pkt na informatykę raczej się nie dostaniesz(zdarzały się progi powyżej 150), na elektronikę już tak. Pamiętaj, że przy rekrutacji do liceum/technikum możesz wybrać kilka kierunków i nie liczy się ich kolejność, poza tym nawet jeśli braknie ci punktów na początku to jest szansa że zwolni się miejsce bo ktoś zrezygnuje przed rozpoczęciem roku. A jesli chodzi o poziom nauczania w ZSŁ to faktycznie jest dobry jeśli chodzi o programowanie pod warunkiem, że samemu będziesz chciał się uczyć.
  • Poziom 3  
    aqwarior napisał:
    A jesli chodzi o poziom nauczania w ZSŁ to faktycznie jest dobry jeśli chodzi o programowanie pod warunkiem, że samemu będziesz chciał się uczyć.

Jasne, że będę chciał.. Tylko jeśli z 140pkt się nie dostanę(a pewnie będę miał poniżej 140), to chyba będę musiał niestety myśleć o innej szkole :/ polecasz jakieś inne technika z mniejszym progiem?
  • Poziom 3  
    Tylko, że ja z nauką nie mam problemu zazwyczaj, problem jest z sprawnym sporządzaniem notatek-jeśli mam dobre źródło, to idzie łatwo... No może oprócz polskiego .. Nienawidzę tego przedmiotu
  • Poziom 7  
    Do egzaminu gimanazjalnego ucz się przede wszystkim z poporzednich egzaminów gimnazjalnych :), pobierz sobie arkusze próbnych i zwykłych z poprzednich lat i przerób wszystkie. Odpowiedzi do nich znajdziesz w internecie bez problemu, a jak już to zrobisz to powtarzaj materiał ze szkoły.